Tweede dag bezetting bos bij VDL Nedcar
BORN (ANP) - Activisten van Red Het Sterrebos houden zaterdag voor de tweede dag op rij het bos pal naast autofabriek Nedcar bij Born bezet. Ze gingen vrijdag in alle vroegte over tot bezetting van het bos om kap te voorkomen. Ruim twintig activisten hebben zich verschanst in hangmatten boven in de bomen.
Die kap dreigt omdat Nedcar-eigenaar VDL een grote nieuwe productiehal op het terrein van het Sterrebos wil bouwen. De contouren van het eerste deel van de gigantische nieuwbouw verrijzen al tot aan de eerste bomen. De bezetters willen het bos niet zonder slag of stoot prijs geven.
De politie houdt een oogje in het zeil, stelde er camera's op en plaatste overal bordjes met "verboden toegang". Mensen die het bos in of uit willen worden gearresteerd. Het wachten is op het moment waarop de politie ingrijpt en de bezetters uit de bomen haalt.
Red Het Sterrebos houdt zaterdagochtend om 11.00 uur een manifestatie op een terrein vlakbij de fabriek. Deze demonstratie is in tegenstelling tot de bezetting wél toegestaan door de gemeente Sittard-Geleen.
Meer uit Binnenland
VENRAY (ANP) - Arriva verwacht dat dinsdag tot zeker 18.00 uur geen treinverkeer mogelijk is tussen Venray en Boxmeer door een grote brand in een natuurgebied in Noord-Limburg. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen. De regionale vervoerder zet bussen in tussen Venray en Nijmegen.
16 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De brand in natuurgebied Boschhuizerbergen ten oosten van Venray is de afgelopen uren niet verder uitgebreid. De situatie is stabiel, maar het vuur is nog niet onder controle, zegt een woordvoerder van de Veiligheidsregio Limburg-Noord.
56 minuten geledenOOSTRUM (ANP) - De natuurbrand bij Oostrum in Noord-Limburg is flink uitgebreid. Een gebied van in totaal 100 hectare is getroffen, meldt een woordvoerder van de veiligheidsregio Limburg-Noord. Maandagmiddag besloeg de brand nog 21 hectare.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De veiligheidsregio Limburg-Noord verwacht niet dat de grote brand in het natuurgebied bij Oostrum voor dinsdagochtend geblust is. Dat komt vooral omdat de brand nog niet onder controle is, meldt de woordvoerder.
6 uur geledenOOSTRUM (ANP) - Het NL-Alert dat maandagmiddag is verstuurd wegens de rook die vrijkomt bij de natuurbrand in het gebied De Rosmolen in Noord-Limburg blijft voorlopig gehandhaafd. Dat meldt de veiligheidsregio.
6 uur geledenVENRAY (ANP) - Door een grote brand in een natuurgebied bij het Limburgse Venray rijden daar ook dinsdagochtend geen treinen. Het treinverkeer ligt in elk geval tot 9.00 uur plat tussen Venray en Boxmeer, verwacht de regionale vervoerder Arriva. Tussen Boxmeer en Nijmegen reden door geplande werkzaamheden al geen treinen maar bussen.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In de tuin bij een woning in Rotterdam heeft de politie maandagavond een explosief gevonden. De Explosieven Opruimingsdienst Defensie (EOD) werd gewaarschuwd en heeft het explosief verwijderd. Het zal ergens anders door de EOD tot ontploffing gebracht worden, meldt de politie Rotterdam op X.
6 uur geleden