
Tweede dag bezetting bos bij VDL Nedcar
BORN (ANP) - Activisten van Red Het Sterrebos houden zaterdag voor de tweede dag op rij het bos pal naast autofabriek Nedcar bij Born bezet. Ze gingen vrijdag in alle vroegte over tot bezetting van het bos om kap te voorkomen. Ruim twintig activisten hebben zich verschanst in hangmatten boven in de bomen.
Die kap dreigt omdat Nedcar-eigenaar VDL een grote nieuwe productiehal op het terrein van het Sterrebos wil bouwen. De contouren van het eerste deel van de gigantische nieuwbouw verrijzen al tot aan de eerste bomen. De bezetters willen het bos niet zonder slag of stoot prijs geven.
De politie houdt een oogje in het zeil, stelde er camera's op en plaatste overal bordjes met "verboden toegang". Mensen die het bos in of uit willen worden gearresteerd. Het wachten is op het moment waarop de politie ingrijpt en de bezetters uit de bomen haalt.
Red Het Sterrebos houdt zaterdagochtend om 11.00 uur een manifestatie op een terrein vlakbij de fabriek. Deze demonstratie is in tegenstelling tot de bezetting wél toegestaan door de gemeente Sittard-Geleen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Klimaatverandering krijgt ook in Nederland steeds grotere gevolgen voor gezondheid, welzijn en voedselproductie, maar de politiek is vooral bezig met "binnenbrandjes", zegt hoogleraar transitiekunde Jan Rotmans. Hij is een van de experts die in het Haagse perscentrum Nieuwspoort een poging doen het klimaat hoger op de agenda te krijgen in verkiezingstijd.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De politie vindt dat te weinig agenten de regels kennen die gelden rond controles. Uit een enquête blijkt dat iets minder dan de helft van de ondervraagden daarmee bekend is. Deze regels moeten voorkomen dat er wordt gecontroleerd op bijvoorbeeld leeftijd, geslacht of culturele achtergrond, zonder dat daar een objectieve aanleiding voor is. "Daarmee is het een antwoord op het verwijt van etnisch profileren", aldus de politie.
8 minuten geledenBREDA (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag voor de rechtbank in Breda celstraffen tot vier maanden geëist tegen drie mannen die seks zouden hebben gehad met een minderjarige sekswerker. De strafzaken tegen het drietal zijn onderdeel van een groot justitieel onderzoek naar de seksuele uitbuiting van jonge meisjes.
40 minuten geledenHOUTEN (ANP) - Een depressie vanuit het noordwesten van Frankrijk via België naar Nederland zorgt vanaf donderdagmiddag voor onstuimig weer, meldt Weeronline. Mogelijk gaat het stormen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verzetsstrijder Selma van de Perre is maandag op 103-jarige leeftijd overleden. Dit meldt uitgeverij Thomas Rap namens de familie. Ze woonde in Londen en wordt daar in besloten kring begraven.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft de komende vijftien jaar rond de 700.000 betaalbare huizen nodig. Dit zijn sociale en middenhuurwoningen en koophuizen van minder dan 390.000 euro. Dat staat in een rapport over de verwachte ontwikkeling van de woningmarkt van ABF Research in opdracht van het ministerie van Volkshuisvesting.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft maandag een tweede verdachte aangehouden voor een poging tot doodslag na de voetbalwedstrijd tussen Feyenoord en Fenerbahçe deze zomer in De Kuip in Rotterdam. Daarbij raakte een supportersbegeleider van de Rotterdamse club gewond. De verdachte is een 31-jarige man uit Utrecht, meldt de politie dinsdag.
2 uur geleden