Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede corona-dode in Europa

Tweede corona-dode in Europa

MILAAN (ANP) - Voor het eerst is in Italië iemand overleden aan de gevolgen van het nieuwe coronavirus. Het slachtoffer is een 78-jarige man die vrijdagavond stierf in een ziekenhuis in Padua, meldt het Italiaanse persbureau Ansa News Agency. De man lag al tien dagen in het hospitaal.

Het is de tweede dode in Europa door het virus. Vorige week zaterdag bezweek in een ziekenhuis in de Franse hoofdstad Parijs een 80-jarige Chinese toerist aan de ziekte.

Vrijdag zijn in het noorden van Italië op één dag zestien nieuwe gevallen van het coronavirus vastgesteld. Het gaat om veertien mensen in de regio Lombardije en twee mensen in het naastgelegen Veneto. Onder hen zijn vijf medici. In tien dorpen hebben de autoriteiten besloten om scholen, kroegen en openbare gebouwen te sluiten. Ongeveer 50.000 mensen wordt in de getroffen gebieden geadviseerd binnen te blijven. Kerkdiensten, carnavalsvieringen en sportevenementen zijn opgeschort.

In China zijn inmiddels ruim 2200 mensen aan de gevolgen van het virus overleden. Meer dan 75.500 Chinezen zijn besmet. Buiten China zijn ruim 1300 besmettingsgevallen bekend en vijftien personen overleden.

Meer uit Buitenland

VS-gezant Witkoff ontmoet woensdag Poetin in Moskou

OSLO (ANP/AFP) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff heeft woensdag een ontmoeting met de Russische president Vladimir Poetin in Moskou, meldt persbureau AFP op gezag van een Amerikaanse regeringsfunctionaris. Jared Kushner, schoonzoon van president Donald Trump, neemt via een videoverbinding deel aan het gesprek.

1 uur geleden
Junta Burkina Faso voert doodstraf weer in

OUAGADOUGOU (ANP/AFP) - De militaire junta in Burkina Faso heeft de doodstraf weer ingevoerd. De onverkozen regering stemde unaniem voor de maatregel, die juist in 2018 was afgeschaft.

4 uur geleden
Trump: met Poetin gesproken over vrijlating Stephan Hubbard

WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met de Russische president Vladimir Poetin gesproken over de vrijlating van Stephan Hubbard, die al ruim vier jaar vastzit in Rusland. Dit zei Trump tegen journalisten bij het Witte Huis.

5 uur geleden
Pools parlement stemt voor versoepeling abortuswet

WARSCHAU (ANP/AFP) - Het Poolse parlement heeft gestemd voor het versoepelen van de zeer strenge abortuswetten in het land. Daardoor moet het onder meer niet meer strafbaar worden om vrouwen te helpen die hun zwangerschap afbreken. Maar de verwachting is dat de conservatief-nationalistische president van Polen zijn veto zal gebruiken om de versoepeling te blokkeren.

5 uur geleden
Zeven doden gemeld bij Israëlische aanvallen in Gaza

GAZA-STAD (ANP/AFP) - Zeven mensen zijn in Gaza omgekomen na Israëlische aanvallen op verschillende locaties. Dit melden de Palestijnse burgerbescherming en verschillende ziekenhuizen.

5 uur geleden
Italië scherpt wet tegen rellen aan na gewelddadig weekend Milaan

ROME (ANP/RTR) - De Italiaanse regering heeft een nieuwe veiligheidswet aangenomen tegen relschoppers. Volgens premier Giorgia Meloni kan de politie daardoor strenger optreden bij grote ongeregeldheden, zoals afgelopen weekend in Milaan. Daar ontaardden demonstraties in grote rellen, waarbij winkels werden vernield en geplunderd.

6 uur geleden
Eerste ebolabesmetting vastgesteld in Nigeria

ABUJA (ANP/RTR/AFP) - In Nigeria is ebola vastgesteld bij een vrouw in de hoofdstad Abuja, maakte minister van Volksgezondheid Muhammad Ali Pate dinsdag bekend. Het is het eerste bevestigde ebolageval in West-Afrika in de huidige uitbraak, waarin vooral de Democratische Republiek Congo zwaar getroffen is.

6 uur geleden