Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede boosterprik vanaf zaterdag ook voor 60-plussers

Tweede boosterprik vanaf zaterdag ook voor 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Mensen tussen 60 en 69 jaar kunnen vanaf zaterdag een vierde coronavaccinatie krijgen. Dat schrijft minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer. Hij volgt daarmee het advies op van de Gezondheidsraad.

De Gezondheidsraad kwam eerder vrijdag met een advies om de tweede booster ook aan te bieden aan mensen van 60 tot 69 jaar. Tot nu toe werd de prik alleen aangeboden aan 70-plussers, mensen in verpleeghuizen, mensen met het syndroom van Down en mensen met een ernstige immuunstoornis.

Volgens het ministerie van Volksgezondheid zijn er relatief veel zestigers die momenteel besmet raken en in het ziekenhuis belanden. Door deze groep een extra prik aan te bieden wordt er "betere bescherming geboden tegen ernstige ziekte", aldus de minister.

Kuipers volgt ook het advies van de Gezondheidsraad om gezonde mensen jonger dan 60 geen prik aan te bieden.

De GGD wijst er met klem op dat belangstellende zestigers eerst een afspraak moeten maken. Dat kan aanvankelijke alleen online, maar ze kunnen ook bellen als ze eenmaal een brief van het RIVM hebben gehad met een uitnodiging.

Meer uit Gezond

RIVM meldt negen besmettingen met westnijlvirus in Nederland

DEN HAAG (ANP) - Zeker negen mensen hebben dit jaar in Nederland het westnijlvirus opgelopen. Dat meldt het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (RIVM). Eerder werd al bekend dat één besmet persoon in de provincie Utrecht is overleden.

1 dag geleden
Trimbos: verband zorgen maatschappij en psychische aandoeningen

UTRECHT (ANP) - Mensen die zich veel zorgen maken over maatschappelijke problemen, zoals internationale spanningen, woningnood of klimaat, hebben vaker een psychische aandoening dan mensen met minder zorgen. Dat blijkt uit het NEMESIS-onderzoek van het Trimbos-instituut onder 4688 mensen.

1 dag geleden
Ambulance op zonne-energie werkt goed, meldt universiteit

EINDHOVEN (ANP) - Een ambulance op zonne-energie, die door studenten in Eindhoven is ontwikkeld, werkt volgens hun universiteit goed. De wagen, die vorige maand werd gepresenteerd, is onlangs getest in een afgelegen gebied in het westen van Kenia. De studenten werkten daarbij samen met hulporganisatie Amref.

1 week geleden
Toch zorg voor asielkinderen door verlengen contract met GGD GHOR

DEN HAAG (ANP) - De jeugdgezondheidszorg voor kinderen in asielzoekerscentra wordt ook de komende drie jaar gedaan door de GGD GHOR. Asielminister Bart van den Brink meldt in een brief aan de Tweede Kamer dat het nieuwe contract het gat moet opvullen dat was ontstaan vanaf 1 oktober.

1 week geleden
WHO bevestigt einde ebola-uitbraak in Oeganda

GENÈVE (ANP/RTR) - De ebola-uitbraak in Oeganda is definitief voorbij, bevestigt de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO). De regering daar had zelf eind juli al verklaard dat het land helemaal ebolavrij was.

1 week geleden
Zeker achttien mensen met oogschade na zonsverduistering

UTRECHT (ANP) - Na de gedeeltelijke zonsverduistering van 12 augustus zijn er zeker achttien patiënten geregistreerd met schade aan het netvlies door het kijken in de zon. Volgens het Nederlands Oogheelkundig Gezelschap (NOG) gaat het om vijf kinderen en dertien volwassenen.

2 weken geleden
Mensen zijn niet mondig tegenover de dokter, stelt Nivel

UTRECHT (ANP) - Als mensen met een zorgverlener praten, zijn ze helemaal niet zo mondig en zelfverzekerd als vaak wordt gedacht. Dat concluderen onderzoekers van het instituut Nivel. Ze stellen dat mensen tegenwoordig wel beter geïnformeerd zijn dan vroeger, maar ze "nemen lang niet altijd zelf het initiatief, stellen relatief weinig vragen en brengen niet vanzelf al hun zorgen of voorkeuren naar voren".

3 weken geleden