Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Tweede boosterprik vanaf zaterdag ook voor 60-plussers

Tweede boosterprik vanaf zaterdag ook voor 60-plussers

DEN HAAG (ANP) - Mensen tussen 60 en 69 jaar kunnen vanaf zaterdag een vierde coronavaccinatie krijgen. Dat schrijft minister Ernst Kuipers (Volksgezondheid) aan de Tweede Kamer. Hij volgt daarmee het advies op van de Gezondheidsraad.

De Gezondheidsraad kwam eerder vrijdag met een advies om de tweede booster ook aan te bieden aan mensen van 60 tot 69 jaar. Tot nu toe werd de prik alleen aangeboden aan 70-plussers, mensen in verpleeghuizen, mensen met het syndroom van Down en mensen met een ernstige immuunstoornis.

Volgens het ministerie van Volksgezondheid zijn er relatief veel zestigers die momenteel besmet raken en in het ziekenhuis belanden. Door deze groep een extra prik aan te bieden wordt er "betere bescherming geboden tegen ernstige ziekte", aldus de minister.

Kuipers volgt ook het advies van de Gezondheidsraad om gezonde mensen jonger dan 60 geen prik aan te bieden.

De GGD wijst er met klem op dat belangstellende zestigers eerst een afspraak moeten maken. Dat kan aanvankelijke alleen online, maar ze kunnen ook bellen als ze eenmaal een brief van het RIVM hebben gehad met een uitnodiging.

Meer uit Gezond

Alpe d'HuZes levert ruim 25 miljoen euro op voor KWF

ALPE D'HUEZ (ANP) - Sportevenement Alpe d'HuZes heeft dit jaar iets meer dan 25 miljoen euro opgeleverd, een recordbedrag. Dat laat de organisatie weten. Die belooft dat al het geld wordt besteed aan wetenschappelijk onderzoek naar kanker.

23 uur geleden
Kuipers en medestanders willen nieuwe deal over vergroening zorg

DEN HAAG (ANP) - Om de zorg verder te verduurzamen, zijn nieuwe afspraken nodig waar ook de overheid aan meewerkt. Daarvoor pleiten voormalig gezondheidsminister Ernst Kuipers, voorzitter van het Nationaal Klimaat Platform Kees Vendrik en speciaal regeringsvertegenwoordiger Circulaire Economie Steven van Eijck. Ze roepen alle betrokken bewindslieden op om "voluit door te gaan" met het ondersteunen van de verduurzaming van de sector.

2 dagen geleden
Onderzoek nieuwe pil gestopt om zwangerschappen buiten baarmoeder

LEIDEN (ANP) - Een onderzoek naar een nieuwe anticonceptiepil is vroegtijdig stopgezet doordat te veel vrouwen zwanger raakten. Het Leids Universitair Medisch Centrum (LUMC) meldt dat vooral het aantal buitenbaarmoederlijke zwangerschappen reden was tot zorg.

3 dagen geleden
SEH's krijgen vanaf 2027 deels vast budget van 4,6 miljoen

DEN HAAG (ANP) - Spoedeisende hulpen (SEH) krijgen vanaf volgend jaar deels een vast budget van ongeveer 4,6 miljoen euro. Dit komt voor een deel in de plaats van de huidige bekostiging, die vooral gebaseerd is op hoeveel mensen worden geholpen.

4 dagen geleden
Sterk wil dat jongeren die stoppen met eten niet in hospice komen

DEN HAAG (ANP) - Jongeren die stoppen met eten en drinken om op die manier een einde aan hun eigen leven te maken, moeten niet in een hospice terechtkomen. Volgens minister Mirjam Sterk (Jeugd) moet er eerder passende zorg komen voor de jongeren, waardoor het niet zover hoeft te komen.

4 dagen geleden
Aanbieders alternatieve behandeling 'wet cupping' vaak onbevoegd

DEN HAAG (ANP) - De alternatieve behandelmethode wet cupping, waarbij sneetjes of prikjes in de huid worden aangebracht, is niet zonder risico en degenen die het aanbieden zijn daarvoor vaak ook niet bevoegd. Met die waarschuwing komt de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ).

4 dagen geleden
Mikkers zag al vroeg dat contactonderzoek corona niet werkte

DEN HAAG (ANP) - Burgemeester Jack Mikkers van Den Bosch wist al kort na de eerste coronabesmetting in Nederland dat het ondoenlijk zou worden de virusuitbraak met alleen isolatie en bron- en contactonderzoek beheersbaar te houden. Hij concludeerde dat na een bezoek aan de GGD op 6 maart 2020, zei hij tegen de parlementaire enquĂȘtecommissie corona.

4 dagen geleden