Tweede Amerikaanse winkel Apple richt vakbond op
OKLAHOMA CITY (ANP/BLOOMBERG) - Opnieuw hebben werknemers van een Apple Store in de Verenigde Staten ervoor gekozen om een vakbond op te richten. Het personeel van een winkel in Oklahoma City stemde voor het vakbondslidmaatschap en werd daarmee de tweede Apple Store met een vakbond. In juni ging een winkel in Townson in de staat Maryland hen voor.
Apple ontmoedigt vakbondslidmaatschap in de VS. Het bedrijf liet in een reactie weten dat "de open, directe en op samenwerking gestoelde relatie die we met onze gewaardeerde teamleden hebben de beste manier is om een uitstekende ervaring te bieden aan onze klanten, en onze teams." Het techbedrijf stelt verder een goed loon en uitstekende secundaire arbeidsvoorwaarden te bieden.
Deze week liet Apple zijn afkeer van vakbonden nog blijken. Het bedrijf kwam met hogere vergoedingen voor externe cursussen en gezondheidszorg voor al zijn personeel in de Amerikaanse Apple Stores. Alleen de medewerkers in Townson kunnen daar geen aanspraak op maken. Volgens Apple kan dat pas na onderhandelingen tussen het bedrijf en de vakbond.
Vakbonden hebben de afgelopen tijd bij meerdere grote Amerikaanse bedrijven voorzichtig voet aan de grond gekregen. Zo werden al diverse distributiecentra van webwinkel Amazon en filialen van koffieketen Starbucks lid van een vakbond. Jarenlang was vakbondslidmaatschap in het land aan het dalen, maar de bonden krijgen weer wat meer te zeggen. Dat president Joe Biden een voorstander is van vakbonden draagt daar mogelijk ook aan bij.
In de VS wordt lidmaatschap van een bond per locatie van een bedrijf geregeld. Daar krijgt dan één vakbond het voor het zeggen en alle personeelsleden van die locatie worden automatisch door die vakbond vertegenwoordigd.
Meer uit Financieel
WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Het vliegverkeer op veertig grote Amerikaanse luchthavens moet worden beperkt om de shutdown in de Verenigde Staten. De Amerikaanse minister van Transport Sean Duffy heeft de opdracht gegeven het aantal vluchten vanaf vrijdag met 10 procent te verminderen.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De rust keerde woensdag terug op Amerikaanse aandelenbeurzen, na eerdere onrust en zorgen over opgeblazen waarderingen van technologieaandelen. De graadmeters in New York toonden weer enig herstel na de koersverliezen van dinsdag. Onder meer diverse chipfabrikanten, die het zwaarst werden getroffen door de recente verkoopgolf, zagen hun beurswaarde weer aandikken.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Rechters van het Amerikaanse Hooggerechtshof hebben woensdag twijfels geuit over de wettigheid van de importheffingen van president Donald Trump voor tal van producten. Zowel conservatieve als liberale rechters stelden kritische vragen aan de advocaat die de regering-Trump vertegenwoordigde.
3 uur geledenCHICAGO (AFN/AFP) - Boeing heeft nieuwe schikkingen getroffen in de rechtszaken van familieleden van slachtoffers van de Ethiopian Airlines-crash in maart 2019. Dit meldt de hoofdadvocaat van de nabestaanden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse justitie onderzoekt meerdere banken, waaronder ABN AMRO, vanwege mogelijke overtreding van internationale sancties door een Iraanse oliemagnaat. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. De oliemagnaat zou dit hebben kunnen doen door gebruik te maken van meerdere banken.
7 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is woensdag met een bescheiden winst gesloten. Beleggers waren opgetogen over de kwartaalupdate die informatieleverancier Wolters Kluwer gaf. Chipbedrijven in de AEX behoorden tot de verliezers.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse regering treft voorbereidingen om webwinkel Shein tijdelijk te blokkeren, maakt het ministerie van Financiën in Parijs bekend. De maatregel volgt op grote ophef die het afgelopen weekend ontstond toen op kinderen lijkende sekspoppen te zien waren op de website van de onlinewinkel. De Franse regering is van plan Shein in de ban te doen totdat "het platform aan de autoriteiten laat zien dat al zijn inhoud voldoet aan onze wet- en regelgeving".
9 uur geleden