Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee Zweden aangeklaagd na explosies bij Israëlische ambassade

Twee Zweden aangeklaagd na explosies bij Israëlische ambassade

KOPENHAGEN (ANP/RTR) - Twee Zweedse tieners zijn in Denemarken aangeklaagd voor het bezit van vijf handgranaten en het laten afgaan van twee exemplaren op een dak in Kopenhagen. De explosies vonden plaats in de buurt van de Israëlische ambassade.

Bij de ontploffingen in de nacht van dinsdag op woensdag vielen geen slachtoffers. Een gebouw op ongeveer 100 meter van de ambassade liep enige schade op. De politie onderzoekt nog of de diplomatieke vertegenwoordiging het doelwit was van de explosies. De Israëlische ambassade was gesloten toen de granaten afgingen.

De Zweden van 16 en 19 jaar werden aangehouden in een trein op het centraal station van Kopenhagen, op weg naar Padborg, een plaats aan de grens met Duitsland. Een andere 19-jarige Zweed die elders in Kopenhagen werd opgepakt, is na verhoor vrijgelaten.

Meer uit Buitenland

Polen arresteert 2 Belarussen om drone boven overheidsgebouwen

WARSCHAU (ANP/RTR) - De Poolse veiligheidsdienst SOP heeft een drone "geneutraliseerd" die boven gevoelige overheidsgebouwen zoals het presidentieel paleis vloog, meldt de Poolse premier Donald Tusk op X. Er zijn twee Belarussen gearresteerd vanwege de drone.

41 minuten geleden
Washington Post-columnist ontslagen om onlineposts na dood Kirk

WASHINGTON (ANP) - Washington Post-columnist Karen Attiah is ontslagen vanwege socialmediaberichten die ze schreef na de moord op Charlie Kirk, zo schrijft ze maandag zelf op platform Substack. Haar werkgever noemde berichten over politiek geweld die ze op Bluesky plaatste na de dood van Kirk "onacceptabel". Ze zou de veiligheid van haar collega's in gevaar brengen.

44 minuten geleden
Maduro zweert 'agressie' VS te bestrijden

CARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft gezegd zijn land koste wat kost te beschermen tegen wat hij "agressie" van de Verenigde Staten noemt.

52 minuten geleden
Leiders op Qatar-top roepen landen op band met Israël te herzien

DOHA (ANP/AFP) - De Arabische en islamitische leiders die zijn verzameld voor een top in Qatar hebben alle landen opgeroepen om hun relatie met Israël te herzien. Volgens hen zouden landen "alle mogelijke juridische en effectieve maatregelen moeten nemen om te voorkomen dat Israël doorgaat met zijn acties tegen het Palestijnse volk", staat in de slotverklaring van de top.

2 uur geleden
Vance presenteert Charlie Kirk Show en eert zijn 'goede vriend'

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident J.D. Vance heeft vanuit het Witte Huis The Charlie Kirk Show gepresenteerd, de podcast van de doodgeschoten politieke activist die ook online te zien is. Vance noemde Kirk zijn "goede vriend" en benadrukte hoeveel hij aan hem te danken had.

2 uur geleden
VK: 'Binnen enkele dagen' defensiemissies in Pools luchtruim

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse luchtmacht gaat "in de komende dagen" defensiemissies uitvoeren in het Poolse luchtruim, meldt het Britse ministerie van Defensie. De operaties in het kader van de zogenoemde East Sentry-missie van de NAVO zullen onder meer gericht zijn op het neerhalen van drones.

2 uur geleden
Spanje annuleert wapendeal van 700 miljoen met Israël

MADRID (ANP/AFP) - De Spaanse regering heeft een contract ter waarde van bijna 700 miljoen euro voor door Israël ontworpen raketwerpers geannuleerd, staat in een overheidsdocument dat is ingezien door persbureau AFP.

3 uur geleden