Twee voetgangers omgekomen door ongeval in Capelle aan den IJssel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Door een verkeersongeval in Capelle aan den IJssel zijn twee voetgangers om het leven gekomen, meldt de politie. Het gaat om een 81-jarige vrouw en een man van 80 uit de Zuid-Hollandse plaats.
Het ongeval gebeurde rond 19.45 uur. De voetgangers werden op de Ketensedijk door een auto geschept.
De bestuurder van de auto is aangehouden. Het gaat om een 18-jarige man uit Capelle aan den IJssel. De politie onderzoekt de toedracht.
Burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel zegt "diep geschokt" te zijn. "Dit raakt ons in het hart. Het is afschuwelijk", meldt hij in een schriftelijke verklaring. "Ik leef mee met de familie en wens ze veel sterkte om dit zware verlies te verwerken. Dit ongeval raakt de familie en directe omgeving van de slachtoffers, maar ook de Capelse gemeenschap. De hulpdiensten waren snel ter plaatse, maar konden de levens niet meer redden. Het onderzoek naar de toedracht van het ongeval is in volle gang. We vragen iedereen om de privacy van de betrokken familie te respecteren."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - Veel studentensteden hebben regels die het realiseren van meer studentenkamers belemmeren. Dat meldt de Landelijke Studentenvakbond (LSVb) na onderzoek onder vijftien gemeenten, waaronder Amsterdam, Leiden, Utrecht, Groningen en Eindhoven. De studentenbond hoopt dat gemeenten het beleid rond woningdeelregels versoepelen, zodat er meer studentenkamers bijkomen en de tekorten worden verminderd.
32 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het Rode Kruis vreest dat ondanks maatregelen van het kabinet meer mensen om hulp komen vragen doordat ze door stijgende brandstof- en energieprijzen in geldnood komen. De organisatie krijgt al signalen van mensen die zeggen hun boodschappen niet meer te kunnen betalen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een handjevol NS-hoofdconducteurs is vanaf dinsdag aan het werk met een bodycam. Het is de bedoeling dat alle hoofdconducteurs er aan het eind van het jaar een dragen. Volgens een NS-woordvoerder gaat het om zo'n 3500 medewerkers. Een bodycam werkt de-escalerend, zo bleek uit een eerdere proef van de NS met de apparaten. Als er toch iets gebeurt kunnen de beelden dienen als bewijsmateriaal.
1 uur geledenLEIDEN (ANP) - Opnieuw zijn er weinig hommels geteld tijdens de Nationale Bijentelling, meldt de organisatie achter de jaarlijkse telling door burgers. Dit jaar telden ruim 2200 mensen in totaal zo'n 46.000 bijen en andere bestuivers.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Milieudefensie dient dinsdag een dagvaarding in tegen Shell. De klimaatclub eist dat Shell stopt met het aanboren van nieuwe olie- en gasvelden en dat de multinational de uitstoot van broeikasgassen tussen 2030 en 2050 stapsgewijs vermindert.
7 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De politie heeft maandagavond het gebied rond het gemeentehuis in het Noord-Hollandse dorp Loosdrecht ontruimd. Dat gebeurde tijdens een anti-azc-demonstratie. Dat bevestigt de gemeente, die spreekt van een grimmig einde. Eerder hadden de gemeente en politie nog aangekondigd "niet te zullen tolereren dat personen de demonstratie aangrijpen om strafbare feiten te plegen of ernstige wanordelijkheden te organiseren".
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - In Den Bosch werd maandagavond gedemonstreerd op de Beverspijken, op een bedrijventerrein waar een toekomstig azc moet komen. Het was het derde protest daar in een week tijd.
10 uur geleden