Twee voetgangers omgekomen door ongeval in Capelle aan den IJssel
CAPELLE AAN DEN IJSSEL (ANP) - Door een verkeersongeval in Capelle aan den IJssel zijn twee voetgangers om het leven gekomen, meldt de politie. Het gaat om een 81-jarige vrouw en een man van 80 uit de Zuid-Hollandse plaats.
Het ongeval gebeurde rond 19.45 uur. De voetgangers werden op de Ketensedijk door een auto geschept.
De bestuurder van de auto is aangehouden. Het gaat om een 18-jarige man uit Capelle aan den IJssel. De politie onderzoekt de toedracht.
Burgemeester Joost Manusama van Capelle aan den IJssel zegt "diep geschokt" te zijn. "Dit raakt ons in het hart. Het is afschuwelijk", meldt hij in een schriftelijke verklaring. "Ik leef mee met de familie en wens ze veel sterkte om dit zware verlies te verwerken. Dit ongeval raakt de familie en directe omgeving van de slachtoffers, maar ook de Capelse gemeenschap. De hulpdiensten waren snel ter plaatse, maar konden de levens niet meer redden. Het onderzoek naar de toedracht van het ongeval is in volle gang. We vragen iedereen om de privacy van de betrokken familie te respecteren."
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht roept bezoekers op tijdens Koningsnacht niet meer naar de binnenstad te komen. "Het is te druk op meerdere evenementen en routes in de binnenstad van Utrecht. Toegang tot de pleinen is niet meer mogelijk", meldt de gemeente.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Burgemeester Carola Schouten van Rotterdam vraagt op Koningsnacht aandacht voor de veiligheid van vrouwen op straat. Op sociale media steunt Schouten de actie van de politie die zondag in het centrum van Rotterdam oranje armbandjes uitdeelt met de tekst 'Laat vrouwen veilig thuiskomen'.
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De antimonarchistische groep Republiek mag geen grote opblaasbare dino langs de looproute van het koninklijk huis neerzetten in Dokkum tijdens Koningsdag. Dat heeft de rechter bepaald nadat de groep een kort geding had aangespannen tegen de gemeente Noardeast-Fryslân.
12 uur geledenRHOON (ANP) - In het Zuid-Hollandse dorp Rhoon is op zondagmorgen een parachutist overleden. Dat bevestigt de politie na berichtgeving van regionale omroep Rijnmond. De persoon werd gevonden aan de Essendijk. Dat is een landingslocatie voor parachutisten in de regio Rotterdam.
13 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten noemt de schietpartij tijdens het Correspondents' Dinner in Washington een "schokkende gebeurtenis". De Amerikaanse president Donald Trump en leden van zijn regering bleven ongedeerd.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In steeds meer gebieden geldt een verhoogd risico op een natuurbrand. De brandweer heeft inmiddels voor vijftien regio's fase 2 afgeroepen. Dat is het hoogste waarschuwingsniveau. Dat staat op de site van de brandweer.
15 uur geledenUTRECHT (ANP) - Zes activisten die zaterdag met auto's een opstopping op een deel van de A12 veroorzaakten zodat de weg geblokkeerd kon worden, zitten nog vast. Ze worden zondag verhoord door de politie. Een woordvoerder zegt dat het wel de verwachting is dat ze later zondag weer naar huis kunnen.
17 uur geleden