Twee verdachten van liquidatie in Amsterdam 14 dagen langer vast
AMSTERDAM (ANP) - De twee mannen die vastzitten, omdat ze in verband worden gebracht met de liquidatie van een 33-jarige man uit Amsterdam, blijven nog zeker veertien dagen langer in volledige beperkingen in de cel. Dat laten de rechtbank en het Openbaar Ministerie in de hoofdstad weten. De Amsterdammer werd in de wijk Osdorp in een gang met kelderboxen doodgeschoten op 30 december.
De verdachten zijn een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 20-jarige man uit Amsterdam. De laatste werd op 3 januari in de avond aangehouden in Hoofddorp. Hij wordt verdacht van moord in vereniging dan wel het uitlokken van moord, aldus een OM-woordvoerder. De andere man wordt verdacht van moord in vereniging en wapenbezit. Hij werd bij een politie-inval op 4 januari in Rotterdam aangehouden.
Bij de liquidatie was volgens politie en OM ook een 30-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats betrokken, die ook werd verdacht van moord in vereniging. Deze man overleed in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens de politie-inval in de Speelmanstraat in Rotterdam. Het arrestatieteam werd beschoten en vuurde terug, waarna de man overleed. Zijn vervolging is gestaakt.
Meer uit Binnenland
ROERMOND (ANP) - De politie heeft een foto vrijgegeven van Daniel B. De Duits-Poolse man zit vast voor het doden van de 66-jarige Paul Vossen in het Limburgse Herkenbosch. Politie en justitie vermoeden dat hij ook betrokken is bij de vermissing van zijn moeder. Met het vrijgeven van zijn foto hopen ze dat mensen zich melden met meer informatie over wat er met haar is gebeurd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid heeft een pauze ingevoerd in het maken van beslissingen over asielaanvragen van Iraniërs. Dat zegt een woordvoerder van het ministerie van Justitie en Veiligheid. Het stilleggen van besluiten betekent dat Iraanse vluchtelingen niet gedwongen worden teruggestuurd naar Iran.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het reisadvies voor Cyprus is geel geworden. Daarmee maakt het Nederlandse ministerie van Buitenlandse Zaken duidelijk dat er risico's zijn voor mensen die naar het land afreizen.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Advocaten mogen weer een laptop en een mobiele telefoon meenemen als ze cliënten in de gevangenis opzoeken. Dat meldt de Nederlandse Orde van Advocaten (NOvA) na overleg met de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI). Het nieuwe toegangsbeleid treedt naar verwachting na de zomer in werking.
6 uur geledenALMERE (ANP) - Gemeenteraadsleden uit Almere zijn geschokt door de verdenking tegen hun 66-jarige oud-collega Jan B. Maandagochtend werd bekend dat hij ervan wordt verdacht twee kinderen, van 2 en 13 jaar, onzedelijk te hebben betast. Het 2-jarige kind zou hij hebben betast op de eerste dag dat hij als invalkracht op een Amsterdams kinderdagverblijf werkte.
8 uur geledenALMERE (ANP) - De 66-jarige verdachte van het onzedelijk betasten van twee kinderen was van 2022 tot februari 2025 gemeenteraadslid voor 50PLUS in Almere. Dat bevestigen ingewijden. Eerder, van 2006 tot 2010, was hij daar raadslid voor de SP.
9 uur geledenANTWERPEN (ANP) - De Nederlandse sterrenchef Nick Bril had te veel alcohol in zijn bloed toen hij hulpkok Joe Claridge overreed. Uit deskundige berekeningen op verzoek van de rechtbank van Antwerpen blijkt dat hij tussen 1,52 en 1,91 promille alcohol in zijn bloed had. Dat meldt persbureau Belga maandag in een verslag van de rechtszaak. De wettelijk toegestane limiet is 0,5 promille. De advocaten van Bril blijven erbij dat hij niet dronken was.
9 uur geleden