Twee verdachten van liquidatie in Amsterdam 14 dagen langer vast
AMSTERDAM (ANP) - De twee mannen die vastzitten, omdat ze in verband worden gebracht met de liquidatie van een 33-jarige man uit Amsterdam, blijven nog zeker veertien dagen langer in volledige beperkingen in de cel. Dat laten de rechtbank en het Openbaar Ministerie in de hoofdstad weten. De Amsterdammer werd in de wijk Osdorp in een gang met kelderboxen doodgeschoten op 30 december.
De verdachten zijn een 29-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats en een 20-jarige man uit Amsterdam. De laatste werd op 3 januari in de avond aangehouden in Hoofddorp. Hij wordt verdacht van moord in vereniging dan wel het uitlokken van moord, aldus een OM-woordvoerder. De andere man wordt verdacht van moord in vereniging en wapenbezit. Hij werd bij een politie-inval op 4 januari in Rotterdam aangehouden.
Bij de liquidatie was volgens politie en OM ook een 30-jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats betrokken, die ook werd verdacht van moord in vereniging. Deze man overleed in de nacht van vrijdag op zaterdag tijdens de politie-inval in de Speelmanstraat in Rotterdam. Het arrestatieteam werd beschoten en vuurde terug, waarna de man overleed. Zijn vervolging is gestaakt.
Meer uit Binnenland
IJMUIDEN (ANP) - Tata Steel laat zijn Direct Sheet Plant (DSP), ook wel bekend als gietwalsinstallatie, in IJmuiden deze week proefdraaien om metingen te doen. De installatie werd begin deze maand stilgelegd in overleg met de Omgevingsdienst Noordzeekanaalgebied (ODNZKG), nadat uit metingen van Tata was gebleken dat de uitstoot van chroom-6 te hoog was.
10 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De twee tieners die op nieuwjaarsdag in een park in Amsterdam werden doodgeschoten, waren volgens het OM "op de verkeerde plaats, op de verkeerde tijd". Verdachte Efe Y. (25) zou die avond onmiddellijk op de slachtoffers hebben geschoten. "Er was geen tijd voor ruzie, een gesprek of een aanval vanuit hen", zei de officier van justitie woensdag tijdens de eerste inleidende zitting in de zaak.
11 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Premier Rob Jetten wil na vragen van journalisten niet zeggen of hij druk heeft uitgeoefend op D66-senatoren om de asielwetten door de Eerste Kamer te krijgen. Dinsdag sneuvelde de asielnoodmaatregelenwet in de Eerste Kamer.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De maatregelen waarmee het kabinet de pijn van de fors gestegen brandstofprijzen wil verzachten, zijn "ver onder de maat", vindt PVV-leider Geert Wilders. Hij spreekt van "een flutpakket", waar mensen bovendien zelf de rekening voor betalen via hogere accijnzen op alcohol. "Geen goedkopere benzine, wel duurder bier", constateert Wilders. Volgens het ministerie van Financiƫn wordt een biertje gemiddeld 1 cent duurder.
18 minuten geledenLOOSDRECHT (ANP) - Er zijn acht mensen aangehouden na de ongeregeldheden dinsdagavond bij een demonstratie tegen de komst van asielzoekers in het leegstaande gemeentehuis in Loosdrecht, meldt een woordvoerder van de politie. De mobiele eenheid greep in nadat er met stenen was gegooid.
1 uur geledenDORDRECHT (ANP) - De rechtbank in Dordrecht heeft woensdag een voorwaardelijke celstraf van vier maanden en een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een 34-jarige man uit Rijsenhout (Noord-Holland) voor het afleveren van drugs met drones en telefoons aan gevangenen en drugsbezit. Daarnaast krijgt de man een boete van 10.000 euro waarvan de helft voorwaardelijk. De rechtbank ging akkoord met procesafspraken tussen het Openbaar Ministerie en verdachte Mark S. en deed na afloop van de inhoudelijke behandeling direct uitspraak.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet moet wat de provincies betreft zo snel mogelijk crisismaatregelen nemen tegen de overbelasting van het elektriciteitsnet. Het Interprovinciaal Overleg (IPO) roept de regering onder meer op meer geld uit te trekken voor warmtenetten en waterstof om de gevolgen van netcongestie beter op te kunnen vangen.
1 uur geleden