Twee verdachten van geweld Amsterdam op vrije voeten
AMSTERDAM (ANP) - Twee verdachten van het plegen van geweld rond de voetbalwedstrijd Ajax - Maccabi Tel Aviv in Amsterdam komen voorlopig op vrije voeten. De raadkamer van de rechtbank in Amsterdam heeft bepaald hun voorarrest te schorsen.
Een van hen is een 26-jarige Amsterdammer, die vrijdagavond 8 november werd aangehouden op verdenking van openlijke geweldpleging op het Spui, tijdens de ongeregeldheden in de nacht ervoor. Hij werd opgepakt nadat hij was herkend op camerabeelden. Daarop zou te zien zijn dat hij op een oudere man afrent die hij met een riem lijkt te slaan, meldde het OM vorige week.
De andere verdachte is voorafgaand aan de voetbalwedstrijd op donderdag 7 november aangehouden. Deze 19-jarige man uit Monnickendam wordt verdacht van het gooien van stenen naar een ME-bus. Ook wordt hij verdacht van het bezit van zwaar illegaal vuurwerk, een cobra.
Minderjarigen
Twee minderjarigen van 16 en 17 jaar uit Amsterdam worden verdacht van openlijk geweld tegen de ME door het gooien van vuurwerk, van een poging tot zware mishandeling en openlijk geweld tegen een onbekend gebleven persoon. Zij staan woensdag voor de raadkamer, die beslist over het verlengen van hun voorarrest. Ook zij zijn voorafgaand aan de voetbalwedstrijd aangehouden.
De politie maakte zondag bekend 45 verdachten van de gewelddadigheden in beeld te hebben. In totaal zijn tien van hen geïdentificeerd en opgepakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
21 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij twee steekincidenten in Den Haag zijn drie mensen gewond geraakt. Dat meldt de politie Den Haag op X. De steekpartijen vonden in de nacht van zondag op maandag plaats in het stadscentrum, op de Kalvermarkt en het Koningin Julianaplein.
3 uur geledenOSSENDRECHT (ANP) - Bij een aanrijding op de A4 vlakbij de grens met België is een persoon overleden. Dat meldt de politie Zeeland-West-Brabant op X. De snelweg is tussen knooppunt De Markiezaat en Zandvliet in België gedeeltelijk afgesloten. Het viaduct over de A4 in Ossendrecht is ook dicht.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Belgische identificatieapp itsme is vanaf maandag breed te gebruiken in Nederland. De app wordt de opvolger van iDIN, de identificatiedienst waarmee je via je bank kunt inloggen bij verzekeraars, webwinkels en tal van andere organisaties. Mensen die zich ergens willen identificeren met iDIN kunnen dit voortaan ook doen met itsme. Daarvoor moeten ze kiezen voor een speciale optie in het iDIN-menu.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) dreigt naar de rechter te stappen als het kabinet geen inreisverbod instelt voor de artiest Kanye West, meldt de organisatie zondag in een verklaring. Het verzoek om Kanye West, bekend als Ye, de toegang tot Nederland te ontzeggen is vrijdag door het CJO neergelegd bij minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie).
14 uur geledenDE BILT (ANP) - In Gelderland en Overijssel is code geel van kracht wegens onweersbuien, meldt het KNMI. Daarbij kan plaatselijk hagel vallen en veel neerslag, aldus het weerinstituut.
16 uur geleden