Twee verdachten opgepakt voor grote onlinefraude op woningmarkt
DEN HAAG (ANP) - In Roemenië zijn twee verdachten aangehouden die sinds 2015 betrokken zouden zijn geweest bij grootschalige onlinefraude op de Nederlandse woningmarkt. De verdachten plaatsten nepadvertenties voor huurappartementen en overtuigden honderden slachtoffers om één of twee maanden huur te betalen zonder eerst de woning te bezichtigen.
Roemeense en Nederlandse autoriteiten pakten de twee verdachten op na een gezamenlijk onderzoek, ondersteund door het Europese justitiële samenwerkingsverband Eurojust. Ook zijn twee woningen doorzocht en zijn telefoons, computerapparatuur en een grote hoeveelheid contant geld in beslag genomen. De Nederlandse autoriteiten hebben aanhoudingsbevelen uitgevaardigd om de verdachten in Nederland te kunnen vervolgen.
Het tweetal wist anoniem te blijven door te communiceren via chatsystemen en betalingen door te sturen naar bankrekeningen in verschillende landen. Zo konden ze de opbrengsten van de misdrijven verbergen en witwassen, aldus Eurojust.
Meer uit Binnenland
MOERDIJK (ANP) - Het dorp Moerdijk in Noord-Brabant moet verdwijnen om plaats te maken voor uitbreiding van het bestaande haven- en industrieterrein in die plaats. Dat deelt het bestuur van de gelijknamige gemeente dinsdagavond mee op een publieke informatiebijeenkomst in dorpshuis de Ankerkuil.
29 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Meerdere supermarkten waarschuwen voor de mogelijke aanwezigheid van de E. coli-bacterie STEC in boerenmetworst. De Nederlandse Voedsel- en Warenautoriteit (NVWA) meldt dat de bacterie ernstige gezondheidsrisico's kan hebben voor mensen met een lage weerstand, zoals zwangere vrouwen en ouderen. Het advies is om de worst niet te eten.
2 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De publieke omroep komt volgend jaar met dagelijkse uitzendingen van een paar veelbekeken programma's, zoals Heel Holland Bakt, Boer Zoekt Vrouw en Hunted VIPS. Ze zijn om 21.30 uur op NPO 1 te zien. Dat laat de NPO weten na berichtgeving van het AD hierover.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Britse singer-songwriter Joe Jackson geeft eind volgend jaar vier optredens in Nederland. De concerten zijn onderdeel van de nieuwe tour van Jackson, Hope and Fury 2026.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie ziet Nederland als risicoland voor migratiedruk. Dat concludeert de Commissie op basis van het jaarlijkse Europese asiel- en migratieverslag. Het verslag kijkt naar de migratie naar de EU tussen juli 2024 en juni van dit jaar.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Sharon Dijksma, burgemeester van Utrecht, vindt de eis van meer dan 2000 jaar gevangenisstraf tegen burgemeester Ekrem Imamoglu van Istanbul "werkelijk krankzinnig". Zij schrijft aan het ANP dat zij en tientallen Europese burgemeesters blijven protesteren "totdat onze collega zijn vrijheid terugkrijgt".
3 uur geledenMIDDELBURG (ANP) - De provincie Zeeland voelt zich gepasseerd door het Rijk bij de verdeling van 2,5 miljard euro voor infrastructurele projecten om de bouw van bijna 275.000 woningen mogelijk te maken. Terwijl sommige provincies vele honderden miljoenen krijgen, moet Zeeland het doen met 6,5 miljoen euro. "Natuurlijk is dat welkom, maar het staat in schril contrast met de 2 miljard die in de Randstad wordt ingezet", aldus gedeputeerde Dick van der Velde (wonen, VVD). "We zijn teleurgesteld in de opstelling van het Rijk."
4 uur geleden