Twee verdachten opgepakt voor grote onlinefraude op woningmarkt
DEN HAAG (ANP) - In Roemenië zijn twee verdachten aangehouden die sinds 2015 betrokken zouden zijn geweest bij grootschalige onlinefraude op de Nederlandse woningmarkt. De verdachten plaatsten nepadvertenties voor huurappartementen en overtuigden honderden slachtoffers om één of twee maanden huur te betalen zonder eerst de woning te bezichtigen.
Roemeense en Nederlandse autoriteiten pakten de twee verdachten op na een gezamenlijk onderzoek, ondersteund door het Europese justitiële samenwerkingsverband Eurojust. Ook zijn twee woningen doorzocht en zijn telefoons, computerapparatuur en een grote hoeveelheid contant geld in beslag genomen. De Nederlandse autoriteiten hebben aanhoudingsbevelen uitgevaardigd om de verdachten in Nederland te kunnen vervolgen.
Het tweetal wist anoniem te blijven door te communiceren via chatsystemen en betalingen door te sturen naar bankrekeningen in verschillende landen. Zo konden ze de opbrengsten van de misdrijven verbergen en witwassen, aldus Eurojust.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag in de rechtbank in Rotterdam twee jaar celstraf, waarvan een jaar voorwaardelijk, geëist tegen de 24-jarige Thomas D. voor verboden wapenbezit. D. was actief bij de Geuzenbond, die door de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) is aangemerkt als extreemrechts.
45 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Het voorarrest van een 18-jarige man uit Rijswijk die vastzit sinds de dood van een 16-jarige jongen in Den Hoorn, is met dertig dagen verlengd. Dat maakte het Openbaar Ministerie donderdag bekend. De man verscheen dinsdag voor de raadkamer van de Haagse rechtbank.
1 uur geledenDRIEBERGEN-RIJSENBURG (ANP) - Tien mannen zijn eerder deze week aangehouden in een onderzoek naar de handel in verdovende middelen, meldt de landelijke politie donderdag. Ook zijn veertien locaties doorzocht in de regio Rotterdam en Den Haag.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De overheid moet jongeren studieschulden kwijtschelden "waarvan aannemelijk is dat deze door het toeslagenschandaal zijn ontstaan", vinden vijf lokale kinder- en jeugdombudsmannen. Ze hebben getuigenissen verzameld van 1875 jongeren die gebukt gingen onder een moeilijke thuissituatie doordat de overheid veel geld terugvorderde van hun ouders en gezinnen daardoor in de problemen kwamen.
1 uur geledenBAARN (ANP) - Politievakbond ACP spreekt steun uit voor de Utrechtse agent die met zijn gezin zou zijn ondergedoken na het gebruik van geweld bij de aanhouding van twee vrouwen bij winkelcentrum Hoog Catharijne in Utrecht vorige week. Hij zou worden bedreigd.
2 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De 32-jarige Mark S. uit Borculo, die wordt verdacht van grootschalige sextortion, ontkent dat hij in het verleden ook zijn eigen ex-vriendin slachtoffer maakte van seksuele afpersing. Op een computer van de verdachte zijn 34 seksueel getinte video's van zijn ex-vriendin gevonden, die ze volgens het Openbaar Ministerie stuurde naar een alias van S.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Het College voor de Rechten van de Mens heeft vorig jaar vaker discriminatie vastgesteld dan in het jaar daarvoor. Een opvallende stijging zag het college in het aantal meldingen over leeftijdsdiscriminatie.
2 uur geleden