
Twee verdachten opgepakt na wapenvondst in Terborg
TERBORG (ANP) - De politie heeft na een wapenvondst in een woning op de Industrieweg in Terborg in de Achterhoek twee bewoners aangehouden. In de woning troffen de agenten veel wapenonderdelen en enkele wapens aan. De verdachten zitten nog vast.
De politie controleerde de woning afgelopen donderdag na een verkoopadvertentie op internet, waarbij een wapen en wapenonderdelen, in dit specifieke geval patroonhouders, te koop werden aangeboden. In de woning bevond zich volgens de politie een soort mini-museum. De politie onderzoekt of alle aangetroffen wapens en -onderdelen vergunningplichtig zijn.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De NS gaat treinreizigers in de spits dit najaar wijzen op rustigere alternatieven. De vervoerder hoopt hen zo te bewegen een minder drukke trein te kiezen. Onder meer met pushmeldingen wil de NS reizigers attenderen op treinen met meer zitplaats.
6 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - BBB en VVD praten dinsdagochtend over de verdeling van de vrijgekomen kabinetsposten. BBB-leider Caroline van der Plas geeft aan dat de vraag "hoe nu verder?" op tafel ligt bij het reguliere coalitieoverleg.
12 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Voorkom spijt, hou de deur open en gebruik de kracht en kennis van de samenleving. Dat vraagt de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG) aan de fractievoorzitters in de Tweede Kamer. Daar is woensdag een debat over de situatie nu alle NSC-bewindspersonen zijn opgestapt.
23 minuten geledenUTRECHT (ANP) - Een omslagpunt in het klimaat ligt mogelijk veel dichterbij dan onderzoeken tot nu toe verwachtten. Wetenschappers van de Universiteit Utrecht zien in hun klimaatmodel dat de Golfstroom in de jaren zestig van deze eeuw al een kritisch kantelpunt kan bereiken als de uitstoot van broeikasgassen niet drastisch vermindert.
29 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - AVROTROS heeft Lucille Werner aangesteld als projectleider sociale veiligheid, diversiteit en inclusie. De presentatrice en oud-politica gaat daar de plannen voor sociale veiligheid die zijn ontwikkeld na het advies van de commissie-Van Rijn verder uitrollen en implementeren, meldt de omroep dinsdag.
1 uur geledenLEEUWARDEN/FRANEKER (ANP) - Netbeheerder TenneT gaat dinsdag verder met het stabiliseren van de hoogspanningsmast bij Franeker die door beschadigingen zou kunnen omvallen. Maandag voer een schip met daarop een kraan tegen hoogspanningskabels waarbij ook de mast beschadigd raakte. Het gebied rond de mast blijft voorlopig afgesloten en ook de treinen tussen Leeuwarden en Harlingen rijden niet.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - D66-leider Rob Jetten wil dat de overgebleven bewindslieden in het kabinet-Schoof vervangen worden door oud-ministers en andere ervaren bestuurders. Dat bevestigt de partij na berichtgeving door verschillende kranten.
1 uur geleden