
Twee verdachten dodelijke mishandeling Den Haag langer vast
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen verdacht van betrokkenheid bij een fatale mishandeling op het Plein in Den Haag op 21 juli blijven langer vastzitten, zo heeft de rechter-commissaris dinsdag bepaald. De twee, die vorige week woensdag werden overgebracht van Duitsland naar Nederland, zitten ook de komende veertien dagen nog in bewaring. Ze zitten in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat, liet het Openbaar Ministerie (OM) dinsdag weten.
Het slachtoffer van de mishandeling was een 23-jarige man uit Somalië die verbleef in een asielzoekerscentrum in het Noord-Hollandse Heerhugowaard. Hij kreeg in de nacht van 20 op 21 juli ruzie met een groep van vier mensen op de Lange Poten in het centrum van Den Haag. De ruzie ging verder op het naastgelegen Plein.
Behalve de twee verdachten die langer blijven vastzitten, zijn er nog twee verdachten in beeld. Ook zij komen uit Duitsland. Het Openbaar Ministerie wil dat ook zij worden overgeleverd van Duitsland naar Nederland.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 250 mensen voerden donderdag actie bij de Tweede Kamer, waar een Gaza-debat plaatsvond. De demonstranten willen dat de Nederlandse politiek in actie komt tegen het geweld in de Gazastrook.
3 uur geledenDE N HAAG (ANP) - Nederland moet kinderen met ernstige verwondingen die uit Gaza zijn geëvacueerd zorg bieden. Egypte kan de zorgdruk niet aan en dus zou het kabinet zorgverleners die kant op moeten sturen. Ook zou het kabinet open moeten staan om kinderen in Nederland te behandelen. Dat stelt Save the Children, die Den Haag vraagt om in actie te komen.
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - Onder grote belangstelling is donderdagmiddag iets na 13.30 uur het kort geding begonnen over het voortbestaan van voetbalclub Vitesse. De KNVB heeft de proflicentie van de Arnhemse club ingetrokken. Vitesse vecht in een kort geding de gevolgde procedure aan. De uitspraak volgt vrijdagmiddag.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De politie heeft woensdagavond een man aangehouden voor openlijke geweldpleging rond de wedstrijd tussen Feyenoord en de Turkse club Fenerbahçe in De Kuip, zegt een woordvoerster na berichtgeving van het AD en omroep Rijnmond. Een groepje mensen gooide een paal op andere mensen. Twee mensen raakten daarbij lichtgewond. De politie hield nog elf anderen aan.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie is sinds donderdag 12.00 uur weer via e-mail te bereiken. Grote bestanden kunnen niet gemaild worden, meldt het OM donderdag. In een bericht op de website vraagt het OM "externe partijen om terughoudendheid in het aantal e-mails dat ze naar het OM versturen".
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een man uit Uithoorn is veroordeeld tot 240 uur taakstraf omdat hij met zijn bedrijf illegaal plasticafval exporteerde naar landen in Azië en Afrika, vaak met slechte afvalverwerking. Zijn vrouw kreeg een taakstraf van 60 uur voor witwassen, meldde milieuopsporingsdienst ILT-IOD donderdag.
10 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De bel die Maarten van Rossem 12,5 jaar heeft gebruikt in kijkcijferhit De Slimste Mens heeft een plek gekregen in de collectie van het Instituut Beeld & Geluid in Hilversum.
11 uur geleden