Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt

Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij de brandstichting in het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar. Een van hen, een 36-jarige man uit Poortugaal, wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD. De andere verdachte, een Rotterdammer van 26, is vrijgelaten, maar blijft verdachte.

De brand woedde op 6 juli vorig jaar. Het huis in Rotterdam-Lombardijen raakte zo beschadigd dat Achbar en zijn gezin maanden later nog altijd in vervangende woonruimte zitten. De wethouder wil niet reageren op de aanhoudingen.

Vorig jaar deelde de politie beelden van een man die verdacht wordt van het aansteken van de brand. In augustus werd een 43-jarige man aangehouden, maar hij is later vrijgelaten en is geen verdachte meer, meldt het OM. De politie is nog bezig met het onderzoek. Het is onbekend wat het motief is van de brandstichting.

Motieven

Op de beelden is te zien dat de verdachte op de fiets bij het huis arriveerde, en over de schutting klom. Hij drong het huis binnen via de achterkant van de woning. Volgens de politie stichtte hij de brand binnen. Het huis was van binnen zwartgeblakerd, het interieur moet vernieuwd worden. De constructie is niet aangetast. Tijdens de brand waren Achbar en zijn gezin niet thuis.

De motieven voor de brand zijn nog altijd onduidelijk. Het onderzoek loopt nog. Achbar zei vorige maand tegen de regionale omroep Rijnmond dat er veel door zijn hoofd ging na de brandstichting, waaronder ook de vraag of de actie misschien politiek gemotiveerd was. "Ik heb een gezin dat ik ook moet beschermen. Ik kies voor de politiek, maar zij niet. Omdat je niet weet uit welke hoek het komt, wil ik het onderzoek afwachten om meer duidelijkheid te krijgen wat de reden is waarom iemand dit doet of tot zoiets in staat is. Maar ik laat me niet uit het veld slaan."

Meer uit Binnenland

Inspectie: vorig jaar 42 overtredingen bij telers wietexperiment

DEN HAAG (ANP) - De tien telers die meedoen aan het wietexperiment en daarom hennep of hasj mogen produceren, gaan regelmatig de fout in. De Inspectie Justitie en Veiligheid heeft het afgelopen jaar 46 inspecties uitgevoerd bij deze wiettelers, stelde daarbij 42 overtredingen vast en legde 32 sancties op. In vier gevallen moesten telers een boete betalen.

19 minuten geleden
OM in hoger beroep in zaak moord Haagse garagehouder in 1992

DEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie gaat in hoger beroep tegen de uitspraak in een zaak over de moord op een Haagse garagehouder in 1992. Verdachte Ruben B. (71) werd eind maart vrijgesproken. De rechtbank zag ondanks "sterke aanwijzingen" voor zijn betrokkenheid te weinig bewijs voor een veroordeling.

1 uur geleden
Vrouw (50) opgepakt in zaak rond Drentse kofferbakmoord

KLAZIENAVEEN (ANP) - De politie heeft dinsdag een 50-jarige vrouw uit Emmen aangehouden in een onderzoek naar de dood van Ralf Meinema uit Klazienaveen. Dat meldt de politie. Meinema werd in maart 2017 dood in de kofferbak van zijn auto gevonden met hersenletsel.

1 uur geleden
Ministerie: UWV maakt te vaak fouten bij beoordelingen WW

DEN HAAG (ANP) - Het UWV maakt te vaak fouten bij het handmatig beoordelen of iemand een werkloosheidsuitkering (WW) krijgt. Dat meldt minister Hans Vijlbrief (Sociale Zaken, D66) op basis van controles door het UWV. Daaruit blijkt dat bij 11 procent van de gecontroleerde dossiers fouten zijn gemaakt.

2 uur geleden
Inspectie: maar kwart festivals gebruikt herbruikbare bekers

DEN HAAG (ANP) - Ondanks een verbod op plastic wegwerpbekers en verpakkingen gebruikt minder dan een kwart van de festivals herbruikbaar materiaal. Dat concludeert de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) na onderzoek. De ILT noemt de resultaten "teleurstellend".

4 uur geleden
Opnieuw heel het weekend te druk in aanmeldcentrum Ter Apel

TER APEL (ANP) - In het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel sliepen in de nacht van maandag op dinsdag 2211 asielzoekers. Dat is ruim meer dan het maximumaantal van 2000.

4 uur geleden
Dode bij crash met sportvliegtuigje in Zeeland

RITTHEM (ANP) - Bij de crash van een sportvliegtuig in Zeeland is één persoon om het leven gekomen. Dat meldt de veiligheidsregio. Het vliegtuig stortte neer tussen het dorp Ritthem en Middelburg.

5 uur geleden