Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij de brandstichting in het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar. Een van hen, een 36-jarige man uit Poortugaal, wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD. De andere verdachte, een Rotterdammer van 26, is vrijgelaten, maar blijft verdachte.
De brand woedde op 6 juli vorig jaar. Het huis in Rotterdam-Lombardijen raakte zo beschadigd dat Achbar en zijn gezin maanden later nog altijd in vervangende woonruimte zitten. De wethouder wil niet reageren op de aanhoudingen.
Vorig jaar deelde de politie beelden van een man die verdacht wordt van het aansteken van de brand. In augustus werd een 43-jarige man aangehouden, maar hij is later vrijgelaten en is geen verdachte meer, meldt het OM. De politie is nog bezig met het onderzoek. Het is onbekend wat het motief is van de brandstichting.
Motieven
Op de beelden is te zien dat de verdachte op de fiets bij het huis arriveerde, en over de schutting klom. Hij drong het huis binnen via de achterkant van de woning. Volgens de politie stichtte hij de brand binnen. Het huis was van binnen zwartgeblakerd, het interieur moet vernieuwd worden. De constructie is niet aangetast. Tijdens de brand waren Achbar en zijn gezin niet thuis.
De motieven voor de brand zijn nog altijd onduidelijk. Het onderzoek loopt nog. Achbar zei vorige maand tegen de regionale omroep Rijnmond dat er veel door zijn hoofd ging na de brandstichting, waaronder ook de vraag of de actie misschien politiek gemotiveerd was. "Ik heb een gezin dat ik ook moet beschermen. Ik kies voor de politiek, maar zij niet. Omdat je niet weet uit welke hoek het komt, wil ik het onderzoek afwachten om meer duidelijkheid te krijgen wat de reden is waarom iemand dit doet of tot zoiets in staat is. Maar ik laat me niet uit het veld slaan."
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - Een groep van zes mensen heeft vernielingen aangericht bij de Mevlana Moskee in Rotterdam-West. Dat gebeurde op het moment dat er in het gebouw mensen aanwezig waren, meldt de politie.
56 minuten geledenDE BILT (ANP) - In heel Nederland geldt vrijdagmiddag en -avond code geel vanwege de kans op zware onweersbuien. In de loop van de avond trekken de zwaarste buien volgens het KNMI naar Duitsland weg.
1 uur geledenZANDVOORT (ANP) - In het stationsgebied, de middenboulevard en het bijbehorende strand in Zandvoort geldt tot en met zondag 31 mei een noodverordening. Dat laat de gemeente op haar website weten.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans vindt dat Nederland niet genoeg doet om klaar te zijn voor een volgende pandemie. Ook voor de corona-uitbraak in 2020 was deze pandemische paraatheid niet voldoende en miste zij urgentie, zei ze tijdens haar verhoor in de parlementaire enquête over corona.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans heeft tegenover de parlementaire enquêtecommissie corona hard uitgehaald naar "bepaalde politici" die bedreigingen aan haar adres hebben aangewakkerd. Zij noemde geen namen, maar hekelde met name de complottheorieën rond het coronavirus waarmee zij in verband werd gebracht. Daar deed vooral Forum voor Democratie aan mee.
3 uur geledenUITHOORN (ANP) - De politie heeft donderdagavond twee mensen aangehouden bij demonstraties rondom de komst van een asielzoekerscentrum in Uithoorn. Een 30-jarige man uit Uithoorn is aangehouden voor het gooien van een fles naar voorstanders van asielopvang. Een 19-jarige man uit Gouda werd meegenomen voor het verstoren van de openbare orde. Beiden zijn weer vrijgelaten.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Viroloog Marion Koopmans denkt niet dat het realistisch was geweest om al veel eerder beperkende maatregelen te nemen om het coronavirus in te dammen. Het had "in theorie heel veel uitgemaakt" als dit al begin februari 2020 was gebeurd, toen het aantal bekende ziektegevallen in heel Europa nog rond de vijftig lag. Maar er was nog te weinig bekend om zo'n besluit te nemen.
5 uur geleden