Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt

Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij de brandstichting in het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar. Een van hen, een 36-jarige man uit Poortugaal, wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD. De andere verdachte, een Rotterdammer van 26, is vrijgelaten, maar blijft verdachte.

De brand woedde op 6 juli vorig jaar. Het huis in Rotterdam-Lombardijen raakte zo beschadigd dat Achbar en zijn gezin maanden later nog altijd in vervangende woonruimte zitten. De wethouder wil niet reageren op de aanhoudingen.

Vorig jaar deelde de politie beelden van een man die verdacht wordt van het aansteken van de brand. In augustus werd een 43-jarige man aangehouden, maar hij is later vrijgelaten en is geen verdachte meer, meldt het OM. De politie is nog bezig met het onderzoek. Het is onbekend wat het motief is van de brandstichting.

Motieven

Op de beelden is te zien dat de verdachte op de fiets bij het huis arriveerde, en over de schutting klom. Hij drong het huis binnen via de achterkant van de woning. Volgens de politie stichtte hij de brand binnen. Het huis was van binnen zwartgeblakerd, het interieur moet vernieuwd worden. De constructie is niet aangetast. Tijdens de brand waren Achbar en zijn gezin niet thuis.

De motieven voor de brand zijn nog altijd onduidelijk. Het onderzoek loopt nog. Achbar zei vorige maand tegen de regionale omroep Rijnmond dat er veel door zijn hoofd ging na de brandstichting, waaronder ook de vraag of de actie misschien politiek gemotiveerd was. "Ik heb een gezin dat ik ook moet beschermen. Ik kies voor de politiek, maar zij niet. Omdat je niet weet uit welke hoek het komt, wil ik het onderzoek afwachten om meer duidelijkheid te krijgen wat de reden is waarom iemand dit doet of tot zoiets in staat is. Maar ik laat me niet uit het veld slaan."

Meer uit Binnenland

Minder dan 5 procent van Nederlanders heeft bevrijding meegemaakt

DEN HAAG (ANP) - Ruim 800.000 mensen in Nederland die nu nog leven, maakten het einde van de Tweede Wereldoorlog mee. Dat is minder dan 5 procent van de bevolking, blijkt uit een analyse van het ANP op basis van cijfers van het CBS.

5 minuten geleden
WHO: mogelijk zeven gevallen hantavirus op cruiseschip

GENEVE (ANP) - Naast de twee eerder door een laboratorium bevestigde besmettingen met het hantavirus op een Nederlands cruiseschip zijn er vijf vermoedelijke gevallen vastgesteld. Dat meldt de Wereldgezondheidsorganisatie WHO.

3 uur geleden
Burgemeesters waarschuwen voor 'echo's van onverdraagzaamheid'

DEN HAAG (ANP) - Bij plaatselijke dodenherdenkingen hebben meerdere burgemeesters maandagavond gewaarschuwd voor de staat van de samenleving en van de politiek. Daarin zien ze steeds meer extremisme.

6 uur geleden
Meeste demonstranten dodenherdenking weer op vrije voeten

AMSTERDAM (ANP) - Negen demonstranten die maandagavond rond de dodenherdenking op de Dam zijn aangehouden, zijn weer op vrije voeten. Onder hen is activist Frank van der Linde. Dat meldt hun advocaat Willem Jebbink. Drie andere cliƫnten van Jebbink worden nog verhoord. Hij verwacht dat ook zij in het komende uur worden vrijgelaten.

6 uur geleden
WO II-veteranen (103 en 105) ontsteken bevrijdingsvuur Wageningen

WAGENINGEN (ANP) - In Wageningen heeft burgemeester Floor Vermeulen rond middernacht traditiegetrouw het Nationaal Bevrijdingsvuur aangestoken, als startsein voor de viering van de vrijheid op 5 mei. Vermeulen werd vergezeld door twee veteranen uit de Tweede Wereldoorlog: de 103-jarige Robbie Hall uit het Verenigd Koninkrijk en de 105-jarige Johan Geneuglijk uit Nederland. De plechtigheid was op het plein voor Hotel De Wereld, waar in 1945 werd onderhandeld over de Duitse capitulatie.

6 uur geleden
Gewonden en aanhoudingen na geweld in Den Helder

DEN HELDER (ANP) - Door een of meerdere steekpartijen in Den Helder zijn maandagavond twee mensen gewond geraakt en naar het ziekenhuis gebracht. De politie heeft drie verdachten aangehouden. Een van de gewonden is tevens verdachte, zei een woordvoerster. De politie zoekt nog uit wat er precies is gebeurd in de Noord-Hollandse havenstad.

6 uur geleden
Honderden mensen bij alternatieve herdenking in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Zo'n vijfhonderd mensen bezochten maandagavond de alternatieve dodenherdenking in Den Haag, die dit jaar op het Lange Voorhout werd gehouden. Dat zag een verslaggever van het ANP. Het is de tweede keer dat deze herdenking is georganiseerd, onder anderen oud-ambtenaren en diplomaten zitten achter het initiatief.

10 uur geleden