Twee verdachten brandstichting huis wethouder Rotterdam opgepakt
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden voor betrokkenheid bij de brandstichting in het huis van de Rotterdamse wethouder Faouzi Achbar. Een van hen, een 36-jarige man uit Poortugaal, wordt woensdag voorgeleid aan de rechter-commissaris, bevestigt de politie na berichtgeving door het AD. De andere verdachte, een Rotterdammer van 26, is vrijgelaten, maar blijft verdachte.
De brand woedde op 6 juli vorig jaar. Het huis in Rotterdam-Lombardijen raakte zo beschadigd dat Achbar en zijn gezin maanden later nog altijd in vervangende woonruimte zitten. De wethouder wil niet reageren op de aanhoudingen.
Vorig jaar deelde de politie beelden van een man die verdacht wordt van het aansteken van de brand. In augustus werd een 43-jarige man aangehouden, maar hij is later vrijgelaten en is geen verdachte meer, meldt het OM. De politie is nog bezig met het onderzoek. Het is onbekend wat het motief is van de brandstichting.
Motieven
Op de beelden is te zien dat de verdachte op de fiets bij het huis arriveerde, en over de schutting klom. Hij drong het huis binnen via de achterkant van de woning. Volgens de politie stichtte hij de brand binnen. Het huis was van binnen zwartgeblakerd, het interieur moet vernieuwd worden. De constructie is niet aangetast. Tijdens de brand waren Achbar en zijn gezin niet thuis.
De motieven voor de brand zijn nog altijd onduidelijk. Het onderzoek loopt nog. Achbar zei vorige maand tegen de regionale omroep Rijnmond dat er veel door zijn hoofd ging na de brandstichting, waaronder ook de vraag of de actie misschien politiek gemotiveerd was. "Ik heb een gezin dat ik ook moet beschermen. Ik kies voor de politiek, maar zij niet. Omdat je niet weet uit welke hoek het komt, wil ik het onderzoek afwachten om meer duidelijkheid te krijgen wat de reden is waarom iemand dit doet of tot zoiets in staat is. Maar ik laat me niet uit het veld slaan."
Meer uit Binnenland
TEL AVIV (ANP/RTR/AFP) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu heeft het leger het bevel gegeven om de aanvallen op Libanon op te voeren. De premier zegt in oorlog te zijn met Hezbollah. Hij wil de aan Iran gelieerde terreurgroep met de aanvallen "vernietigen", zegt hij in een videobericht op Telegram.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De ruim tweehonderd teams die meededen aan het loop- en fietsevenement Roparun zijn gefinisht op de Coolsingel in Rotterdam. Het laatste team kwam rond 19.00 uur onder luid applaus binnen, aldus de organisatie. Het evenement met zo'n 5000 deelnemers ging zaterdag van start. Een deel vertrok uit de Franse plaats Castres, een andere groep begon in Enschede.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Tussen Den Bosch en Tilburg rijden maandag tot naar verwachting 18.30 uur geen treinen. Dat komt door een aanrijding, aldus NS. Een woordvoerder zei iets na 16.00 uur dat de Nederlandse Spoorwegen bezig zijn met het regelen van vervangend busvervoer. "Wanneer dat rond is, kunnen reizigers dat zien in de reisplanner."
5 uur geledenZANDVOORT (ANP) - Parkeerplaatsen aan de stranden langs de kust en bij recreatieplassen lopen maandagmiddag vol. Veel mensen zijn vrij op tweede pinksterdag.
6 uur geledenGRONINGEN (ANP) - Het is "mensonterend" en "onbegrijpelijk" dat er geen vaste opvangplek voor alle asielzoekers is, vindt het Rode Kruis. De opvang bij het aanmeldcentrum in Ter Apel is vol en asielzoekers moeten sinds vorige week de nacht doorbrengen in tijdelijke locaties, om te voorkomen dat ze buiten in het gras slapen. Het Rode Kruis helpt daarbij.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Ondanks de hitte en de droogte onderweg zijn er geen medische noodsituaties geweest tijdens het loop- en fietsevenement Roparun. Dat laat de organisator weten. De teams zijn inmiddels in de buurt van Rotterdam en komen in de loop van maandag over de finish op de Coolsingel in de stad.
11 uur geledenBEEK (ANP) - De Europese tak van Amber Alert begint een campagne om volwassenen te helpen bij het herkennen van signalen van een onveilige thuissituatie bij kinderen, om zo te voorkomen dat ze weglopen van huis. De campagne gaat van start in twintig landen, waaronder Nederland. Amber Alert maakt zich zorgen omdat er jaarlijks duizenden kinderen verdwijnen nadat zij van huis zijn weggelopen.
12 uur geleden