Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee verdachten aangeklaagd voor moord Noord-Ierse journalist

Twee verdachten aangeklaagd voor moord Noord-Ierse journalist

BELFAST (ANP) - Twee verdachten zijn in Noord-Ierland aangeklaagd voor de moord op de journalist Lyra McKee, meldt de politie. Het slachtoffer werd in 2019 doodgeschoten toen ze verslag deed van rellen in Londonderry, ook wel bekend als Derry.

Met de nieuwe aanklachten komt het aantal moordverdachten op drie te staan. Een 52-jarige man werd vorig aangeklaagd voor de moord op de 29-jarige McKee. De politie zei toen dat meerdere personen bij de moord betrokken waren en dat de schutter nog steeds vrij rondliep.

De mannen (21 en 33 jaar) worden verder ook beschuldigd van onder meer rellen, het bezit van een vuurwapen met de bedoeling om een leven in gevaar te brengen en brandstichting. Zij werden woensdag tegelijk met twee anderen opgepakt. Een 20-jarige man is aangeklaagd voor rellen, het bezit van molotovcocktails en het gooien van molotovcocktails. De andere arrestant, een 19-jarige man, is voorlopig vrijgelaten in afwachting van een onderzoek.

McKee was aan het werk toen ze op 18 april 2019 een kogel in het hoofd kreeg. Die werd door een gemaskerde persoon afgevuurd, in de richting van de politie. McKee stond naast een politiewagen. De New IRA heeft toegegeven dat een van de leden verantwoordelijk is voor de dood van McKee. Aanhangers van de militante republikeinse groepering zijn tegen het Goedevrijdagakkoord dat in 1998 een einde maakte aan het decennialange geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse loyalisten.

Meer uit Buitenland

Media: Trump en Netanyahu botsen over strategie inzake Iran

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump en de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zijn dinsdag tijdens een telefoongesprek met elkaar in aanvaring gekomen over de te volgen koers ten aanzien van Iran. Dat meldden de Amerikaanse media Axios en The Wall Street Journal op basis van anonieme bronnen.

51 minuten geleden
Harvard wil hervormen omdat studenten te hoge cijfers halen

CAMBRIDGE (ANP/AFP) - De Amerikaanse universiteit Harvard heeft aangekondigd dat ze gaat beperken hoeveel cijfers in de hoogste categorie (A's) hoogleraren mogen toekennen aan bachelorstudenten. Hiermee zet de gerenommeerde universiteit stappen om 'cijferinflatie' tegen te gaan.

2 uur geleden
Meerderheid landen erkent klimaatverplichtingen bij VN

NEW YORK (ANP) - De Algemene Vergadering van de VN "verwelkomt" de adviserende uitspraak die het Internationaal Gerechtshof (ICJ) vorig jaar deed over het tegengaan van klimaatverandering. In een resolutie die woensdag werd aangenomen, wordt het advies "een gezaghebbende bijdrage in de verduidelijking van het internationaal recht" genoemd. De Verenigde Staten stemden tegen.

5 uur geleden
VS klagen voormalige Cubaanse president Raúl Castro aan

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben de voormalige president van Cuba, Raúl Castro, aangeklaagd, laat een functionaris van de regering-Trump weten aan persbureau Reuters. Dat doen ze voor zijn rol bij het neerhalen van twee civiele vliegtuigjes van een Cubaans-Amerikaanse humanitaire organisatie uit Miami in 1996. De stap wordt gezien als een manier om nog meer druk te zetten op de Cubaanse regering.

10 uur geleden
Revolutionaire Garde meldt doorvaart 26 schepen bij Hormuz

BANDAR ABBAS (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse Revolutionaire Garde (IRG) heeft melding gemaakt van een gecoördineerde toegang tot de Straat van Hormuz voor 26 vrachtschepen in 24 uur tijd. De garde zegt verantwoordelijk te zijn voor de scheepvaart door de strategische zeeweg en dat schepen met voorafgaande toestemming van de IRG de straat door kunnen varen.

12 uur geleden
Minister Rubio: VS willen nieuw hoofdstuk in relatie met Cuba

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse buitenlandminister Marco Rubio stelt dat zijn land een "nieuw hoofdstuk" wil openen in de relatie met de inwoners van het arme Cuba. Hij verklaart in een Spaanstalige videoboodschap aan het volk dat Washington 100 miljoen dollar (circa 86 miljoen euro) aan eten en medicijnen wil sturen.

13 uur geleden
Israëlische minister deelt beelden geboeide flotilla-activisten

TEL AVIV (ANP) - De Israëlische veiligheidsminister Itamar Ben-Gvir heeft beelden gedeeld waarop te zien is dat opvarenden van een door Israël onderschepte activistenvloot ruw worden behandeld. Mensen zijn geboeid en zitten op hun knieën met hun hoofden naar de grond. "Zo verwelkomen we degenen die terreur steunen. Welkom in Israël", schreef de rechtse hardliner, tot ergernis van een andere prominente minister.

13 uur geleden