Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee verdachten aangeklaagd voor moord Noord-Ierse journalist

Twee verdachten aangeklaagd voor moord Noord-Ierse journalist

BELFAST (ANP) - Twee verdachten zijn in Noord-Ierland aangeklaagd voor de moord op de journalist Lyra McKee, meldt de politie. Het slachtoffer werd in 2019 doodgeschoten toen ze verslag deed van rellen in Londonderry, ook wel bekend als Derry.

Met de nieuwe aanklachten komt het aantal moordverdachten op drie te staan. Een 52-jarige man werd vorig aangeklaagd voor de moord op de 29-jarige McKee. De politie zei toen dat meerdere personen bij de moord betrokken waren en dat de schutter nog steeds vrij rondliep.

De mannen (21 en 33 jaar) worden verder ook beschuldigd van onder meer rellen, het bezit van een vuurwapen met de bedoeling om een leven in gevaar te brengen en brandstichting. Zij werden woensdag tegelijk met twee anderen opgepakt. Een 20-jarige man is aangeklaagd voor rellen, het bezit van molotovcocktails en het gooien van molotovcocktails. De andere arrestant, een 19-jarige man, is voorlopig vrijgelaten in afwachting van een onderzoek.

McKee was aan het werk toen ze op 18 april 2019 een kogel in het hoofd kreeg. Die werd door een gemaskerde persoon afgevuurd, in de richting van de politie. McKee stond naast een politiewagen. De New IRA heeft toegegeven dat een van de leden verantwoordelijk is voor de dood van McKee. Aanhangers van de militante republikeinse groepering zijn tegen het Goedevrijdagakkoord dat in 1998 een einde maakte aan het decennialange geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse loyalisten.

Meer uit Buitenland

Principeovereenkomst voor troepeninzet Oekraïne na oorlog

PARIJS (ANP/RTR) - Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk en Oekraïne hebben een principeovereenkomst getekend voor troepeninzet in Oekraïne na afloop van de oorlog in dat land. Dat gebeurde na afloop van een bijeenkomst van de Coalitie van Bereidwilligen in Parijs, waar werd onderhandeld over het toezicht op een mogelijke vrede in Oekraïne. De vredesmacht moet gaan bestaan uit militairen uit verschillende landen.

2 uur geleden
Dodental Amerikaanse aanval op Venezuela naar 55 militairen

CARACAS (ANP/AFP/RTR) - Bij de Amerikaanse aanval op Venezuela, waarbij afgelopen weekend president Nicolás Maduro werd gevangengenomen, zijn 55 militairen om het leven gekomen. Dat melden Cuba en Venezuela in een gezamenlijke telling. Eerder zei dat laatste land al dat 32 Cubanen waren omgekomen. Zij zouden op verzoek van Caracas in Venezuela zijn geweest.

4 uur geleden
Zeker 27 demonstranten gedood bij Iraanse protesten, stelt ngo

TEHERAN (ANP/AFP) - Bij de protesten in Iran zijn sinds eind december minstens 27 demonstranten gedood door de Iraanse veiligheidsdiensten, meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights. Vijf van hen zouden minderjarig zijn geweest.

4 uur geleden
Venezolaans OM stelt onderzoek in naar doden Amerikaanse aanval

CARACAS (ANP/RTR/AFP) - Venezuela heeft drie aanklagers aangesteld die onderzoek gaan doen naar de dodelijke slachtoffers van de Amerikaanse aanval van afgelopen weekend. Dat zegt 's lands openbaar aanklager Tarek William Saab. Ook riep Saab de rechtbank in New York op te erkennen dat de Amerikaanse juridische bevoegdheden ophouden bij de landsgrenzen en zei hij dat president Nicolás Maduro als staatshoofd immuniteit geniet.

4 uur geleden
Braziliaanse oud-president Bolsonaro weer naar ziekenhuis na val

BRASILIA (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Braziliaanse oud-president Jair Bolsonaro is weer naar het ziekenhuis gebracht nadat hij bij een val zijn hoofd heeft gestoten, meldt zijn vrouw op sociale media. Bolsonaro zit sinds november vast voor het beramen van een staatsgreep. Afgelopen december werd Bolsonaro al opgenomen vanwege een operatie aan een liesbreuk en meerdere operaties tegen de hik.

5 uur geleden
Premier Groenland dankbaar voor Europese steun

NUUK (ANP/RTR) - De premier van Groenland, Jens-Frederik Nielsen, is dankbaar voor de steun van Europese leiders omtrent de soevereiniteit van Groenland. De Amerikaanse president Donald Trump herhaalde afgelopen weekend dat de Verenigde Staten het gebied "nodig hebben voor de nationale veiligheid". Nielsen noemt de Europese steun "belangrijk in een tijd waarin internationale principes worden uitgedaagd".

7 uur geleden
Invloedrijke Hongaarse filmmaker Béla Tarr (70) overleden

BOEDAPEST (ANP) - De Hongaarse filmmaker Béla Tarr is op 70-jarige leeftijd overleden, meldt persbureau MTI. Hij overleed na een lang ziekbed. Tarr wordt gezien als een van de belangrijkste Europese filmauteurs van de afgelopen decennia.

8 uur geleden