Twee verdachten aangeklaagd voor moord Noord-Ierse journalist
BELFAST (ANP) - Twee verdachten zijn in Noord-Ierland aangeklaagd voor de moord op de journalist Lyra McKee, meldt de politie. Het slachtoffer werd in 2019 doodgeschoten toen ze verslag deed van rellen in Londonderry, ook wel bekend als Derry.
Met de nieuwe aanklachten komt het aantal moordverdachten op drie te staan. Een 52-jarige man werd vorig aangeklaagd voor de moord op de 29-jarige McKee. De politie zei toen dat meerdere personen bij de moord betrokken waren en dat de schutter nog steeds vrij rondliep.
De mannen (21 en 33 jaar) worden verder ook beschuldigd van onder meer rellen, het bezit van een vuurwapen met de bedoeling om een leven in gevaar te brengen en brandstichting. Zij werden woensdag tegelijk met twee anderen opgepakt. Een 20-jarige man is aangeklaagd voor rellen, het bezit van molotovcocktails en het gooien van molotovcocktails. De andere arrestant, een 19-jarige man, is voorlopig vrijgelaten in afwachting van een onderzoek.
McKee was aan het werk toen ze op 18 april 2019 een kogel in het hoofd kreeg. Die werd door een gemaskerde persoon afgevuurd, in de richting van de politie. McKee stond naast een politiewagen. De New IRA heeft toegegeven dat een van de leden verantwoordelijk is voor de dood van McKee. Aanhangers van de militante republikeinse groepering zijn tegen het Goedevrijdagakkoord dat in 1998 een einde maakte aan het decennialange geweld tussen Ierse nationalisten en pro-Britse loyalisten.
Meer uit Buitenland
TEL AVIV (ANP/DPA) - Iran heeft zaterdagochtend raketten afgevuurd op Israël, zo meldde het Israëlische leger. Eerder in de nacht waren er ook al herhaaldelijk meldingen van Iraanse raketaanvallen.
26 minuten geledenCAÏRO (ANP/AFP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van de Arabische Liga houden zondag spoedoverleg over de luchtaanvallen op lidstaten aan de Perzische Golf. Hossam Zaki van de liga zei dat de spoedbijeenkomst een videoconferentie is en werd aangevraagd door Egypte, Jordanië, Koeweit, Oman en Qatar.
46 minuten geledenDOHA (ANP/AFP) - De Qatarese luchtvaartautoriteit meldt dat de Golfstaat het luchtruim gedeeltelijk gaat heropenen voor beperkt luchtverkeer. Qatar sloot het luchtruim nadat Iran was begonnen met vergeldingsaanvallen na Amerikaans-Israëlische aanvallen vorige week.
1 uur geledenDUBAI (ANP/AFP) - Journalisten van het Franse persbureau AFP melden dat er explosies te horen zijn in Dubai en in de hoofdstad van Bahrein, Manama.
1 uur geledenCHARKIV (ANP/AFP) - Oekraïne heeft zaterdagochtend vroeg een landelijk luchtalarm afgekondigd, nadat bij Russische aanvallen zeker drie doden vielen in de regio Charkiv.
1 uur geledenMOSKOU (ANP/DPA) - De Russische president Vladimir Poetin heeft zijn ambtgenoot in Teheran, Masoud Pezeshkian, tijdens een telefoongesprek verzekerd van de solidariteit van Rusland.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP/DPA) - De Amerikaanse minister van Financiën, Scott Bessent, heeft tijdens een interview met de Amerikaanse zender Fox Business gezegd dat vannacht "de grootste bombardementscampagne" zal plaatsvinden.
4 uur geleden