Twee vast rondom MediaMarkt-geweld, politie: actie geen goed idee
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft in de nacht van zaterdag op zondag twee mensen opgepakt rondom het MediaMarkt-geweld in Rotterdam, meldt de politie. Een 37-jarige man is opgepakt voor het bedreigen van een hondengeleider, een 21-jarige man voor het niet opvolgen van een bevel van de politie. Volgens de woordvoerder was de politie niet op de hoogte van de actie.
"Wij hebben er als politie niks over gehoord", schetst de woordvoerder, die zegt dat ze de actie niet hadden kunnen verbieden. "Maar we hadden wel kunnen zeggen dat dit geen goed idee was." Dat komt volgens de woordvoerder doordat het in de nacht heel druk is in het gebied bij het Binnenwegplein, waar horeca te vinden is. "Zaterdagnacht zijn weinig mensen nog nuchter."
De jongste opgepakte man komt uit Tilburg, de 37-jarige heeft geen vaste woon- of verblijfplaats. De woordvoerder zegt dat een groep mensen duidelijk kwaad in de zin had, zo kwamen er mensen met gezichtsbedekking naar het Binnenwegplein.
De MediaMarkt wilde vieren dat het 25 jaar geleden is dat het eerste filiaal in Nederland de deuren opende. Er was een kortingsactie en een nachtopening gepland tussen middernacht en 01.00 uur, op het moment dat de klok zogezegd het 25e uur slaat. Sommige klanten stonden al uren in de rij toen het misging. Er is onder meer met vuurwerk gegooid, ook zijn ramen stukgemaakt. De politie moest het plein rond 00.30 uur leeghalen, de deuren van de MediaMarkt zijn nooit opengegaan.
Meer uit Binnenland
OIRSCHOT (ANP) - De natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant woedt nu in een gebied van 500 bij 500 meter, meldt de veiligheidsregio. Eerder donderdag was dat nog in een gebied van 100 bij 100 meter.
22 minuten geledenOIRSCHOT (ANP) - Een natuurbrand op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag uitgebroken toen militairen daar oefenden. Dat laat de Koninklijke Marechaussee weten. Of de oefening ook de oorzaak van de brand was, is volgens de woordvoerder nog niet vast te stellen.
29 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De verdachte van het doden van de 17-jarige Lisa, Chris Jude (22), blijft langer voor observatie in het Pieter Baan Centrum. Dat werd donderdag bekend tijdens een nieuwe inleidende zitting in de rechtbank in Amsterdam.
44 minuten geledenTER APEL (ANP) - Het aantal asielzoekers in het aanmeldcentrum in Ter Apel is gezakt tot onder de 2000. Sinds eind januari is dat maar twee keer gebeurd. In de afgelopen weken zijn meerdere tijdelijke opvanglocaties geopend om de druk op het aanmeldcentrum te verminderen.
48 minuten geleden'T HARDE (ANP) - De natuurbrand op het defensieterrein bij 't Harde in Gelderland is nog niet bedwongen. Her en der zijn zogenoemde hotspots, warme plekken in de grond, die kunnen oplaaien. Bovendien gaat het donderdagavond waarschijnlijk harder waaien, wat het vuur kan aanwakkeren. Een brandweerwoordvoerder noemt die combinatie "een zorgpunt" en zegt dat het sein brand meester daarom nog niet kan worden gegeven.
1 uur geledenOIRSCHOT (ANP) - Op de Oirschotse Heide in Noord-Brabant is donderdag een natuurbrand uitgebroken. Dat meldt de Veiligheidsregio Brabant-Zuidoost. De oorzaak is nog niet bekend. Het gebied dat in brand staat is momenteel ongeveer 100 bij 100 meter groot, vergelijkbaar met twee voetbalvelden.
1 uur geledenNUNSPEET (ANP) - Het is nog niet duidelijk of de Defensieoefening op het legerterrein 't Harde heeft geleid tot de grote natuurbrand op de Veluwe. Dat zegt een woordvoerder van de Koninklijke Marechaussee. "Onderzoek ter plaatse is nog niet mogelijk zolang de brand niet geblust is. Uiteraard zijn we al wel gestart met het horen van betrokkenen en onderzoek dat zich niet in het natuurgebied afspeelt."
1 uur geleden