Twee tieners aangehouden voor plan aanslag op kerstmarkt Keulen
DÜSSELDORF (ANP) - Twee tieners zijn in Duitsland aangehouden, omdat ze op sociale media contact met elkaar hebben gehad over het plannen van een jihadistische aanslag. Volgens justitie communiceerden een 15-jarige Duitse jongen van Afghaanse komaf en een 16-jarige in Duitsland wonende Rus over een aanslag in december op een kerstmarkt of een synagoge in Keulen, meldt de omroep WDR.
De Duitse inlichtingendienst kwam de verdachten op het spoor in een groep op Telegram van jonge jihadisten. Zij wilden een "heilige oorlog" en op 1 december aanslagen in heel het land. De politie wist de twee verdachten te achterhalen in de buurt van Leverkusen en in Wittstock ten noordwesten van Berlijn.
Het is afgaande op informatie van justitie en media niet duidelijk in hoeverre de jonge verdachten serieus voorbereidingen troffen voor het plegen van een aanslag. Wel spraken ze over een aanslag met brandbommen of een auto met explosieven op een synagoge of een kerstmarkt.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in een videoboodschap "goed nieuws" gedeeld over zijn kanker. De vorst zei in een persoonlijk bericht dat zijn behandeling in het nieuwe jaar kan worden afgebouwd.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikanen organiseren op 16 december in Doha, de hoofdstad van Qatar, een conferentie met partnerlanden over de geplande internationale stabilisatiemacht (ISF) voor de Palestijnse Gazastrook. Dat hebben twee Amerikaanse functionarissen gemeld. Mogelijk kan een dergelijke vredesmacht volgende maand al worden ingezet.
2 uur geledenPARIJS (ANP/AFP/RTR) - De Europese landen en Oekraïne willen dat de VS eerst veiligheidsgaranties bieden voordat Oekraïne eventueel gebied kan opgeven aan Rusland. De Franse president Emmanuel Macron heeft dat vrijdag laten weten, drie dagen voordat Oekraïne, de Europese bondgenoten van Oekraïne en de top van de EU en van de NAVO bijeenkomen in Berlijn.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Thailand en Cambodja hebben besloten hun opgelaaide strijd over omstreden grensgebied te stoppen. Volgens de bemiddelende Amerikaanse president Trump zijn de Aziatische buurlanden overeengekomen een einde te maken aan de gevechten.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De EU-lidstaten zijn akkoord met het voorstel de Russische financiële tegoeden in de unie voor onbepaalde tijd te bevriezen. Tot nu toe moest daar elk halfjaar met unanimiteit een nieuw besluit over worden genomen. Op voorstel van de Europese Commissie is een noodbevoegdheid ingezet, waarvoor een gekwalificeerde meerderheid voldoende is. Daarmee wordt een mogelijk veto van Hongarije of andere Poetin-gezinde lidstaten omzeild.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Een Amerikaanse erfgoedorganisatie wil de bouw van een balzaal aan het Witte Huis voorkomen. National Trust for Historic Preservation heeft een rechtszaak aangespannen om het prestigeproject van de Amerikaanse president Trump te stoppen. De organisatie, die door het parlement is belast met het behoud van historische gebouwen, nam een voormalige advocaat van ex-president Obama in de arm, meldt de krant The Washington Post.
5 uur geledenBERLIJN/KYIV (ANP/DPA/RTR) - De Duitse regering heeft bevestigd dat maandagavond "talrijke" Europese leiders en de top van de NAVO en de EU overleggen met de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Ook demissionair premier Dick Schoof is erbij. Het spant erom in de onderhandelingen nu de onderhandelaars steeds meer kleur moeten bekennen en tegelijkertijd het ongeduld in Washington groeit.
6 uur geleden