Twee tieners aangehouden om mogelijke aanslag bij huis loodgieter
VLAARDINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlaardingen twee jongens aangehouden die mogelijk van plan waren een aanslag te plegen op de loodgieter die al meer dan tien keer het doelwit is geweest van aanslagen.
Een 16-jarige jongen uit Krimpen aan den IJssel en een 15-jarige Rotterdammer zijn bij het huis van de loodgieter op de Gretha Hofstralaan opgepakt. Ze hadden spullen bij zich die gebruikt worden bij het plegen van aanslagen, meldt de politie. Een woordvoerder bevestigt dat het om zwaar vuurwerk gaat. Het duo zit vast in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.
De politie onderzoekt nog of deze aanhouding verband houdt met eerdere ontploffingen in Vlaardingen. De woning, het bedrijfspand en persoonlijke bezittingen van de loodgieter zijn het afgelopen jaar al meer dan tien keer het doelwit geweest van explosies. Deze maand is voor het eerst iemand veroordeeld voor betrokkenheid bij een explosie bij de woning in Vlaardingen. Ook zijn door het OM tegen meerdere mensen verschillende straffen geëist.
Gebiedsverbod
De loodgieter heeft naar eigen zeggen geen idee waarom hij steeds doelwit is. Tegen de regionale omroep Rijnmond zei hij deze week dat hij niet wordt bedreigd of afgeperst. De woning van de man, die getrouwd is en twee kinderen heeft, is eind maart op last van burgemeester Bert Wijbenga voor de derde keer gesloten. Ook heeft hij een gebiedsverbod voor een deel van Vlaardingen.
Op foto's van het huis op sociale media is te zien dat de woning van de loodgieter is omgeven met stapels van 1 kubieke meter grote zandzakken en dat aan de voorkant van het huis grote keien op het trottoir liggen. De politiewoordvoerder weet niet op wiens initiatief het huis gebarricadeerd is. Volgens de regionale omroep Rijnmond is dat door de gemeente Vlaardingen gedaan. De gemeente was vrijdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Ook de HEMA roept klanten op speel- en knutselzand terug te brengen naar de winkel, omdat er mogelijk asbest in het product zit. "Na extra onderzoek is gebleken dat in minimaal één buisje van de producten asbest is aangetroffen", meldt de HEMA op de website. Eerder riepen winkels als Action en Top1Toys speelgoed met zand terug.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In Irak worden IS-strijders "met een Nederlandse link" vastgehouden die eerder waren gedetineerd in kampen in het noordoosten van Syrië, bevestigt het demissionaire kabinet aan de Tweede Kamer. Zij waren onder de 5704 mannelijke strijders van de terreurgroep die de afgelopen weken door de Verenigde Staten zijn overgebracht.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Journalisten (NVJ) is "onprettig verrast" door het besluit dat een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgd moet worden voor smaad. Het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden heeft het Openbaar Ministerie onlangs opgedragen de journalist te vervolgen na een beklagprocedure.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Tot nu toe hebben vijf landen toegezegd om met troepen mee te doen aan de internationale veiligheidsmacht in Gaza. Dat kondigde de Amerikaanse bevelhebber van die macht aan bij de eerste bijeenkomst van de Vredesraad, die de Amerikaanse president Donald Trump oprichtte om toe te zien op het staakt-het-vuren in Gaza. Het zou gaan om Indonesië, Marokko, Kazachstan, Kosovo en Albanië.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet een journalist van De Twentsche Courant Tubantia vervolgen voor smaad. Dat heeft het gerechtshof Arnhem-Leeuwarden onlangs bepaald in een beklagprocedure. Die was aangespannen door onder anderen een vrouw uit Hengelo die jarenlang spirituele sessies organiseerde en leidde.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rudi Bakker, voormalig directeur van SE Fireworks in Enschede, is woensdag op 63-jarige leeftijd overleden. Zijn advocaat Peter Plasman bevestigde donderdag een bericht hierover in De Twentsche Courant Tubantia.
9 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De estafettestakingen van personeel in de jeugdzorg na vastgelopen cao-onderhandelingen zijn voorbij. Donderdag vond de laatste plaats in Amsterdam. Zo'n 180 medewerkers kwamen bijeen om overuren te berekenen en te overhandigen aan de werkgever, meldt vakbond FNV. Op 2 maart vindt een landelijke 24-uursstaking plaats.
12 uur geleden