Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee tieners aangehouden om mogelijke aanslag bij huis loodgieter

Twee tieners aangehouden om mogelijke aanslag bij huis loodgieter

VLAARDINGEN (ANP) - De politie heeft in de nacht van donderdag op vrijdag in Vlaardingen twee jongens aangehouden die mogelijk van plan waren een aanslag te plegen op de loodgieter die al meer dan tien keer het doelwit is geweest van aanslagen.

Een 16-jarige jongen uit Krimpen aan den IJssel en een 15-jarige Rotterdammer zijn bij het huis van de loodgieter op de Gretha Hofstralaan opgepakt. Ze hadden spullen bij zich die gebruikt worden bij het plegen van aanslagen, meldt de politie. Een woordvoerder bevestigt dat het om zwaar vuurwerk gaat. Het duo zit vast in beperkingen, wat betekent dat ze alleen contact mogen hebben met hun advocaat.

De politie onderzoekt nog of deze aanhouding verband houdt met eerdere ontploffingen in Vlaardingen. De woning, het bedrijfspand en persoonlijke bezittingen van de loodgieter zijn het afgelopen jaar al meer dan tien keer het doelwit geweest van explosies. Deze maand is voor het eerst iemand veroordeeld voor betrokkenheid bij een explosie bij de woning in Vlaardingen. Ook zijn door het OM tegen meerdere mensen verschillende straffen geƫist.

Gebiedsverbod

De loodgieter heeft naar eigen zeggen geen idee waarom hij steeds doelwit is. Tegen de regionale omroep Rijnmond zei hij deze week dat hij niet wordt bedreigd of afgeperst. De woning van de man, die getrouwd is en twee kinderen heeft, is eind maart op last van burgemeester Bert Wijbenga voor de derde keer gesloten. Ook heeft hij een gebiedsverbod voor een deel van Vlaardingen.

Op foto's van het huis op sociale media is te zien dat de woning van de loodgieter is omgeven met stapels van 1 kubieke meter grote zandzakken en dat aan de voorkant van het huis grote keien op het trottoir liggen. De politiewoordvoerder weet niet op wiens initiatief het huis gebarricadeerd is. Volgens de regionale omroep Rijnmond is dat door de gemeente Vlaardingen gedaan. De gemeente was vrijdagmiddag niet bereikbaar voor commentaar.

Meer uit Binnenland

Niet alle verdachten kunstroof Assen sloten deal met justitie

DEN HAAG (ANP) - Bernard Z. (35), een van de verdachten die komende week terechtstaat voor de kunstroof in het Drents Museum in Assen in januari vorig jaar, heeft geen deal gesloten met justitie. Zijn advocaat bevestigt zaterdag een bericht hierover van RTL Nieuws.

23 minuten geleden
Ombudsman kritisch op plan om te besparen op bijstand

DEN HAAG (ANP) - De Nationale Ombudsman Reinier van Zutphen is kritisch op het voornemen van het kabinet om te besparen op de bijstand. Van Zutphen heeft daarom een brief geschreven aan minister Thierry Aartsen (VVD) van Werk en Participatie, vertelt hij zaterdag in het NOS Radio 1 Journaal.

4 uur geleden
ADO-fans vieren in Den Haag kampioenschap eerste divisie

DEN HAAG (ANP) - In Den Haag vieren ADO-fans dat hun club vrijdagavond kampioen is geworden in de eerste divisie. Er wordt vuurwerk afgestoken en automobilisten en scooterrijders claxonneren. Bij het stadion van ADO Den Haag zijn tientallen mensen samengekomen, ziet een ANP-verslaggever. Daar is vuurwerk te horen en groene rook te zien.

14 uur geleden
Frank van Leeuwen wint 27e editie van De Slimste Mens

HILVERSUM (ANP) - Frank van Leeuwen heeft het 27e seizoen van De Slimste Mens gewonnen. De presentator van Goedemorgen Nederland versloeg in de finale van de kennisquiz van KRO-NCRV actrice Delilah Warcup-Van Eyck en theatermaker Bibi Roos.

14 uur geleden
Eerste bodycams eind deze maand uitgereikt aan conducteurs

DEN HAAG (ANP) - De eerste NS-conducteurs krijgen eind deze maand een bodycam uitgereikt. Het kan nog tot eind dit jaar duren voordat alle treinbeambten er een kunnen dragen tijdens hun werk. Dat meldt staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer, CDA) aan de Tweede Kamer.

15 uur geleden
Advocaten roepen staatssecretaris op maatregelen EBI te schrappen

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse Vereniging van Strafrechtadvocaten (NVSA) roept staatssecretaris van Justitie en Veiligheid Claudia van Bruggen op de strenge communicatiemaatregelen op de zwaarst bewaakte afdelingen van gevangenissen te schrappen. In november werd het toezicht in zwaarbeveiligde inrichtingen zoals de Extra Beveiligde Inrichting (EBI) in Vught aangescherpt als gevolg van een nieuwe gevangeniswet.

15 uur geleden
Urenlang spreken inwoners Groene Hart zich uit tegen windturbines

DEN HAAG (ANP) - Politici en inwoners van het Groene Hart hebben zich op het provinciehuis in Den Haag urenlang uitgesproken tegen de komst van windturbines in het open polderlandschap. Vele tientallen insprekers vertelden Provinciale Staten hoe ze denken over de plannen van de provincie Zuid-Holland. De boodschap was veelal hetzelfde: zet geen windturbines in het Groene Hart.

15 uur geleden