Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee surfers overleden bij Scheveningen

Twee surfers overleden bij Scheveningen

SCHEVENINGEN (ANP) - Twee surfers die eerder deze avond uit zee bij Scheveningen werden gehaald zijn overleden. Dat meldt de politie. Hulpverleners hebben de twee slachtoffers geprobeerd te reanimeren, maar tevergeefs. De twee maakten deel uit van een groep surfers, die bij het Noordelijk Havenhoofd bij de kustplaats in problemen was gekomen. Het is niet helemaal duidelijk hoe groot de groep is.

De Veiligheidsregio spreekt van 'een groep watersporters '. Enkele personen hebben zichzelf in veiligheid weten te brengen, stelt de Veiligheidsregio. Anderen zijn door hulpdiensten uit het water gehaald. De kustwacht en de reddingsbrigades zijn even na 22.00 uur maandagavond nog bezig met een grootscheepse zoekactie omdat zich mogelijk nog mensen in zee bevinden; er zouden mogelijk nog drie andere surfers zijn vermist.

In ieder geval een andere surfer is ook uit zee gered, deze heeft verteld dat er in totaal zes mensen in problemen waren gekomen. Hoe deze persoon eraan toe is, is niet bekendgemaakt, hij was wel bij bewustzijn.

Vijf reddingsboten

De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Met vijf reddingsboten van de kustwacht en het KNRM en een helikopter wordt gezocht. Harde wind, een ruwe zee en twee meter hoge lagen schuim op het strand bemoeilijken het zoeken. Er waren ook twee traumahelikopters opgeroepen, die zijn inmiddels vertrokken, zo meldt een getuige.

De veiligheidsregio roept andere watersporters die nog in de buurt van de reddingsactie actief zijn, zo snel mogelijk het gebied te verlaten.

Meer uit Binnenland

Demonstranten verbijsterd over politiegeweld bij protest Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De pro-Palestijnse demonstranten die dinsdag zijn aangehouden in Den Haag in de buurt van de Tweede Kamer beklagen zich over de opstelling van de politie. De politie zou zich zonder duidelijke reden agressief hebben opgesteld en geweld hebben gebruikt.

5 uur geleden
Politie verwijdert activisten van spoor Den Haag Centraal

DEN HAAG (ANP) - De politie is bezig om drie pro-Palestijnse activisten te verwijderen van het spoor, ziet een ANP-verslaggever. Zij hadden zich, ergens tussen sporen 6 en 7, vastgeketend aan een seinpaal.

9 uur geleden
Ruim zeventig Flotilla-demonstranten in Den Haag aangehouden

DEN HAAG (ANP) - Rond de 70 à 80 mensen zijn dinsdag in Den Haag aangehouden. De groep demonstreerde bij het Tweede Kamergebouw voor de door Israël opgepakte opvarenden van de Global Sumud Flotilla. De politie laat weten dat de demonstranten weigerden naar een toegewezen demonstratievak te gaan en toen zijn aangehouden.

10 uur geleden
Treinverkeer Den Haag Centraal stil om demonstranten op spoor

DEN HAAG (ANP) - Het treinverkeer van en naar Den Haag Centraal ligt stil omdat demonstranten zich op het spoor hebben begeven, meldt de NS. Hoeveel sporen ze bezetten is niet bekend, maar uit veiligheidsoverwegingen is het volledige treinverkeer stilgelegd, aldus een woordvoerster.

10 uur geleden
Bijna 200 agenten doen inval in Brabantse panden, 9 aanhoudingen

TILBURG (ANP) - Bij een actie in Brabant waaraan bijna tweehonderd agenten meewerkten zijn dinsdagochtend negen aanhoudingen verricht, meldt de politie. De personen worden verdacht van het overtreden van de Opiumwet en zijn tussen de 21 en 29 jaar oud. Ze zijn aangehouden bij invallen in panden in de Brabantse plaatsen Tilburg en Oisterwijk.

15 uur geleden
Nederlandse van Gaza-Flotilla onderschept door Israël

MARMARIS (ANP) - De Nederlandse Cerisa van Kesteren, die deel uitmaakt van de vloot naar Gaza, meldt een nieuwe onderschepping door Israël. "Interceptie is begonnen! Boot voor ons is nu aan de beurt", liet ze rond 13.15 uur Nederlandse tijd weten. Kort daarop kwamen berichten aan haar niet meer aan. Young European Greens meldt inmiddels de "ontvoering door Israël" van Van Kesteren.

15 uur geleden
OM eist 24 jaar cel in zaak over vergismoord op Rob Zweekhorst 

ROTTERDAM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft dinsdag een gevangenisstraf van 24 jaar geëist tegen de 58-jarige René F. uit Schiedam voor het medeplegen van de moord op ggz-directeur Rob Zweekhorst. De dood van de ggz-directeur staat te boek als een vergismoord.

16 uur geleden