Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee surfers overleden bij Scheveningen

Twee surfers overleden bij Scheveningen

SCHEVENINGEN (ANP) - Twee surfers die eerder deze avond uit zee bij Scheveningen werden gehaald zijn overleden. Dat meldt de politie. Hulpverleners hebben de twee slachtoffers geprobeerd te reanimeren, maar tevergeefs. De twee maakten deel uit van een groep surfers, die bij het Noordelijk Havenhoofd bij de kustplaats in problemen was gekomen. Het is niet helemaal duidelijk hoe groot de groep is.

De Veiligheidsregio spreekt van 'een groep watersporters '. Enkele personen hebben zichzelf in veiligheid weten te brengen, stelt de Veiligheidsregio. Anderen zijn door hulpdiensten uit het water gehaald. De kustwacht en de reddingsbrigades zijn even na 22.00 uur maandagavond nog bezig met een grootscheepse zoekactie omdat zich mogelijk nog mensen in zee bevinden; er zouden mogelijk nog drie andere surfers zijn vermist.

In ieder geval een andere surfer is ook uit zee gered, deze heeft verteld dat er in totaal zes mensen in problemen waren gekomen. Hoe deze persoon eraan toe is, is niet bekendgemaakt, hij was wel bij bewustzijn.

Vijf reddingsboten

De hulpdiensten zijn massaal uitgerukt. Met vijf reddingsboten van de kustwacht en het KNRM en een helikopter wordt gezocht. Harde wind, een ruwe zee en twee meter hoge lagen schuim op het strand bemoeilijken het zoeken. Er waren ook twee traumahelikopters opgeroepen, die zijn inmiddels vertrokken, zo meldt een getuige.

De veiligheidsregio roept andere watersporters die nog in de buurt van de reddingsactie actief zijn, zo snel mogelijk het gebied te verlaten.

Meer uit Binnenland

Smartwatches kunnen helpen bij opsporen hartritmestoornissen

AMSTERDAM (ANP) - Smartwatches kunnen helpen bij het opsporen van hartritmestoornissen. Dit wijst onderzoek van het Amsterdam UMC onder 437 patiënten uit, in samenwerking met Cardiologie Centra Nederland. Bij degenen die een smartwatch droegen, werden vier keer vaker hartritmestoornissen ontdekt dan bij mensen die het slimme horloge niet droegen.

1 uur geleden
Veel meer lekkages met gevaarlijke stoffen uit goederentreinen

DEN HAAG (ANP) - Het aantal lekkages van gevaarlijke stoffen uit goederentreinen is fors toegenomen. In 2023 trof de Inspectie Leefomgeving en Transport (ILT) 26 lekkages aan, in 2024 waren dat er 52 en in 2025 zag de ILT meer dan 400 lekkages.

3 uur geleden
OM onderzoekt 29-jarige zorgverlener om verdachte dood cliënten

ARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie verdenkt een 29-jarige medewerkster van een woonzorginstelling in Wierden van poging tot moord. Ze zou drie bewoners met opzet insuline hebben gegeven terwijl daar geen medische noodzaak voor was. Volgens het OM zijn de bloedsuikerwaarden bij de bewoners daardoor mogelijk gedaald naar (levens)gevaarlijke waarden.

4 uur geleden
OVV: Nederland onvoldoende voorbereid op gevolgen extreme regen

DEN HAAG (ANP) - Overheden, bedrijven en burgers in Nederland zijn onvoldoende voorbereid op onveilige situaties die kunnen ontstaan door extreme regenval. Dat concludeert de Onderzoeksraad voor Veiligheid (OVV) na onderzoek. Volgens de raad kan hevige regen onder meer de veiligheid van de woon- en leefomgeving aantasten. In sommige gevallen kan de regenval leiden tot maatschappelijke ontwrichting, als bijvoorbeeld de stroom uitvalt en ziekenhuizen onbereikbaar worden.

4 uur geleden
Zorgen over advocatuur in VS, betoging bij consulaat Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Advocaten wereldwijd maken zich ernstige zorgen over de ondermijning van de advocatuur en de rechtspraak in de Verenigde Staten. Daarom vragen meer dan veertig advocatenorganisaties op de zestiende Dag van de bedreigde advocaat aandacht voor de situatie van mensenrechtenadvocaten in de VS.

4 uur geleden
Hersenstichting: aantal mensen met hersenaandoening loopt op

DEN HAAG (ANP) - In de komende decennia moeten steeds meer mensen leven met de gevolgen van een beroerte, dementie of parkinson. Ook hebben veel mensen dan een depressie, een angststoornis of een dwangstoornis. Dat verwacht de Hersenstichting.

5 uur geleden
Agressie tegen zorgverleners houdt aan ondanks maatregelen

NIEUWEGEIN (ANP) - Agressie tegen zorgprofessionals blijft een 'hardnekkig en ernstig' probleem, meldt beroepsorganisatie en vakbond voor zorgverleners NU'91. Zorgverleners krijgen nog steeds te maken met schreeuwende of scheldende patiënten of familieleden, maar ook met fysiek geweld.

6 uur geleden