Twee spelers Legia Warschau opgepakt na mishandeling
ALKMAAR (ANP) - Twee spelers van de Poolse voetbalclub Legia Warschau zijn donderdag na afloop van de Conference League-wedstrijd AZ - Legia Warschau in Alkmaar opgepakt voor mishandeling. Vermoedelijk gaat het om de spelers Radovan Pankov en Josué Pesqueira, maar de politie wil dit niet bevestigen. Wel is bevestigd dat een 28-jarige man uit Servië en een 33-jarige man uit Portugal zijn aangehouden. Beiden zitten nog vast en worden verhoord door de politie.
Er is aangifte gedaan tegen de twee mannen, ook komt er een tweede aangifte door een man die in het ziekenhuis ligt. De politie wil daar verder niets over zeggen.
Poolse media meldden eerder al dat het zou gaan om twee spelers van de Poolse club. De Mobiele Eenheid zou de spelersbus hebben bestormd en de voetballers hebben aangehouden. Op sociale media circuleren beelden waarop te zien zou zijn dat er schermutselingen waren tussen de Mobiele Eenheid en vertegenwoordigers van Legia Warschau. De voorzitter en eigenaar van de club zouden klappen hebben gekregen volgens het Poolse TVP Sport.
Voor de wedstrijd was het ook al onrustig bij het stadion van AZ. Supporters van Legia Warschau bestormden de toegangspoort en raakten slaags met de ME. Ook pakten Legia-aanhangers wapenstokken en pepperspray van ME'ers af. Een ME'er raakte bewusteloos. De politie zette traangas in om de supporters tegen te houden. Behalve de twee spelers is rondom de wedstrijd vooralsnog verder niemand aangehouden.
Meer uit Voetbal
WENEN (ANP) - Tunesië, de derde tegenstander van het Nederlands elftal in de groepsfase van het WK voetbal, heeft in een oefenwedstrijd verloren van Oostenrijk. In het Ernst Happelstadion in Wenen wonnen de Oostenrijkers met 1-0 van de ploeg van bondscoach Sabri Lamouchi.
5 uur geledenDAMMAM (ANP) - Georginio Wijnaldum moet op zoek naar een nieuwe club. Zijn club Al Ettifaq heeft afscheid genomen van de 35-jarige middenvelder.
6 uur geledenISTANBUL (ANP) - Turkije heeft in de voorbereiding op het WK voetbal in de Verenigde Staten, Canada en Mexico gewonnen van Noord-Macedonië. In Istanbul was de ploeg van bondscoach Vincenzo Montella met 4-0 te sterk voor de Macedoniërs.
7 uur geledenOSLO (ANP) - Zweden heeft in een oefenwedstrijd voor het WK voetbal tegen buurland Noorwegen een nederlaag geleden. In het Ullevaal Stadion in Oslo verloor de WK-tegenstander van het Nederlands elftal met 3-1 van de ploeg van de Noorse bondscoach Ståle Solbakken.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Memphis Depay wil graag bij Corinthians blijven voetballen. Het contract van de 32-jarige Nederlandse aanvaller bij de Braziliaanse club loopt aan het einde van dit jaar af. "Ik heb uitgesproken dat ik graag wil blijven", vertelde Depay maandag in Zeist, waar hij met Oranje in voorbereiding is op het wereldkampioenschap.
8 uur geledenMONACO (ANP) - AS Monaco heeft afscheid genomen van de Belgische trainer Sébastien Pocognoli. De clubleiding heeft die beslissing genomen nadat Monaco er niet in slaagde zich te kwalificeren voor de Champions League. De club eindigde als zevende in de Ligue 1 en heeft een ticket voor de voorronde van de Conference League.
8 uur geledenZEIST (ANP) - Crysencio Summerville zette ook aan het begin van dit seizoen zijn voornaamste doelstelling op het notitieblok van zijn mobiele telefoon. "Ik wilde met het Nederlands elftal naar het WK en heb daar alles aan gedaan. Nu is het zover", beseft hij. "Ik ben er klaar voor, laat dat eerste fluitsignaal maar klinken. Ik ga alles geven."
8 uur geleden