Twee Russen aangehouden in Noorwegen voor vliegen met drones
TROMSØ (ANP/RTR) - In Noorwegen zijn deze week twee Russische mannen aangehouden die los van elkaar dronebeelden maakten in het Scandinavische land. Een van de mannen zou een vliegveld en defensiehelikopters hebben gefotografeerd. Beide verdachten zitten vast in afwachting van verder onderzoek. Wegens sancties is het nu verboden voor Russen om drones of wat dan ook boven Noorwegen te laten vliegen. Die maatregelen zijn ingesteld wegens de Russische inval in Oekraïne.
De Rus die een vliegveld fotografeerde, had volgens de politie veel fotoapparatuur bij zich en werd aangehouden op de luchthaven van de noordelijke stad Tromsø. De 51-jarige man heeft toegegeven dat hij op Noors grondgebied met een drone heeft gevlogen, aldus de politie. Hij zou op donderdag het land zijn binnengekomen via de grensovergang tussen Noorwegen en Rusland. Via Tromsø was hij naar eigen zeggen op doorreis naar Spitsbergen.
De andere verdachte, een 50-jarige Rus, zou al sinds augustus in Noorwegen zijn geweest. Hij werd aangehouden bij de grensovergang in het verre noorden van Noorwegen toen hij terug naar Rusland wilde gaan. Volgens de politie had hij twee drones bij zich. De datadrager waar hij foto's en video's op bewaarde zou deels versleuteld zijn geweest. Zelf zei de man op verschillende plekken in Noorwegen met een drone te hebben gevlogen. Hij ontkent daar kwade bedoelingen mee te hebben gehad.
De Noorse veiligheidsdiensten zijn in verhoogde staat van paraatheid sinds eind vorige maand lekken ontstonden in de Nord Stream-gaspijpleidingen in de Oostzee. Deze lekken ontstonden door explosies en er wordt vermoed dat de leidingen zijn gesaboteerd. Volgens Noorwegen zijn in de afgelopen weken drones gesignaleerd in de buurt van olie- en gasinstallaties. De beveiliging rond die installaties is opgeschroefd sinds het incident bij de Nord Stream-leidingen.
Meer uit Buitenland
LONDEN (ANP/RTR) - De Britse politie heeft een 28-jarige man aangehouden op verdenking van de moord op de voormalige Britse minister Ann Widdecombe. De arrestatie vond plaats in South Yorkshire, maakte de politie zaterdag bekend.
42 minuten geledenTIRANA (ANP/AFP) - Duizenden Albanezen hebben zaterdag in Tirana het vertrek geëist van premier Edi Rama. Het was de 42e avond op rij dat werd gedemonstreerd tegen onder meer een omstreden resortproject waarbij Jared Kushner, de schoonzoon van de Amerikaanse president Donald Trump, betrokken is.
1 uur geledenKYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky wil dat bondgenoten meer haast maken met wapenleveringen. In een videoboodschap zegt hij de diplomatieke aanpak van Oekraïne om die redenen te willen veranderen.
3 uur geledenLEVERKUSEN (ANP/AFP/DPA) - De Duitse politie doet onderzoek naar een nieuw geval van vermoedelijke sabotage op het spoor. Een extreemlinkse groepering heeft de verantwoordelijkheid opgeëist.
4 uur geledenYUHUAN (ANP/AFP) - De tyfoon Bavi is in het oosten van China in de stad Yuhuan aan land gegaan met windsnelheden tot 144 kilometer per uur. De autoriteiten hadden naar eigen zeggen uit voorzorg bijna 2 miljoen mensen uit de bedreigde kustgebieden geëvacueerd.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De Amerikaanse regering van Donald Trump heeft dagvaardingen uitgevaardigd aan verschillende journalisten van de New York Times, nadat zij hadden bericht over veiligheidsproblemen van Trumps nieuwe vliegtuig. Dat meldt de krant zaterdag.
7 uur geledenNEWTON ABBOT (ANP) - De 26-jarige man die werd opgepakt op verdenking van de moord op de conservatieve Britse oud-politica Ann Widdecombe, is geen verdachte meer. De politie meldt dat hij is vrijgelaten en geen deel meer uitmaakt van het onderzoek. De politie denkt nu volgens Britse media ook dat ze al bijna een etmaal dood was voor ze donderdag werd gevonden.
10 uur geleden