Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee rode vlaggen bij eerste training Formule 2 op Zandvoort

Twee rode vlaggen bij eerste training Formule 2 op Zandvoort

ZANDVOORT (ANP) - De eerste training van de Formule 2-coureurs op het circuit van Zandvoort heeft twee rode vlaggen opgeleverd. De sessie, die drie kwartier duurde, moest tot twee keer toe worden stilgelegd na een crash van een coureur.

Eerst belandde de Duitser David Beckmann in de grindbak naast de baan. De coureur van het Nederlandse raceteam Van Amersfoort Racing wist daar weer uit te komen, maar het zorgde er wel voor dat heel wat grind op de baan belandde. De training werd stilgelegd zodat marshals het asfalt konden schoonvegen.

Met nog ruim 10 minuten te gaan, spinde ook de Deen Frederik Vesti. Hij belandde met zijn auto achterstevoren in de bandenstapel, wat opnieuw tot een rode vlag leidde. De kapotte auto moest worden weggetakeld.

Kwalificatie

De Nederlander Richard Verschoor zette in de eerste training de tiende tijd neer. De Australiër Jack Doohan was de snelste op het circuit in de duinen. Verschoor (21) gaf ruim zes tienden van een seconde toe op de 19-jarige Doohan. Om 15.00 uur begint de kwalificatie in de Formule 2. Zaterdag staat een sprintrace op het programma, zondag is de hoofdrace.

Vorig jaar, bij de terugkeer van de Formule 1 na 36 jaar in Zandvoort, ontbrak de Formule 2. Toen maakten de Formule 3 en de W Series, de raceklasse voor vrouwen, deel uit van het programma. Dit jaar heeft de W Series plaatsgemaakt voor de Formule 2, dat wordt gezien als 'opstapklasse' richting de Formule 1.

De eerste vrije training van de Formule 1 begint om 12.30 uur. De tribunes langs het circuit stromen langzaam vol. De organiseert verwacht tijdens de drie racedagen in Zandvoort dagelijks ruim 105.000 bezoekers, die vooral komen om wereldkampioen Max Verstappen aan het werk te zien.

Meer uit Sport

Noppert klopt landgenoot Van der Velde in eerste ronde WK darts

LONDEN (ANP) - Danny Noppert heeft in de eerste ronde van het WK darts geen fout gemaakt tegen zijn landgenoot Jurjen van der Velde. In het Alexandra Palace in Londen werd het 3-1 voor de als zesde geplaatste Nederlander. De 23-jarige Van der Velde beleefde zijn WK-debuut.

8 uur geleden
Provincie Limburg voelt niets voor organiseren Vuelta-start

MAASTRICHT (ANP) - De provincie Limburg is niet van plan de start van de Ronde van Spanje in 2029 of 2030 binnen te halen. Het provinciebestuur werd daar begin dit jaar over gepolst door een "externe partij", maar concludeert na onderzoek dat de financiële en organisatorische risico's te groot zijn. Ook zou de Vuelta-start vergeleken met andere wielerevenementen zoals de Amstel Gold Race economisch relatief weinig opleveren voor Limburg.

12 uur geleden
Formule 1 keert in 2027 en 2028 terug naar Portugal

LONDEN (ANP) - De Formule 1 keert voor twee jaar terug naar Portugal. Er is een akkoord gesloten voor een Grand Prix van Portugal op het circuit van Portimão in 2027 en 2028, meldt de koningsklasse op zijn website.

20 uur geleden
ATP voert in 2026 ook hitteregels in voor tennissers

LONDEN (ANP) - De tennissers op de ATP Tour kunnen in navolging van de tennissters op de WTA Tour komend seizoen ook een beroep doen op hitteregels. Daarmee kunnen ze zich beschermen tegen extreme hitte tijdens partijen.

21 uur geleden
Darter Van Duijvenbode knokt zich naar tweede ronde op WK 

LONDEN (ANP) - Darter Dirk van Duijvenbode heeft op het WK darts in Londen de tweede ronde bereikt. De 33-jarige Zuid-Hollander versloeg in Alexandra Palace in de Engelse hoofdstad de Belg Andy Baetens met 3-2 in sets.

1 dag geleden
Inschrijving voor goedkope tickets LA 2028 opent op 14 januari

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Sportfans kunnen zich vanaf 14 januari registreren voor het kopen van tickets voor de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028. De organisatoren van LA28 meldden dat er minstens 1 miljoen kaartjes voor een bedrag van 28 dollar (24 euro) in de verkoop gaan.

1 dag geleden
Oud-winnaar Auger-Aliassime weer naar tennistoernooi Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Oud-winnaar Félix Auger-Aliassime neemt in februari deel aan het ABN AMRO Open. Dat maakte de organisatie van het tennistoernooi in Rotterdam maandag bekend. De 25-jarige Canadees is de nummer 5 van de wereld.

1 dag geleden