Twee rode vlaggen bij eerste training Formule 2 op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De eerste training van de Formule 2-coureurs op het circuit van Zandvoort heeft twee rode vlaggen opgeleverd. De sessie, die drie kwartier duurde, moest tot twee keer toe worden stilgelegd na een crash van een coureur.
Eerst belandde de Duitser David Beckmann in de grindbak naast de baan. De coureur van het Nederlandse raceteam Van Amersfoort Racing wist daar weer uit te komen, maar het zorgde er wel voor dat heel wat grind op de baan belandde. De training werd stilgelegd zodat marshals het asfalt konden schoonvegen.
Met nog ruim 10 minuten te gaan, spinde ook de Deen Frederik Vesti. Hij belandde met zijn auto achterstevoren in de bandenstapel, wat opnieuw tot een rode vlag leidde. De kapotte auto moest worden weggetakeld.
Kwalificatie
De Nederlander Richard Verschoor zette in de eerste training de tiende tijd neer. De Australiër Jack Doohan was de snelste op het circuit in de duinen. Verschoor (21) gaf ruim zes tienden van een seconde toe op de 19-jarige Doohan. Om 15.00 uur begint de kwalificatie in de Formule 2. Zaterdag staat een sprintrace op het programma, zondag is de hoofdrace.
Vorig jaar, bij de terugkeer van de Formule 1 na 36 jaar in Zandvoort, ontbrak de Formule 2. Toen maakten de Formule 3 en de W Series, de raceklasse voor vrouwen, deel uit van het programma. Dit jaar heeft de W Series plaatsgemaakt voor de Formule 2, dat wordt gezien als 'opstapklasse' richting de Formule 1.
De eerste vrije training van de Formule 1 begint om 12.30 uur. De tribunes langs het circuit stromen langzaam vol. De organiseert verwacht tijdens de drie racedagen in Zandvoort dagelijks ruim 105.000 bezoekers, die vooral komen om wereldkampioen Max Verstappen aan het werk te zien.
Meer uit Sport
SUZUKA (ANP/AFP) - De Britse journalist Giles Richards van The Guardian is "diep teleurgesteld" in Max Verstappen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 stuurde hem weg bij de persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "Ik heb blijkbaar een gevoelige snaar geraakt, maar ik ben nog nooit gesommeerd een persconferentie te verlaten", schreef Richards in zijn krant.
2 uur geledenCAMPRODÓN (ANP) - Wielrenner Ethan Vernon heeft de vierde etappe in de Ronde van Catalonië gewonnen. De 25-jarige Brit van NSN Cycling versloeg in de massasprint de Fransman Dorian Godon, die al twee ritten had gewonnen in de Spaanse etappekoers. Een andere Brit, Tom Pidcock, spurtte naar de derde plaats. Godon behield de leiding in het algemeen klassement; hij heeft dertien seconden voorsprong op Pidcock en veertien tellen op de Belg Remco Evenepoel.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Transgender Netwerk vindt de nieuwe regel van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) die transvrouwen uitsluit van deelname aan de vrouwencategorie "onverdedigbaar" en "onacceptabel". De belangenorganisatie wijst erop dat het besluit haaks staat op advies van experts van de VN en stelt dat "het IOC zwicht voor desinformatie en angstzaaierij van antirechtenbewegingen".
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Lando Norris gelooft dat McLaren dit jaar nog de beste auto van alle teams in de Formule 1 kan bouwen. Dat zei de regerend wereldkampioen tijdens een persconferentie voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan. "We moeten geduld hebben, maar ik heb veel vertrouwen in het team. Onze auto heeft veel potentie."
4 uur geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - Alleen biologisch vrouwelijke atleten, van wie het geslacht wordt vastgesteld door middel van een eenmalige genetische screeningstest, komen in aanmerking om deel te nemen aan de onderdelen van de vrouwelijke categorie op de Olympische Spelen in 2028 in Los Angeles. Transgender vrouwen worden uitgesloten van deelname in de vrouwencategorie, meldt het Internationaal Olympisch Comité (IOC) donderdag.
7 uur geledenBRUGGE (ANP/BELGA) - De Belgische wielerbond heeft een klacht ingediend tegen klimaatactivist Wouter Mouton, die woensdag op ongeveer 30 kilometer van de aankomst van de Ronde van Brugge een valpartij veroorzaakte. Dat maakte Belgian Cycling donderdag bekend.
7 uur geledenSUZUKA (ANP/AFP) - Viervoudig wereldkampioen Max Verstappen is donderdag betrokken geraakt bij een incident voorafgaand aan de Grote Prijs van Japan, toen hij weigerde zijn persconferentie te beginnen totdat een Engelse journalist de zaal had verlaten.
11 uur geleden