Twee rode vlaggen bij eerste training Formule 2 op Zandvoort
ZANDVOORT (ANP) - De eerste training van de Formule 2-coureurs op het circuit van Zandvoort heeft twee rode vlaggen opgeleverd. De sessie, die drie kwartier duurde, moest tot twee keer toe worden stilgelegd na een crash van een coureur.
Eerst belandde de Duitser David Beckmann in de grindbak naast de baan. De coureur van het Nederlandse raceteam Van Amersfoort Racing wist daar weer uit te komen, maar het zorgde er wel voor dat heel wat grind op de baan belandde. De training werd stilgelegd zodat marshals het asfalt konden schoonvegen.
Met nog ruim 10 minuten te gaan, spinde ook de Deen Frederik Vesti. Hij belandde met zijn auto achterstevoren in de bandenstapel, wat opnieuw tot een rode vlag leidde. De kapotte auto moest worden weggetakeld.
Kwalificatie
De Nederlander Richard Verschoor zette in de eerste training de tiende tijd neer. De Australiër Jack Doohan was de snelste op het circuit in de duinen. Verschoor (21) gaf ruim zes tienden van een seconde toe op de 19-jarige Doohan. Om 15.00 uur begint de kwalificatie in de Formule 2. Zaterdag staat een sprintrace op het programma, zondag is de hoofdrace.
Vorig jaar, bij de terugkeer van de Formule 1 na 36 jaar in Zandvoort, ontbrak de Formule 2. Toen maakten de Formule 3 en de W Series, de raceklasse voor vrouwen, deel uit van het programma. Dit jaar heeft de W Series plaatsgemaakt voor de Formule 2, dat wordt gezien als 'opstapklasse' richting de Formule 1.
De eerste vrije training van de Formule 1 begint om 12.30 uur. De tribunes langs het circuit stromen langzaam vol. De organiseert verwacht tijdens de drie racedagen in Zandvoort dagelijks ruim 105.000 bezoekers, die vooral komen om wereldkampioen Max Verstappen aan het werk te zien.
Meer uit Sport
PRAAG (ANP) - Kunstschaatsster Niki Wories is na de korte kür uitgeschakeld op het wereldkampioenschap in Praag. De 29-jarige Almeerse zat na de oefening met verplichte figuren niet bij de beste 24, die een plaats verdienden in de vrije kür, die geldt als de finale. Met haar score van 48,41 eindigde ze als 28e.
4 minuten geledenHAFJELL (ANP) - De Noorse skiër Atle Lie McGrath heeft het wereldbekerklassement van de slalom gewonnen. Op de laatste slalom van het seizoen werd McGrath achtste, waarmee hij de Fransman Clément Noël en de Braziliaan met Noorse roots Lucas Pinheiro Braathen voorbleef in het eindklassement. De zege ging woensdag in het Noorse Hafjell naar de Noor Timon Haugan.
2 uur geledenROOSENDAAL (ANP) - Boksster Chelsey Heijnen heeft haar topsportloopbaan "eerder dan gepland" beëindigd. De 26-jarige Roosendaalse schrijft op Instagram dat ze nog door wilde tot de Olympische Spelen van Los Angeles in 2028, maar "die deur is gesloten". "Maar waar deuren sluiten, gaan of moeten er andere open", aldus Heijnen, die werk heeft gevonden bij een niet nader genoemd bedrijf.
2 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse stad München wil de wereldkampioenschappen atletiek in 2029 of 2031 organiseren. Het stadsbestuur zal zich kandidaat stellen voor de organisatie van een van de grootste sportevenementen ter wereld.
3 uur geledenSUZUKA (ANP) - Max Verstappen kijkt ondanks zijn moeizame start aan het Formule 1-seizoen uit naar de Grote Prijs van Japan komend weekend, die hij vanwege de snelle bochten "een van zijn favorieten" noemt. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull begon het seizoen deze week in Australië met een zesde plek en viel een kleine twee weken geleden uit in China.
7 uur geledenHAFJELL (ANP/RTR/BELGA) - Skiester Mikaela Shiffrin heeft in Hafjell in Noorwegen haar 110e wereldbekeroverwinning behaald. De 31-jarige Amerikaanse was de beste op de slalom en zette daarmee een grote stap op weg naar haar zesde eindzege in de algemene wereldbeker.
1 dag geledenLILLEHAMMER (ANP/DPA) - Skiër Lucas Pinheiro Braathen heeft in het Noorse Lillehammer de wereldbeker reuzenslalom veroverd. De 25-jarige olympisch kampioen, die sinds 2024 voor Brazilië uitkomt, won de laatste wereldbekerwedstrijd van het seizoen. Hij passeerde met de zege de Zwitserse leider Marco Odermatt in de stand.
1 dag geleden