Twee politieauto's beschadigd tijdens achtervolging in Limburg
EIJSDEN (ANP) - Bij een achtervolging in Limburg zijn twee politieauto's beschadigd geraakt. De bestuurder van de auto die de politie achternazat, is aangehouden. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag en poging tot zware mishandeling. Niemand raakte volgens de politie gewond.
De achtervolging in de nacht van donderdag op vrijdag begon op de A2. Daar wilden agenten de bestuurder van een auto met Frans kenteken controleren vanwege opvallend rijgedrag. Het voertuig ging er echter op hoge snelheid vandoor.
Bij Eijsden ging de verdachte van de snelweg af. Op de Oosterweg kwam hij met zijn auto in botsing met de politieauto, waarna andere agenten de achtervolging overnamen. Die konden de verdachte op de kruising van de Rijksweg en Groenstraat klemrijden. Ook daarbij raakte een dienstauto beschadigd.
Waarvoor de verdachte op de vlucht sloeg, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Toetsen in het basis- en voortgezet onderwijs moeten meer in het teken staan van het onderwijs en leren en minder van belang zijn voor zaken als toelating, overgang of diploma. Dat zegt de Onderwijsraad donderdag in een advies dat wordt gegeven op verzoek van de Tweede Kamer.
46 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - De Groningse burgemeester Roelien Kamminga wil dat het Rijk eigen locaties gaat inzetten om asielzoekers op korte termijn op te vangen. Ze wil zo voorkomen dat deze zomer mensen buiten moeten slapen bij het aanmeldcentrum in Ter Apel, zei ze bij talkshow Pauw & De Wit.
49 minuten geledenWARFFUM (ANP) - De gemeente Het Hogeland vangt vanaf donderdag vluchtelingen uit Ter Apel op in de Op Roakeldaishal in Warffum. De gemeente doet dit na een verzoek van asielminister Bart van den Brink, zo is te lezen op de website van de gemeente.
7 uur geledenLEIDEN (ANP) - Leiden heeft de noodopvang voor asielzoekers in een voormalige kerk met een paar maanden verlengd. Dat doet de gemeente om de druk op Ter Apel te helpen verlichten.
7 uur geledenSTADSKANAAL (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) begint een onderzoek naar (jeugd)zorgaanbieders en Veilig Thuis Groningen in Stadskanaal. Daarmee wil de inspectie een beeld krijgen van de kwaliteit en veiligheid van de jeugdhulp aan de kinderen die ernstig zijn mishandeld door twee vrouwen.
8 uur geledenGRONINGEN (ANP) - De gemeente Groningen biedt van woensdag op donderdag nog één keer de nachtopvang aan in congrescentrum Hanzeplaza voor asielzoekers die niet terechtkunnen in Ter Apel. Voor de opvang vanaf donderdag heeft een andere gemeente zich gemeld, zegt een Groningse gemeentewoordvoerster. Welke plaats dat is, wil zij niet zeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een meerderheid van de grotere organisaties in de geestelijke gezondheidszorg (ggz) voldoet niet aan de wettelijke vereisten voor informatiebeveiliging. Dat schrijft de Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ). De IGJ wil dat de organisaties zo snel mogelijk volgens de wettelijke norm gaan werken.
10 uur geleden