Twee politieauto's beschadigd tijdens achtervolging in Limburg
EIJSDEN (ANP) - Bij een achtervolging in Limburg zijn twee politieauto's beschadigd geraakt. De bestuurder van de auto die de politie achternazat, is aangehouden. Hij wordt verdacht van poging tot doodslag en poging tot zware mishandeling. Niemand raakte volgens de politie gewond.
De achtervolging in de nacht van donderdag op vrijdag begon op de A2. Daar wilden agenten de bestuurder van een auto met Frans kenteken controleren vanwege opvallend rijgedrag. Het voertuig ging er echter op hoge snelheid vandoor.
Bij Eijsden ging de verdachte van de snelweg af. Op de Oosterweg kwam hij met zijn auto in botsing met de politieauto, waarna andere agenten de achtervolging overnamen. Die konden de verdachte op de kruising van de Rijksweg en Groenstraat klemrijden. Ook daarbij raakte een dienstauto beschadigd.
Waarvoor de verdachte op de vlucht sloeg, is niet bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een reisadvies opgesteld voor Nederlanders die weg willen uit de Westelijke Jordaanoever. Zij kunnen reizen via Jordanië, waar het luchtruim nog open is. Een andere optie is vliegen vanuit Israël. Daar is het luchtruim beperkt open.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Olympisch Stadion in Amsterdam is zondagmiddag een driedaagse vrijheidsloop voor Iran gestart. Het einddoel is de Tweede Kamer, waar de lopers dinsdag een petitie willen aanbieden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Een persoon is in de nacht van zaterdag op zondag omgekomen door een schietpartij bij het Koningin Wilhelminaplein in Amsterdam Nieuw-West, meldt de politie. Veel details zijn nog onbekend.
6 uur geledenGEELBROEK (ANP) - Het aantal schademeldingen na de aardbevingen bij het Drentse Geelbroek is opgelopen tot 132, meldt de Commissie Mijnbouwschade. De buurtschap bij het Drentse gasveld Eleveld werd in de nacht van vrijdag op zaterdag getroffen door een beving met een magnitude van 3,0. Enkele uren later was er een naschok met een kracht van 1,3.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Waar de maand met zacht lenteweer begon, eindigt maart naar verwachting ook met weer dat zachter en droger is dan normaal. Vanaf april keert het 'normale' weer terug, verwacht Weeronline.
11 uur geledenJERUZALEM (ANP) - De Israëlische president Isaac Herzog noemt het "volstrekt onacceptabel dat de historische Joodse gemeenschap in Nederland, die is verwoest door de Holocaust en vandaag een bloeiend centrum van Joods leven is, nog steeds te maken heeft met gewelddadig antisemitisme".
21 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Het is nog te vroeg om uit te sluiten dat er een link is tussen de vier mannen die worden verdacht van een aanslag bij een synagoge in Rotterdam op vrijdag en de mogelijke daders van een aanslag bij een Joodse school in Amsterdam zaterdag. Dat vertelde de minister van Justitie en Veiligheid, David van Weel (VVD), zaterdag tijdens een persmoment bij de Kralingse Plas in Rotterdam.
1 dag geleden