
Twee politieagenten in been gestoken bij fouilleren Rotterdammer
ROTTERDAM (ANP) - In Rotterdam zijn maandagochtend vroeg twee agenten in hun been gestoken toen ze een man fouilleerden die "verdacht gedrag vertoonde". De man, een 24-jarige Rotterdammer, is aangehouden op verdenking van poging tot doodslag. De agenten, hondengeleiders, zijn naar het ziekenhuis gebracht.
Het incident gebeurde rond 04.30 uur op de Rochussenstraat, in de wijk Delfshaven. Toen de agenten de verdachte wilden controleren en fouilleren, pakte hij een mes uit zijn broekband en stak de hondengeleiders in hun been.
Meer uit Binnenland
DORDRECHT (ANP) - De 31-jarige Jesse R. uit Diemen, verdacht van het doden van zijn moeder door haar met een bijl te onthoofden, verkeerde in een psychose ten tijde van zijn daad. Daar gaat zijn advocaat Job Knoester van uit, zei hij maandag tijdens een eerste openbare zitting in de strafzaak tegen R. Volgens Knoester zal het proces draaien om de vraag in hoeverre de levensberoving aan R. kan worden toegerekend.
25 minuten geledenWIERDEN (ANP) - Waarnemend burgemeester van Wierden Gerrit Jan Kok laat via zijn woordvoerster weten "geschokt" te zijn door het steekincident in zijn gemeente. In een woning aan het Stationsplein werd maandagochtend een gewonde bewoonster aangetroffen en nabij vonden agenten een overleden man, eveneens bewoner van het huis.
1 uur geledenHOOGEVEEN (ANP) - Een man is in de nacht van zondag op maandag rond 02.40 uur met zijn auto op de gevel van het gemeentehuis van Hoogeveen ingereden. De auto vatte daarop vlam.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse tak van reizigersvereniging Rover uit stevige kritiek op de plannen van het Amsterdamse GVB en de Vervoerregio om het metronet te "ontvlechten". Dat houdt in dat er minder metrolijnen over hetzelfde stuk spoor rijden. Hoewel het doel is dat metro's vaker rijden en meer reizigers vervoerd kunnen worden, zouden zij volgens Rover vooral nadelen ondervinden.
3 uur geledenWIERDEN (ANP) - Bij een woning in Wierden is maandagochtend een dode gevonden, meldt de politie. Het gaat om een bewoner van de woning aan het Stationsplein. "Een incident in de relationele sfeer sluiten we niet uit", aldus de politie.
5 uur geledenDE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt maandagochtend voor stevige regenbuien in Flevoland. De komende uren bestaat daardoor kans op wateroverlast in de provincie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In een portiekwoning aan de Bergselaan in Rotterdam woedde een grote uitslaande brand. Dat bevestigde een woordvoerder van de Veiligheidsregio Rotterdam-Rijnmond. De brand brak uit in een woning op de vierde etage en is inmiddels onder controle. Er werd een hoogwerker ingezet om mensen uit het gebouw te halen. In totaal zijn acht woningen ontruimd. Vier slachtoffers zijn met een ambulance naar het ziekenhuis vervoerd.
9 uur geleden