
Twee Palestijnen gedood door Israëlische militairen op Westoever
TULKARM (ANP/AFP) - Bij een Israëlische inval op de bezette Westelijke Jordaanoever zijn zondag twee Palestijnen doodgeschoten volgens de Palestijnse gezondheidsdiensten. De inval was in Nur Shams, vlakbij de stad Tulkarm, circa 60 kilometer ten noorden van Jeruzalem.
Een Israëlische militair is gewond geraakt bij de actie die volgens de Israëli's was gericht tegen een "commandocentrum" van terroristen in een pand in de plaats. Er zijn daar volgens de bezettingsmacht veel explosieven gevonden. Toen de militairen naderden werden ze beschoten en werden explosieven naar hen gegooid, meldde het Israëlische leger.
Meer uit Buitenland
RAFAH (ANP/RTR/AFP) - Israël is bezig met voorbereidingen om de grensovergang bij Rafah open te stellen, meldt de Israëlische defensieorganisatie die noodhulp coördineert (COGAT). De dienst benadrukt dat er na de opening alleen burgers doorheen mogen, noodhulp is niet toegestaan.
1 uur geledenTEL AVIV (ANP) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft bekendgemaakt dat de stoffelijke resten van nog twee gijzelaars zijn geïdentificeerd. De lichamen werden woensdagavond door Hamas aan Israël overgedragen.
3 uur geledenPORT OF SPAIN (ANP/AFP) - Trinidad en Tobago onderzoekt of twee van de zes dodelijke slachtoffers van een Amerikaanse aanval op een vermeende drugsboot uit Venezuela, burgers zijn. Dat zei de politie van het Caribische land donderdag tegen persbureau AFP.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De wederopbouw van Gaza kan mogelijk over een paar weken beginnen. De Wereldbank wil op korte termijn van start gaan met projecten voor het herstel van basisvoorzieningen, nu er een wapenstilstand is tussen Israël en Hamas. In gesprek met het ANP stelt Wereldbank-bestuurslid Eugene Rhuggenaath dat er al een plan van aanpak voor de wederopbouw wordt uitgewerkt. Wel moet nog worden bekeken of de situatie echt veilig is en er moet binnen de bank nog een formeel besluit volgen. Verder is dringend meer geld nodig.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Tientallen journalisten hebben woensdag hun werkplek in het Pentagon ontruimd en hun perspassen ingeleverd vanwege het nieuwe persbeleid van het Amerikaanse ministerie van Defensie. In dat beleid staat onder meer dat journalisten als veiligheidsrisico kunnen worden bestempeld en dat zij geen ongeoorloofd materiaal mogen verkrijgen of gebruiken, ook als dat niet geheim is.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de Amerikaanse president Donald Trump heeft de Indiase premier Narendra Modi toegezegd te zullen stoppen met het kopen van olie uit Rusland. Dat zei Trump tegen journalisten in het Witte Huis. Hij voegde eraan toe dat hij zal proberen om China ook zover te krijgen, in een poging de Russische inkomsten uit energie af te snijden en vredesonderhandelingen met Oekraïne af te dwingen.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De CIA heeft van president Donald Trump toestemming gekregen om in het geheim operaties uit te voeren in Venezuela tegen drugskartels. Trump noemt als reden voor dat besluit de grote hoeveelheid drugs die volgens hem via Venezuela de VS zou binnenkomen, evenals de gevangenen die het land zou vrijlaten en die richting de VS zouden komen.
11 uur geleden