Twee op drie vluchten Brussels Airlines geraakt door staking
BRUSSEL (ANP) - Door de staking van piloten bij Brussels Airlines kunnen zaterdag ruim twee op de drie vluchten van de luchtvaartmaatschappij niet doorgaan. Dat laat een woordvoerder van het bedrijf weten aan persbureau Belga.
Van de 112 geplande vluchten zullen er 36 kunnen doorgaan. Brussels Airlines verwacht dat alle getroffen passagiers uiterlijk zondagavond alsnog op hun bestemming geraken. Dat zou te danken zijn aan overboekingen naar vluchten van andere maatschappijen binnen het luchtvaartconcern Lufthansa, waar de Belgische maatschappij onder valt. Reizigers voor vluchten naar Afrikaanse bestemmingen werden bij Ethiopian Airlines, Turkish Airlines of Air France ondergebracht.
De piloten legden vanaf 05.00 uur 's morgens het werk neer. Het gaat om een "wilde" staking, die niet door een vakbond is georganiseerd. De vliegers zijn ontevreden omdat hun gepersonaliseerde pakket aan aanvullende arbeidsvoorwaarden niet wordt aangepast aan de inflatie, meldde vakbond BBTK.
Meer uit Financieel
FRANKFURT (ANP) - Europa's afhankelijkheid van fossiele brandstoffen vormt risico's voor de prijsstabiliteit. Daarvoor waarschuwt Frank Elderson, bestuurslid van de Europese Centrale Bank (ECB) in een blogpost. "Europa's energieafhankelijkheid is een van de kritieke kwetsbaarheden van onze economie geworden."
33 minuten geledenGURUGRAM (ANP) - Campbell Wilson, topman bij Air India, heeft zijn vertrek aangekondigd. Het bedrijf kampt met forse verliezen en heeft last van strengere regelgeving rondom veiligheid na een crash van een vliegtuig van de maatschappij afgelopen zomer.
1 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Bijna een op de vijf tankstations in Frankrijk kampt met een tekort aan een of meerdere brandstoffen. Dat zei de Franse staatssecretaris van Energie Maud Bregeon. Zij voegde daaraan toe dat vooral tankstations van TotalEnergies problemen hebben. De Franse oliemaatschappij heeft de prijs aan de pomp in Frankrijk sinds het begin van de oorlog laag gehouden, wat tot meer drukte heeft geleid op zijn tankstations.
1 uur geledenDUIVEN (ANP) - Het IKEA-filiaal in Duiven blijft ook dinsdag de hele dag dicht, omdat een internetkabel in de buurt is beschadigd. Dat bevestigde een woordvoerder van de woonwinkel. IKEA had goede hoop dat de winkel weer open zou zijn. Dat moet nu op woensdag gebeuren.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Universal Music Group (UMG) was dinsdag de grootste stijger op de Amsterdamse beurs. Vlak voor opening van de handelsdag werd bekend dat investeringsfonds Pershing Square Holdings een overnamebod heeft gedaan op het muziekconcern van platenlabels achter artiesten als Taylor Swift en Billie Eilish.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Bijstandsgerechtigden in Nederland hebben meer moeite om een baan te vinden. Dit komt onder meer doordat steeds meer mensen met een afstand tot de arbeidsmarkt complexere problemen hebben, staat in het nieuwe jaarrapport van Divosa, de vereniging van leidinggevenden in het sociaal domein.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ING heeft de verkoopovereenkomst van zijn activiteiten in Rusland verbroken. De bank was van plan deze onderdelen te verkopen aan Global Development, omdat ING na de Russische inval in Oekraïne geen toekomst meer ziet in het land. Maar ING stelt nu dat het niet verwacht dat de koper de benodigde goedkeuringen van de Russische autoriteiten zal krijgen.
3 uur geleden