Twee op drie vluchten Brussels Airlines geraakt door staking
BRUSSEL (ANP) - Door de staking van piloten bij Brussels Airlines kunnen zaterdag ruim twee op de drie vluchten van de luchtvaartmaatschappij niet doorgaan. Dat laat een woordvoerder van het bedrijf weten aan persbureau Belga.
Van de 112 geplande vluchten zullen er 36 kunnen doorgaan. Brussels Airlines verwacht dat alle getroffen passagiers uiterlijk zondagavond alsnog op hun bestemming geraken. Dat zou te danken zijn aan overboekingen naar vluchten van andere maatschappijen binnen het luchtvaartconcern Lufthansa, waar de Belgische maatschappij onder valt. Reizigers voor vluchten naar Afrikaanse bestemmingen werden bij Ethiopian Airlines, Turkish Airlines of Air France ondergebracht.
De piloten legden vanaf 05.00 uur 's morgens het werk neer. Het gaat om een "wilde" staking, die niet door een vakbond is georganiseerd. De vliegers zijn ontevreden omdat hun gepersonaliseerde pakket aan aanvullende arbeidsvoorwaarden niet wordt aangepast aan de inflatie, meldde vakbond BBTK.
Meer uit Financieel
BASTROP (ANP/BLOOMBERG) - Het nieuwe algoritme van berichtendienst X wordt volledig openbaar. Dat belooft de eigenaar van het sociale medium, Elon Musk, op X.
10 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Spaanse olieproducent Repsol is bereid meer te investeren in de olie-industrie van Venezuela. Dat zei topman Josu Jon Imaz bij de bijeenkomst van de Amerikaanse president Donald Trump en bazen van olieconcerns in het Witte Huis.
17 uur geledenBRUSSEL/PARIJS (ANP/AFP/BELGA) - Boeren in Europa hebben opnieuw protestacties gehouden tegen de handelsdeal met Zuid-Amerikaanse landen. Meerdere Belgische wegen werden geblokkeerd. In Frankrijk maakte de politie een einde aan een dagenlange blokkade door boeren van een brandstoffendepot in de buurt van Bordeaux. In Ierland demonstreerden duizenden boeren tegen het akkoord.
18 uur geledenSCHIPHOL (ANP) - Schiphol en KLM verwachten zaterdag geen grote problemen. De afgelopen week gingen vele honderden vluchten op de luchthaven niet door als gevolg van de sneeuw en vrieskou, wat de reisplannen van 300.000 passagiers in de war schopte. Ondanks de temperaturen onder nul gaan verreweg de meeste vluchten nu door.
21 uur geledenJAKARTA (ANP/RTR) - Indonesiƫ heeft de toegang tot de chatbot Grok van Elon Musks bedrijf xAI tijdelijk geblokkeerd. De regering van het land vindt het risico te groot dat het programma pornografische beelden genereert met hulp van kunstmatige intelligentie.
22 uur geledenHOUSTON (ANP/BLOOMBERG) - De topman van oliemaatschappij Exxon, Darren Woods, noemt Venezuela momenteel "ongeschikt om in te investeren". Dat zei Woods vrijdag in het Witte Huis, waar president Donald Trump topbestuurders van oliebedrijven had uitgenodigd om te praten over de mogelijkheden voor de olie-industrie in Venezuela.
1 dag geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten zullen beslissen welke oliebedrijven actief mogen zijn in Venezuela. Dat heeft de Amerikaanse president Donald Trump gezegd voorafgaand aan een ontmoeting met bestuurders van oliebedrijven in het Witte Huis, waar wordt gepraat over de heropbouw van de Venezolaanse olie-industrie.
1 dag geleden