
Twee Oekraïeners doodgestoken in Duitsland, een Rus aangehouden
MURNAU AM STAFFELSEE (ANP/DPA) - Twee mannen uit Oekraïne zijn zaterdag neergestoken op het terrein van een winkelcentrum in Murnau am Staffelsee, in de Duitse deelstaat Beieren. Beide slachtoffers zijn omgekomen. De politie heeft een 57-jarige Rus als verdachte aangehouden.
De slachtoffers, een 23-jarige en 36-jarige man uit Oekraïne, werden rond 17.15 uur aangevallen voor een kruidenierswinkel in het Duitse plaatsje met ongeveer 12.000 inwoners. De oudste van de twee stierf ter plekke aan zijn verwondingen, de andere man korte tijd later in het ziekenhuis. De dader vluchtte, maar werd na een klopjacht in zijn woning aangehouden.
De politie heeft een onderzoek ingesteld naar de toedracht van het steekincident. Of de drie mannen elkaar kenden, is onduidelijk. "We staan nog helemaal aan het begin van het onderzoek", laat een politiewoordvoerder weten.
Rusland viel ruim twee jaar geleden Oekraïne binnen. Of de steekpartij daar iets mee heeft te maken, is nog onbekend.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR) - De Verenigde Staten sturen meer gevechtsvliegtuigen naar het Midden-Oosten, melden anonieme militaire bronnen. Het zou gaan om onder meer vliegtuigen van de types F-16, F-22 en F-35. Washington reageert daarmee op het escalerende conflict tussen Israël en Iran.
10 minuten geledenKANANASKIS/WASHINGTON (ANP/AFP/DPA) - De Duitse bondskanselier Friedrich Merz heeft tijdens de top van de G7 in het westen van Canada gezegd dat Israël met bombardementen in Iran "het vuile werk voor ons allemaal opknapt". Volgens Merz zijn "we allemaal slachtoffer van het Iraanse regime dat dood en verderf zaait".
1 uur geledenTEL AVIV (ANP/RTR) - De Israëlische luchtvaartmaatschappij El Al begint woensdag met de repatriëring van Israëlische staatsburgers die in het buitenland zijn gestrand. El Al zegt toestemming te hebben gekregen van de Israëlische regering om de vluchten uit te voeren. Het Israëlische luchtruim is sinds Israël begon met de aanvallen op Iran gesloten voor burgerluchtvaart.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De grote stroomstoring in Spanje en Portugal, eind april, is niet veroorzaakt door een cyberaanval. Dat heeft de minister van Energie bekendgemaakt. De problemen kwamen doordat het stroomnet niet goed genoeg kon omgaan met schommelingen in de spanning op het net.
4 uur geledenBRATISLAVA (ANP/RTR) - De premier van NAVO- en EU-lidstaat Slowakije heeft zich uitgesproken voor een neutrale positie voor zijn land. "Als je het mij vraagt, zeg ik je dat in deze onzinnige tijden van bewapening, waarin wapenbedrijven in hun handen wrijven, neutraliteit Slowakije enorm ten goede zou komen", zei Robert Fico op een persconferentie.
4 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/DPA) - Israël heeft dinsdag aan het begin van de middag opnieuw Teheran aangevallen. In het noorden en het centrum van de stad klonken twee zware explosies, melden Iraanse staatsmedia en journalisten van persbureau AFP.
4 uur geledenPYONGYANG (ANP/RTR/AFP) - Noord-Korea heeft Rusland ondersteuning toegezegd bij werkzaamheden in de Russische grensregio Koersk, waar Oekraïne vorig jaar een inval deed. Dat maakte de Russische topfunctionaris Sergej Sjojgoe bekend na een ontmoeting met de Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un. Noord-Korea zou in totaal 6000 gespecialiseerde militairen sturen, zoals militaire bouwvakkers.
5 uur geleden