Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee nieuwe Nederlandse zaken op lijst onbekende overleden vrouwen

Twee nieuwe Nederlandse zaken op lijst onbekende overleden vrouwen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft twee nieuwe zaken toegevoegd aan de lijst van Identify Me. Met deze campagne proberen zes landen en Interpol de identiteit te achterhalen van 46 onbekende overleden vrouwen. De nieuwe zaken gaan over een vrouw die in 2004 werd gevonden in de duinen bij Wassenaar en een die in 2013 vlak bij de Maas in Limburg werd ontdekt. De meesten zijn omgekomen door geweld of onder verdachte omstandigheden.

De campagne werd ontwikkeld in Nederland en gelanceerd in mei 2023. Samen met België, Duitsland en Interpol werd aandacht gevraagd voor 22 zaken, waaronder negen Nederlandse zoals die van het Heulmeisje. Zij werd in 1976 gevonden in Maarsbergen. Er kwamen in totaal 1800 tips binnen en het slachtoffer in een dertig jaar oude moordzaak werd geïdentificeerd. Familieleden herkenden de in 1992 in Antwerpen vermoorde Rita Roberts uit Wales aan haar tatoeage.

Dit jaar nemen ook Frankrijk, Spanje en Italië deel. "De hoop is dat dankzij de nieuwe oproep aan het internationale publiek meer vrouwen hun naam kunnen terugkrijgen", aldus de politie.

Met de twee nieuwe zaken komt het totaal op elf vrouwen die in Nederland gevonden werden. De eerste draait om een vrouw die op 4 juli 2004 werd gevonden in Meijendel, een duingebied bij Wassenaar. Het is nog altijd onbekend wie zij is en hoe ze is omgekomen. Het vermoeden bestaat dat de vrouw uit Duitsland komt, omdat ze sleutels bij zich had die ooit geleverd zijn aan een bedrijf in de Duitse plaats Bottrop, een klein uur van de grens met Nederland. Ook een onderzoek met isotopen wijst uit dat ze de laatste vijf jaar verbleef in Duitsland of Nederland.

De tweede nieuwe zaak gaat over een vrouw die op 6 januari 2013 werd gevonden op de oever bij de Pietersplas en het Grindgat Oost-Maarland in de buurt van Maastricht. De politie denkt dat zij is omgekomen door een misdrijf en vanuit de richting van België is meegevoerd door de Maas. De vrouw droeg een opvallende ring die destijds in de Belgische stad Luik werd verkocht en een bedeltje van een klein visje. Ondanks een DNA-match met een bloedspoor uit een Belgisch politiedossier is haar identiteit nog altijd niet bekend.

Naast de elf Nederlandse zaken zijn er ook zaken die een Nederlandse link hebben. Zoals het meisje dat gevonden werd in een rivier in het Duitse Frankfurt. Haar lichaam was verzwaard met een parasolvoet van Nederlandse makelij.

Meer uit Binnenland

CDA-fractie stemt als laatste ook in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - Na D66 en de VVD heeft ook bij het CDA de Tweede Kamerfractie ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijleiders eerder deze week sloten. Dat heeft partijleider Henri Bontenbal na een uren durend fractieoverleg bekendgemaakt.

5 uur geleden
VVD-fractie is 'erg positief' over akkoord, zegt Yeşilgöz

DEN HAAG (ANP) - De VVD-fractie is volgens partijleider Dilan Yeşilgöz "erg positief" over het akkoord dat ze heeft uitonderhandeld met D66 en CDA. Kort na middernacht meldde Yeşilgöz op X dat haar fractie akkoord is gegaan, en even later kwam ze het overleg toelichten op de gang van de partij in de Tweede Kamer.

5 uur geleden
Fracties D66 en VVD stemmen in met coalitieakkoord

DEN HAAG (ANP) - De fracties van D66 en de VVD hebben ingestemd met het coalitieakkoord dat de partijen sluiten met het CDA. Rob Jetten (D66) laat tegen verzamelde pers weten dat er nog "een paar kleine puntjes" zijn, maar de fractie verder kan instemmen. Dilan Yeşilgöz (VVD) toont op X een foto van haar telefoon, met daarop de tekst "fractie is akkoord".

5 uur geleden
Bureau: aantal mensen dat nieuws amper volgt in 3 jaar verdubbeld

AMSTERDAM (ANP) - In de afgelopen drie jaar is het aantal Nederlanders dat nieuws niet of nauwelijks volgt verdubbeld. Het ging vorig jaar om zo'n 2,1 miljoen mensen, meldt onderzoeksbureau Newcom op basis van onderzoek onder ruim 8000 mensen.

5 uur geleden
Vrouwen gaan aangifte doen tegen Utrechtse agent om geweld

UTRECHT (ANP) - Twee vrouwen die maandag betrokken waren bij een geweldsincident met een politieman op het stationsplein in Utrecht, gaan aangifte doen tegen de agent in kwestie. Dat laat hun advocaat Anis Boumanjal woensdagavond weten in Nieuwsuur.

7 uur geleden
Nederland warmt nog iets sneller op dan in hoge scenario's KNMI

DE BILT (ANP) - De stijging van de gemiddelde temperaturen in Nederland gaat nog iets sneller dan in de hoge scenario's die het KNMI eerder opstelde. In het eerste kwart van deze eeuw werd het in ons land 1 graad warmer. Dat komt neer op 0,4 graad per tien jaar, becijfert het instituut in een donderdag verschenen rapport.

8 uur geleden
Stille tocht voor gedode jongen Den Hoorn 'erg indrukwekkend'

DEN HOORN (ANP) - In Den Hoorn is woensdagavond een stille tocht gehouden voor de 16-jarige jongen die vorige week werd doodgestoken in de Zuid-Hollandse plaats. De opkomst bij de tocht was "erg indrukwekkend", laat een woordvoerder van Namens de Familie na afloop weten.

9 uur geleden