Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee nieuwe Nederlandse zaken op lijst onbekende overleden vrouwen

Twee nieuwe Nederlandse zaken op lijst onbekende overleden vrouwen

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse politie heeft twee nieuwe zaken toegevoegd aan de lijst van Identify Me. Met deze campagne proberen zes landen en Interpol de identiteit te achterhalen van 46 onbekende overleden vrouwen. De nieuwe zaken gaan over een vrouw die in 2004 werd gevonden in de duinen bij Wassenaar en een die in 2013 vlak bij de Maas in Limburg werd ontdekt. De meesten zijn omgekomen door geweld of onder verdachte omstandigheden.

De campagne werd ontwikkeld in Nederland en gelanceerd in mei 2023. Samen met België, Duitsland en Interpol werd aandacht gevraagd voor 22 zaken, waaronder negen Nederlandse zoals die van het Heulmeisje. Zij werd in 1976 gevonden in Maarsbergen. Er kwamen in totaal 1800 tips binnen en het slachtoffer in een dertig jaar oude moordzaak werd geïdentificeerd. Familieleden herkenden de in 1992 in Antwerpen vermoorde Rita Roberts uit Wales aan haar tatoeage.

Dit jaar nemen ook Frankrijk, Spanje en Italië deel. "De hoop is dat dankzij de nieuwe oproep aan het internationale publiek meer vrouwen hun naam kunnen terugkrijgen", aldus de politie.

Met de twee nieuwe zaken komt het totaal op elf vrouwen die in Nederland gevonden werden. De eerste draait om een vrouw die op 4 juli 2004 werd gevonden in Meijendel, een duingebied bij Wassenaar. Het is nog altijd onbekend wie zij is en hoe ze is omgekomen. Het vermoeden bestaat dat de vrouw uit Duitsland komt, omdat ze sleutels bij zich had die ooit geleverd zijn aan een bedrijf in de Duitse plaats Bottrop, een klein uur van de grens met Nederland. Ook een onderzoek met isotopen wijst uit dat ze de laatste vijf jaar verbleef in Duitsland of Nederland.

De tweede nieuwe zaak gaat over een vrouw die op 6 januari 2013 werd gevonden op de oever bij de Pietersplas en het Grindgat Oost-Maarland in de buurt van Maastricht. De politie denkt dat zij is omgekomen door een misdrijf en vanuit de richting van België is meegevoerd door de Maas. De vrouw droeg een opvallende ring die destijds in de Belgische stad Luik werd verkocht en een bedeltje van een klein visje. Ondanks een DNA-match met een bloedspoor uit een Belgisch politiedossier is haar identiteit nog altijd niet bekend.

Naast de elf Nederlandse zaken zijn er ook zaken die een Nederlandse link hebben. Zoals het meisje dat gevonden werd in een rivier in het Duitse Frankfurt. Haar lichaam was verzwaard met een parasolvoet van Nederlandse makelij.

Meer uit Binnenland

Eerste officiële ijsdag van de winter

DE BILT (ANP) - In De Bilt bleef de temperatuur op eerste kerstdag de hele dag onder nul. Hierdoor is de eerste officiële ijsdag van de winter een feit. Dit maakt het de koudste eerste kerstdag sinds 1994. Volgens Weeronline werd het maximaal -0,2 graden.

43 minuten geleden
Kersttoespraak koning iets langer dan vorig jaar

DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.

6 uur geleden
Koning Willem-Alexander: wees zuinig op wat ons verbindt

DEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.

7 uur geleden
Zeer grote brand in kraakpand in Zaandam

ZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.

8 uur geleden
Olifantje geboren op kerstavond in Artis

AMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.

8 uur geleden
Kans op hooikoorts door vroege bloei hazelaars

WAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."

8 uur geleden
Automobilist komt om door ongeval in Maasdijk

MAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.

9 uur geleden