Twee Nederlandse militairen gewond door explosie in Tsjechië
DEN HAAG (ANP) - Twee Nederlandse militairen zijn donderdagmiddag in Tsjechië gewond geraakt door een explosie. Die vond plaats tijdens een internationale militaire oefening in Vyskov. Bij die oefening werd gebruik gemaakt van chemische stoffen. Hoe de ontploffing kon gebeuren, is nog onbekend.
De twee slachtoffers zijn onder begeleiding van een Nederlandse militaire arts naar een ziekenhuis gebracht. Hun verwondingen lijken volgens het ministerie van Defensie vooralsnog mee te vallen. De landmachtmilitairen konden zelf hun familie op de hoogte brengen.
De Koninklijke Marechaussee doet onderzoek naar het incident. Uit voorzorg zijn 23 andere deelnemers aan de oefening, onder wie 19 Nederlanders, voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
De plaats Vyskov ligt op enkele tientallen kilometers van Brno, in Moravië, de tweede stad van het land na Praag. Militairen uit diverse NAVO-landen deden er mee aan een oefening waarbij het detecteren en identificeren van chemische stoffen centraal stond, evenals het ontsmetten van personen, gebouwen en voertuigen.
Meer uit Binnenland
HELMOND (ANP) - In Helmond is in de nacht van vrijdag op zaterdag een overleden vrouw gevonden in een huis, meldt de politie. Een man in dezelfde woning is aangehouden. Over de relatie tussen de twee en meer informatie over de omstandigheden deelt de politie momenteel nog niets.
13 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De Universiteit Leiden geeft twee eeuwenoude ringen met beschreven koperen platen terug aan India. De Indiase premier Narendra Modi krijgt de 'Chola-platen' deze zaterdag ook te zien bij zijn bezoek aan Den Haag, meldt de universiteit.
42 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De storing bij het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) na de brand in een datacenter is verholpen, staat op de site. Sinds die brand, vorige week donderdag, kampte het CBS met problemen. Ook andere bedrijven die gebruikmaken van het datacenter in Almere merkten de gevolgen van de brand.
1 uur geledenHOUTEN (ANP) - De komende vier weken is het vaker warm en droger dan normaal. De kans op zomerse dagen, waarop de temperatuur minimaal 25,0 graden bedraagt, neemt volgens Weeronline toe.
3 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De politie in Apeldoorn heeft drie mensen aangehouden nadat in de nacht van vrijdag op zaterdag ongeregeldheden uitbraken bij een rotonde aan de Laan van Maten. De onrust ontstond nadat een groep demonstranten rond middernacht daar de confrontatie met de politie zocht. Dat gebeurde na een lichtjestocht eerder op de avond, waarmee gedemonstreerd werd tegen een azc in Apeldoorn.
5 uur geledenNEW YORK (ANP) - Jeanine Hennis-Plasschaert stopt als gezant voor Libanon, maakten de Verenigde Naties vrijdagavond bekend. Ze krijgt een nieuwe functie: ondersecretaris-generaal voor Veiligheid en Beveiliging bij het VN-departement voor Veiligheid en Beveiliging (UNDSS). Zij volgt de Canadees Gilles Michaud op.
11 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielminister Bart van den Brink vindt het 'onbegrijpelijk' dat Kamerlid Gidi Markuszower oproept tot het gebruik van geweld. Dat zei de CDA-vicepremier in televisieprogramma Café Kockelmann. "Het woord geweld is gebruikt, dat onthoudt iedereen. En dat is echt onbegrijpelijk."
12 uur geleden