Twee Nederlandse militairen gewond door explosie in Tsjechië
DEN HAAG (ANP) - Twee Nederlandse militairen zijn donderdagmiddag in Tsjechië gewond geraakt door een explosie. Die vond plaats tijdens een internationale militaire oefening in Vyskov. Bij die oefening werd gebruik gemaakt van chemische stoffen. Hoe de ontploffing kon gebeuren, is nog onbekend.
De twee slachtoffers zijn onder begeleiding van een Nederlandse militaire arts naar een ziekenhuis gebracht. Hun verwondingen lijken volgens het ministerie van Defensie vooralsnog mee te vallen. De landmachtmilitairen konden zelf hun familie op de hoogte brengen.
De Koninklijke Marechaussee doet onderzoek naar het incident. Uit voorzorg zijn 23 andere deelnemers aan de oefening, onder wie 19 Nederlanders, voor controle naar het ziekenhuis gebracht.
De plaats Vyskov ligt op enkele tientallen kilometers van Brno, in Moravië, de tweede stad van het land na Praag. Militairen uit diverse NAVO-landen deden er mee aan een oefening waarbij het detecteren en identificeren van chemische stoffen centraal stond, evenals het ontsmetten van personen, gebouwen en voertuigen.
Meer uit Binnenland
WINTERSWIJK (ANP) - In Winterswijk is zaterdagochtend de natuurijsbaan om 08.15 uur geopend voor schaatsliefhebbers. De Winterswijkse IJsvereniging heeft de 400-meterbaan recent wit gemaakt en dat heeft bijgedragen aan de eerste opening van het seizoen.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ruim drie maanden na de moord op de 17-jarige Lisa uit Abcoude is er nog weinig te merken van extra maatregelen voor de veiligheid van vrouwen. Gemeenten hadden die toegezegd. Uit een rondgang van het ANP blijkt dat er nog weinig concrete dingen zijn gebeurd.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Renze Klamer stopt als presentator van het programma RTL Tonight. Dat maakte de zender vrijdag bekend. Volgens RTL gaat het om een gezamenlijke beslissing.
15 uur geledenZEERIJP (ANP) - Het aantal schademeldingen bij het Instituut Mijnbouwschade Groningen (IMG) na de aardbeving bij Zeerijp is opgelopen naar 3346, meldt de organisatie vrijdag. Deze update over het aantal schademeldingen is de laatste in een reeks. De aardbeving met een kracht van 3.4 vond vorige week plaats in de nacht van donderdag op vrijdag.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De passagiers die in een trein zaten die vrijdagmiddag bij Hilversum werd stilgezet vanwege "een verdachte situatie", hebben het voertuig inmiddels verlaten. Dat meldt de politie. Er zijn drie mensen aangehouden.
18 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Er is een "verdachte situatie" in een trein op het traject Amersfoort-Amsterdam, meldt de politie. De trein staat momenteel stil voor station Hilversum, in de buurt van station Hilversum Sportpark, aldus een NS-woordvoerder. De politie meldt dat het treinverkeer in beide richtingen gestremd is.
19 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Volkszanger René Karst is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn management via Instagram bekendgemaakt. Karst scoorde grote hits met nummers als Atje Voor De Sfeer en Liever Te Dik In De Kist.
22 uur geleden