Twee Nederlanders opgepakt voor dood 11-jarig kind Antwerpen
ANTWERPEN (ANP) - Een Nederlandse man en vrouw zijn opgepakt in het onderzoek naar de dood van een 11-jarig meisje in Antwerpen begin vorig jaar, meldt het Belgische Openbaar Ministerie. Bij een beschieting van een woning in het Antwerpse district Merksem kwam zij om het leven door een kogel. Haar vader (58) en twee andere dochters die toen 13 en 18 jaar oud waren, raakten lichtgewond.
De verdachten zijn een man van 31 jaar en een vrouw van 24 jaar oud. Wat hun rol was, wordt nog onderzocht. Het Belgische OM kan niet zeggen waar ze precies zijn gearresteerd. Het OM in Amsterdam bevestigt na berichtgeving van AT5 dat de man uit Amsterdam komt. België heeft gevraagd of Nederland de twee wil overleveren. Eerder werden al een 53-jarige vrouw en een 21-jarige man uit Brussel opgepakt. De laatste is dinsdag vrijgelaten, laat het Belgische OM weten.
Dinsdagavond en woensdagochtend waren er meerdere huiszoekingen in Nederland, onder meer in de regio Amsterdam, Rotterdam en Breda. De Nederlandse politie en het OM in Nederland werkten hiervoor samen met België.
Op 9 januari werd de woning aan de Nieuwdreef in Antwerpen onder vuur genomen. De kogels gingen door de garage, waar zich een keuken bevond waar het gezin aan het eten was. De Antwerpse burgemeester Bart De Wever gaf kort na de dodelijke beschieting al aan dat er een verband was met de drugsmisdaad in Antwerpen. De politie hield er al rekening mee dat er Nederlandse verdachten bij betrokken waren.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - Bij een demonstratie tegen een noodopvang voor asielzoekers in Apeldoorn heeft de politie dinsdagavond ingegrepen. Er werd op een gegeven moment met vuurwerk gegooid naar agenten, waarna de politie een rotonde heeft leeggeveegd waar de betogers zich hadden verzameld. Daarbij is volgens de politie geen geweld gebruikt.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima konden tijdens het 5 mei-concert in Amsterdam niet blijven stilstaan toen Rolf Sanchez aan het einde van de avond een mix van Spaanstalige muziek ten gehore bracht. De zanger sloot de jaarlijkse show af met latin-nummers als Vivir Mi Vida, Más Más Más en Danza Kuduro.
2 uur geledenMADRID (ANP/RTR/AFP) - Spanje zal het Nederlandse cruiseschip Hondius waarop het hantavirus is uitgebroken, ontvangen op de Canarische Eilanden. Het land doet dat "in overeenstemming met het internationaal recht en uit humanitaire overwegingen", schrijft het ministerie van Volksgezondheid op X.
2 uur geledenVLISSINGEN (ANP) - De evacuatie van drie opvarenden van het cruiseschip Hondius vindt "naar alle waarschijnlijkheid" woensdag plaats. Twee speciale vliegtuigen zijn al onderweg om het drietal op te halen en naar Nederland te brengen. Dat laat cruisemaatschappij Oceanwide Expeditions weten. Het gaat om twee zieke bemanningsleden en een persoon die een relatie had met een Duitse opvarende die is overleden.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft zijn medeleven uitgesproken met landgenoten die vastzitten op het Nederlandse cruiseschip Hondius. "We werken nauw samen met internationale partners om de Britse staatsburgers aan boord te ondersteunen en we stellen plannen op voor hun veilige doorreis", schreef hij op X.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Drie zieke opvarenden van het cruiseschip Hondius, dat voor de kust van Kaapverdië ligt, worden van boord gehaald en naar Nederland gebracht voor medische verzorging. Onder hen is één Nederlander, meldt het ministerie van Buitenlandse Zaken. "Alle inzet is erop gericht om dit op zo kort mogelijke termijn te laten plaatsvinden." Op het schip zijn meerdere mensen besmet geraakt met het hantavirus.
8 uur geledenGENÈVE (ANP) - Hulpverleners zijn volgens de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) bezig met het weghalen van twee ernstig zieke patiënten van het Nederlandse cruiseschip Hondius, om ze vervolgens over te brengen naar Nederland voor behandeling. De zieken verkeren volgens infectieziektendirecteur Maria Van Kerkhove in stabiele toestand. Op het schip was een uitbraak van het hantavirus.
9 uur geleden