Twee Nederlanders leiden overleg legerchefs NAVO
BRUSSEL (ANP) - Voor het eerst én voorlopig voor het laatst zitten woensdag twee Nederlanders aan het hoofd van de tafel met de legerchefs van de NAVO-landen. De leiding van het overleg met NAVO-topman Mark Rutte is in handen van diens vertrekkende militaire rechterhand, de Nederlandse admiraal Rob Bauer.
Bauer is bezig aan zijn laatste dagen als voorzitter van het militair comité van de westerse militaire alliantie. Hij was ruim drie jaar de belangrijkste militaire adviseur van de secretaris-generaal en moest de brug vormen tussen politici en militairen bij het bondgenootschap. Bauer leidde de vergaderingen van de militaire 'ambassadeurs' van de 32 lidstaten. Drie keer per jaar maken die plaats voor hun commandanten der strijdkrachten, ook deze week.
Na de tweedaagse bijeenkomst op het Brusselse hoofdkwartier zwaait Bauer af. Hij wordt vervangen door een Italiaan.
Bij het overleg schuiven ook de legerchefs van veel van de tientallen partnerlanden van de NAVO aan. Dat zijn landen als Japan, Zuid-Korea en Australië. De NAVO kijkt de laatste tijd nadrukkelijker naar de wereld buiten Europa en Noord-Amerika. Naast de dreiging van Rusland zal volgens ingewijden ook die van China een belangrijk gespreksonderwerp zijn.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Actievoerders hebben zondagmiddag kort twee ingangen van het Concertgebouw in Amsterdam geblokkeerd. Dat bevestigt een woordvoerder na een bericht op sociale media. De politie heeft volgens hem ingegrepen. Het is niet bekend of er mensen zijn aangehouden. Een politiewoordvoerder wil daar niets over zeggen.
46 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) is "ontzet en geschokt" door de schietpartij op het Australische Bondi Beach. Op het bekende strand in Sydney was een chanoekaviering gaande toen de schutters het vuur openden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Bij het Concertgebouw in Amsterdam is aan het begin van de middag een kleine demonstratie van mensen die tegen de komst zijn van de Israëlische voorzanger Shai Abramson. Het gaat om nog geen twintig mensen, met bordjes met teksten als: "geen podium voor genocide" en "het Concertgebouw is occupied". Er is verder veel politie op de been.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - "Joden moeten overal vrij en zonder angst hun geloof kunnen vieren", zegt D66-leider Rob Jetten in reactie op de aanslag in Sydney in Australië. Daar openden schutters zondag het vuur op een chanoekaviering op een strand in de stad.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Pro-Palestijnse activisten die al dagen een universiteitspand aan de Drift in Utrecht bezetten, zijn daar zondagochtend weggegaan. Dat melden ze op Instagram en bevestigt de universiteit. Die laat weten dat met de politie de situatie binnen wordt bekeken en dat het pand maandag in ieder geval nog dicht is vanwege opruimwerkzaamheden.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Van het nieuwe boek van Dan Brown, Het ultieme geheim, zijn drie maanden na verschijning al meer dan 200.000 exemplaren verkocht. Het boek heeft daarmee de gouden status bereikt, heeft CPNB zondag bekendgemaakt. De boekenkoepel spreekt van een "opmerkelijk snelle bekroning".
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Antisemitismebestrijding (NCAB) meldt dat zijn gedachten bij de slachtoffers van de aanslag in Sydney zijn. Daar zijn op Bondi Beach meerdere mensen doodgeschoten tijdens een chanoekaviering.
2 uur geleden