Twee minderjarigen aangeklaagd voor schietpartij in Kansas City
KANSAS CITY (ANP) - Twee minderjarigen zijn aangeklaagd in verband met de schietpartij in Kansas City van woensdag. Het gaat volgens NBC News om "wapengerelateerde aanklachten en verzet tegen arrestatie". Er worden nog meer aanklachten verwacht, omdat het politieonderzoek nog loopt.
In Kansas City werden woensdag de winnaars van de Super Bowl gehuldigd met een parade toen er plotseling geschoten werd. Een persoon kwam om en 22 mensen raakten gewond. De politie gaat ervan uit dat er geen sprake was van een terroristisch motief, maar van een ruzie.
Er werden drie mensen aangehouden, van wie twee minderjarig. Die twee zitten vast in een jeugdgevangenis. De derde verdachte werd later vrijgelaten omdat hij niet betrokken zou zijn geweest.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/RTR) - Israëlische luchtaanvallen hebben zondag veertien mensen gedood en 37 mensen verwond, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid. Onder de doden van zondag waren twee kinderen en twee vrouwen, aldus het ministerie van Volksgezondheid. Israël meldt dat een van zijn soldaten is omgekomen.
2 uur geledenRAMALLAH (ANP/AFP) - De seculiere partij Fatah van de Palestijnse president Mahmoud Abbas heeft de lokale verkiezingen gewonnen die zaterdag werden gehouden op de Westelijke Jordaanoever. Dat blijkt uit de zondag gepubliceerde resultaten.
3 uur geledenSYRACUSE (ANP/DPA) - Activisten uit diverse landen zijn vanuit Sicilië aan boord van 56 schepen met humanitaire hulp vertrokken naar de Gazastrook. Dat meldt de Global Sumud Flotilla. Volgens de organisatie is het de grootste hulpvloot die ooit heeft geprobeerd de Gazastrook te bereiken.
3 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Het vierdaagse staatsbezoek van koning Charles en koningin Camilla aan de Verenigde Staten gaat gewoon door zoals gepland. Dat heeft Buckingham Palace zondag bekendgemaakt na overleg over de planning naar aanleiding van het schietincident tijdens een mediagala waar president Donald Trump aanwezig was.
3 uur geledenBOGOTÁ (ANP/AFP/RTR) - Het dodental door een zware explosie op een verkeersweg in Colombia is gestegen naar negentien. De autoriteiten spreken over een terreuraanslag en houden een afsplitsing van de ontbonden guerrillagroep FARC verantwoordelijk.
4 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR) - Twee geduchte politieke rivalen van de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gaan de krachten bundelen voor de komende verkiezingen, die later dit jaar worden verwacht. Zij hopen zo Netanyahu's coalitieregering te verdrijven.
7 uur geledenJERUZALEM (ANP/RTR/DPA) - De Israëlische premier Benjamin Netanyahu lijkt nog geen uitzicht te hebben op gratieverlening door de president in de corruptiezaak waarin hij is verwikkeld. Het staatshoofd, president Isaac Herzog, maakte zondag duidelijk dat eerst moet worden gekeken naar een mogelijke schikking. Pas daarna wil hij gratie overwegen.
9 uur geleden