Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee minderjarigen aangehouden voor vernielen tientallen graven

Twee minderjarigen aangehouden voor vernielen tientallen graven

'S-GRAVENZANDE (ANP) - Twee minderjarige jongens zijn donderdag aangehouden voor het vernielen van 100 tot 150 graven in 's-Gravenzande in Zuid-Holland, meldt de politie vrijdag. In de nacht van maandag 5 op dinsdag 6 juli werden de graven op begraafplaats Beukenhage vernield. De politie startte direct een groot onderzoek en kon de jongens met behulp van informatie van tipgevers aanhouden. Zij zitten vast en worden verhoord.

De grafschennis aan de Naaldwijkseweg werd rond 08.00 uur op de dinsdagochtend ontdekt. Op foto's van Omroep West was de ravage te zien: zerken waren kapot geslagen en ook kindergraven zouden beschadigd zijn.

De gemeente Westland, waar 's Gravenzande onder valt, heeft als beheerder van de begraafplaats mede namen de nabestaanden aangifte gedaan van de vernielingen. Daarnaast is het ook nog mogelijk om als individu schade aan een graf door te geven. Die meldingen worden gekoppeld aan de aangifte.

Burgemeester Bouke Arends van de gemeente Westland schreef dinsdag op Twitter: "Ongelofelijk triest dat mensen dit doen."

Meer uit Binnenland

3FM Serious Request haalt recordbedrag van 18.423.566 euro op

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft met het eindbedrag van de actie een uitzonderlijk hoog bedrag bereikt. Na zes dagen actievoeren is in het Glazen Huis in Den Bosch 18.423.566 euro opgehaald voor Spieren voor Spieren, zo maakte NPO 3FM woensdag bekend. Nog nooit eerder kwam het eindbedrag tijdens het slot van Serious Request op kerstavond zo hoog uit.

3 uur geleden
41-jarige Eritreeër verdacht van mensensmokkel uitgeleverd

ROTTERDAM (ANP) - De 41-jarige Eritreeër Kidane H. die het Openbaar Ministerie (OM) wil vervolgen voor onder meer mensensmokkel, is vanuit de Verenigde Arabische Emiraten (VAE) uitgeleverd aan Nederland. De man is woensdagavond geland op Schiphol en begeleid door de marechaussee, meldt het OM.

4 uur geleden
3FM Serious Request verbreekt record bij laatste tussenstand

DEN BOSCH (ANP) - 3FM Serious Request heeft bij de laatste tussenstand van de actie een recordbedrag opgehaald. De teller stond woensdag op 15.163.447 euro, met nog ongeveer anderhalf uur te gaan in het Glazen Huis in Den Bosch. Daarmee is het oude record uit 2012 definitief verbroken, is dinsdag op NPO 3FM bekendgemaakt.

5 uur geleden
Kabinet keurt Amerikaanse strafmaatregel tegen Breton af

DEN HAAG (ANP) - Nederland keurt het visumverbod af dat de Amerikaanse regering heeft ingesteld tegen onder anderen voormalig Eurocommissaris Thierry Breton, om zijn betrokkenheid bij Europese wetgeving tegen de verspreiding van desinformatie via bijvoorbeeld social media. Dat laat demissionair minister David van Weel (Buitenlandse Zaken, VVD) via een woordvoerder weten.

5 uur geleden
Een van zwaargewonde slachtoffers ongeval Nunspeet is overleden

NUNSPEET (ANP) - Een van de zwaargewonde slachtoffers die betrokken waren bij het ongeval in Nunspeet afgelopen maandag is overleden, meldt de politie woensdag. Van het dodelijke slachtoffer worden geen leeftijd en woonplaats gedeeld "in verband met herleidbaarheid", aldus de politie.

6 uur geleden
Nog vijf gewonden in ziekenhuis na aanrijding Nunspeet

NUNSPEET (ANP) - Nog vijf mensen liggen in het ziekenhuis na de aanrijding in Nunspeet van afgelopen maandag, meldt burgemeester Céline Blom bij een bijeenkomst voor omstanders van het ongeval. Onder hen is ook de 56-jarige bestuurster die op de groep mensen inreed. Blom meldt ook dat alle gewonde kinderen weer thuis zijn. Zij weet niet precies hoeveel kinderen er in het ziekenhuis lagen, maar ze spreekt van "enkelen".

7 uur geleden
Jeroen Krabbé en Femke Halsema spreken bij Holocaustherdenking

AMSTERDAM (ANP) - Acteur Jeroen Krabbé en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema spreken op zondag 25 januari tijdens de Nationale Holocaustherdenking. Dat meldt de NOS, die op televisie verslag doet van het evenement.

7 uur geleden