Twee miljoen Indiërs geëvacueerd vanwege naderende cycloon
CALCUTTA (ANP/AFP) - India heeft bijna twee miljoen mensen geëvacueerd vanwege de naderende cycloon Yaas. De oostelijke staten West-Bengalen en Odisha krijgen woensdag te maken met windstoten tot mogelijk 165 kilometer per uur, slechts een week nadat aan de westkust zeker 155 doden waren gevallen door cycloon Tauktae.
Sinds zondag worden er Indiërs in veiligheid gebracht. Zij worden opgevangen in onder meer scholen en overheidsgebouwen. De massa-evacuaties verstoren de pogingen van de autoriteiten om de verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Hoewel het aantal besmettingen in India afneemt, is de druk op de zorg nog steeds enorm.
Een West-Bengaalse minister spreekt van een "verschrikkelijke tegenslag" voor de kustdistricten waar families kampen met coronabesmettingen en -sterfgevallen. Volgens de minister is het een enorme uitdaging om de evacuees onderdak te bieden en ook rekening te houden met de afstandsregels.
Ook in Odisha wordt bij het regelen van opvang gekeken naar manieren om nieuwe besmettingen te voorkomen. Volgens de lokale autoriteiten worden in de opvangcentra niet alleen maatregelen getroffen zodat de evacuees afstand van elkaar kunnen houden. Er worden ook mondkapjes en handgel geleverd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft aangekondigd dat er begin volgende week verdere gesprekken plaatsvinden tussen vertegenwoordigers van zijn regering en Iran. De gesprekken met de Iraanse delegatie op vrijdag waren "zeer goed", vertelde Trump aan verslaggevers aan boord van Air Force One op weg naar zijn resort Mar-a-Lago in Florida.
29 minuten geledenHAVANA (ANP) - De Cubaanse regering heeft een pakket noodmaatregelen aangekondigd op het gebied van onderwijs, werk en transport om de energiecrisis in het land aan te pakken. De communistische regering wil met de maatregelen de essentiële diensten beschermen en brandstof rantsoeneren.
31 minuten geledenBRATISLAVA (ANP) - Twee mensen zijn omgekomen door een lawine in de Hoge Tatra, een hooggebergte op de grens tussen Slowakije en Polen, aldus de lokale autoriteiten. De slachtoffers waren twee mannen uit Hongarije van 37 en 38 jaar.
32 minuten geledenOTTAWA (ANP) - Het Chinese hooggerechtshof heeft de terdoodveroordeling van de Canadees Robert Lloyd Schellenberg ongedaan gemaakt. Dat zei een woordvoerster van het Canadese ministerie van Buitenlandse Zaken. Volgens The New York Times, dat eerst over het nieuws berichtte, zal een nieuw proces volgen.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Voormalig Amerikaans vicepresident Kamala Harris heeft fel uitgehaald naar wat zij een "doofpotaffaire" noemde in het Witte Huis, nadat president Donald Trump een racistische video over Barack en Michelle Obama had gedeeld en later weer had verwijderd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, door president Donald Trump het Ministerie van Oorlog genoemd, heeft alle banden met Harvard University verbroken. Het ministerie stopt met militaire trainingen, beurzen en certificaatprogramma's in samenwerking met de universiteit, meldt defensieminister Pete Hegseth in een video op X.
3 uur geledenPARIJS (ANP) - De Franse aanklagers voor financiële misdrijven hebben aan AFP laten weten dat ze een voorlopig onderzoek hebben geopend naar de voormalige minister van Cultuur Jack Lang en zijn dochter Caroline, na onthullingen in de Epstein-dossiers.
3 uur geleden