Twee miljoen Indiërs geëvacueerd vanwege naderende cycloon
CALCUTTA (ANP/AFP) - India heeft bijna twee miljoen mensen geëvacueerd vanwege de naderende cycloon Yaas. De oostelijke staten West-Bengalen en Odisha krijgen woensdag te maken met windstoten tot mogelijk 165 kilometer per uur, slechts een week nadat aan de westkust zeker 155 doden waren gevallen door cycloon Tauktae.
Sinds zondag worden er Indiërs in veiligheid gebracht. Zij worden opgevangen in onder meer scholen en overheidsgebouwen. De massa-evacuaties verstoren de pogingen van de autoriteiten om de verdere verspreiding van het coronavirus tegen te gaan. Hoewel het aantal besmettingen in India afneemt, is de druk op de zorg nog steeds enorm.
Een West-Bengaalse minister spreekt van een "verschrikkelijke tegenslag" voor de kustdistricten waar families kampen met coronabesmettingen en -sterfgevallen. Volgens de minister is het een enorme uitdaging om de evacuees onderdak te bieden en ook rekening te houden met de afstandsregels.
Ook in Odisha wordt bij het regelen van opvang gekeken naar manieren om nieuwe besmettingen te voorkomen. Volgens de lokale autoriteiten worden in de opvangcentra niet alleen maatregelen getroffen zodat de evacuees afstand van elkaar kunnen houden. Er worden ook mondkapjes en handgel geleverd.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - Verschillende Amerikaanse organisaties voor gezondheidszorg zijn naar de rechter gestapt, omdat de aanbevolen lijst voor vaccinaties voor kinderen is ingekort. Dat meldt The Washington Post.
2 uur geledenSYDNEY (ANP) - De Australische stad Sydney heeft dinsdag 34 stranden afgesloten voor bezoekers vanwege vier aanvallen door haaien in twee dagen tijd, aldus plaatselijke autoriteiten.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - De regering van de Amerikaanse president Donald Trump ondermijnt in toenemende mate de mensenrechten. Daarvoor waarschuwt Amnesty International in een dinsdag verschenen rapport.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse regering onderzoekt of het wenselijk is om sociale media te verbieden voor jongeren onder de 16 jaar, meldt de BBC.
3 uur geledenPENCO (ANP) - Het dodental door bosbranden in Chili is opgelopen tot zeker negentien mensen, aldus de autoriteiten. De regering is nog steeds bezig met grootschalige evacuaties van mensen. Meer dan dertig branden worden op dit moment bestreden. De situatie wordt bemoeilijkt door extreme hitte en sterke wind.
3 uur geledenKABUL (ANP/AFP/RTR) - Islamitische Staat (IS) heeft een aanslag op een Chinees restaurant in de Afghaanse hoofdstad Kaboel geclaimd. Daarbij kwamen volgens lokale autoriteiten een Chinees en zes Afghanen om het leven. Een niet nader gespecificeerd aantal mensen raakte gewond. IS spreekt zelf van 25 slachtoffers.
6 uur geledenNDJAMENA (ANP/AFP) - De Soedanese Rapid Support Forces zeggen "per ongeluk" in gevecht te zijn geraakt met het leger uit buurland Tsjaad. Daarbij werden volgens dat land zeven militairen gedood. De RSF zegt dat het om een fout ging en dat de paramilitairen het gemunt hadden op leden van het Soedanese leger die vanuit Tsjaad de grens zouden zijn overgestoken.
6 uur geleden