Twee mensen opgepakt na ongeregeldheden rond Ajax - Benfica
AMSTERDAM (ANP) - De politie heeft op basis van camerabeelden twee mensen aangehouden die zich voor de voetbalwedstrijd van Ajax tegen Benfica zouden hebben misdragen. Tijdens de wedstrijd in de Champions League op 15 maart werd grof geweld gebruikt tegen de politie en tegen stewards van de Johan Cruijff ArenA , onder meer door het gooien van zwaar vuurwerk.
Na bestudering van de camerabeelden zijn de afgelopen weken twee personen aangehouden, meldt het Openbaar Ministerie woensdag. Het gaat om een 23-jarige Amsterdammer die op 17 april al is opgepakt en een 21-jarige man uit Zevenaar die dinsdag is aangehouden.
De Amsterdammer wordt verdacht van poging doodslag omdat hij voor de door Ajax verloren wedstrijd een vuurwerkbom naar de politie en stewards zou hebben gegooid. Zijn voorarrest is afgelopen maandag met negentig dagen verlengd. "Omdat de man tot op heden in beperkingen zat, is er niet eerder over deze aanhouding bericht", licht het OM toe.
De inwoner uit Zevenaar zou een ijzeren staaf hebben gegooid, hij wordt vrijdag voorgeleid aan de rechter-commissaris. Die zal over zijn hechtenis beslissen.
Meer uit Binnenland
BOEKAREST (ANP/RTR) - Nog twee vluchten zijn donderdag doelwit geweest van een bommelding, waaronder een KLM-vlucht richting Tel Aviv. Dat meldt de Roemeense veiligheidsdienst en wordt desgevraagd door KLM bevestigd aan het ANP. Het toestel maakte een geplande tussenstop in Boekarest, nadat het was vertrokken van Schiphol.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het zijn moeilijke tijden om op klimaatgebied iets voor elkaar te krijgen, zeggen klimaatwetenschappers van het Planbureau voor de Leefomgeving (PBL) enkele dagen voor de VN-klimaattop in Antalya, COP31. "Na het Klimaatakkoord van Parijs was er heel veel enthousiasme. Nu is er veel geopolitieke tegenwind en is het lastiger om vooruitgang te boeken", zegt onderzoeker Detlef van Vuuren. Zijn collega Michel den Elzen concludeert dat het "magere jaren" zijn.
5 uur geledenHILVERSUM (ANP) - De NOS blijft de komende jaren samenvattingen van de Eredivisie uitzenden. De omroep en Eredivisie Media & Marketing (EMM) hebben hun contract verlengd tot en met het seizoen van 2031/2032, meldt de NOS. Daarnaast hebben zij nieuwe afspraken gemaakt, waardoor de NOS meer over de Eredivisie kan delen op sociale media.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizigers in het openbaar vervoer gebruiken inmiddels voor ruim een kwart van de ritten OVpay. Om precies te zijn ging het half oktober om 28 procent van alle ov-reizen, schrijft staatssecretaris Annet Bertram (Infrastructuur, CDA) in antwoorden op Kamervragen. Onder reizigers die zonder korting reizen, is 64 procent van de reizen met het nieuwe inchecksysteem.
7 uur geledenCADZAND (ANP) - De migrantenboot met 38 opvarenden die afgelopen zaterdag aan land werd gebracht in het Zeeuwse Cadzand, is vanaf Nederlands grondgebied het water op gegaan. Dat meldt het Openbaar Ministerie donderdag.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbank heeft op dag twee van het omvangrijke proces tegen vier verdachten van de explosie aan de Tarwekamp verklaringen voorgelezen van de familie van de dodelijke slachtoffers. Door de explosie in de bruidswinkel en de instorting op 7 december 2024 vielen zes doden in de Haagse wijk Mariahoeve. Ook werd geciteerd uit verklaringen van personen die gered zijn en de ramp overleefden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Binnen een paar weken moet het duidelijk zijn hoe het internationale betalingsverkeer van het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag wordt geregeld. Dat is nodig omdat de VS vorige maand nieuwe sancties tegen het strafhof aankondigden. Volgens minister Tom Berendsen (Buitenlandse Zaken, CDA) is het vinden van een passende oplossing "uitdagend".
10 uur geleden