Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

 Twee mensen doodgestoken bij islamitisch centrum in Lissabon

Twee mensen doodgestoken bij islamitisch centrum in Lissabon

LISSABON (ANP/RTR/DPA) - In een islamitisch centrum in de Portugese hoofdstad Lissabon zijn twee vrouwen gedood bij een aanval van een Afghaanse vluchteling met een groot mes. De slachtoffers (24 en 49) zijn medewerkers van de instelling in de buurt van het stadion van voetbalclub Benfica. Meerdere personen raakten gewond.

De politie, die van een terreuraanslag spreekt, kon de dader in zijn been schieten en aanhouden. De Afghaan, een weduwnaar met drie kinderen, sloeg toe in het Ismaili Centrum. Dat is een plek voor aanhangers van het ismaïlisme, een stroming binnen de islam die volgens eigen zeggen elk fundamentalisme afwijst. Die minderheid is vaker slachtoffer van extremistische aanvallen in landen als Pakistan.

Meer uit Buitenland

VS: 227 doden bij aanvallen op drugsschepen in afgelopen jaar

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten hebben het afgelopen jaar 227 mensen gedood bij aanvallen op vermoedelijke drugssmokkelboten op de Grote Oceaan en in het Caribisch gebied, meldt het Amerikaanse leger. Drie vermoedelijke drugssmokkelaars werden levend gered.

58 minuten geleden
Maduro verzoekt rechtbank New York om drugszaak te seponeren

NEW YORK (ANP) - De voormalige Venezolaanse president Nicolás Maduro heeft een rechtbank in New York verzocht de strafzaak tegen hem te seponeren. Hij voerde aan dat hij als staatshoofd van een soeverein land immuun is voor vervolging in de Verenigde Staten.

59 minuten geleden
UNICEF: 20 miljoen kinderen ervoeren seksueel misbruik online

GENÈVE (ANP) - Ongeveer 20 miljoen kinderen die het internet gebruiken in 21 landen, werden in één jaar tijd blootgesteld aan seksuele uitbuiting of misbruik op digitale platforms. De meeste gevallen deden zich voor op sociale media, zo blijkt uit een nieuw rapport van UNICEF dat donderdag werd gepubliceerd.

1 uur geleden
Palestijnse tieners gedood op Westelijke Jordaanoever

RAMALLAH (ANP) - Twee Palestijnse tieners zijn woensdag om het leven gekomen bij een aanval van militante Israëlische kolonisten en legereenheden op hun dorp op de door Israël bezette Westelijke Jordaanoever, een Palestijns gebied. Dat meldden lokale functionarissen en het Palestijnse ministerie van Volksgezondheid.

3 uur geleden
VS-rechter blokkeert decreet Trump dat geboorterecht beperkt

WASHINGTON (ANP) - Een federale rechter heeft voorkomen dat de regering-Trump een nieuw presidentieel decreet uitvoert dat het aantal personen beperkt dat in aanmerking komt voor staatsburgerschap op grond van geboorteplaats. Het decreet wilde een einde maken aan het verstrekken van paspoorten aan kinderen van wie de ouders doelbewust een kind krijgen in de Verenigde Staten.

3 uur geleden
Spanjaarden demonstreren tegen aanpak migrantencrisis Ceuta

CEUTA (ANP/RTR) - Duizenden inwoners van Ceuta zijn de straat opgegaan uit protest tegen de overheidsaanpak van de migrantencrisis in de Spaanse exclave. Ook elders in Spanje vonden betogingen plaats.

6 uur geleden
Trump: aanval op Iran duurt niet te lang, we slaan zo weer toe

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft gezegd dat de nieuwe aanvalscampagne tegen Iran "niet te lang" zal duren. Tegelijkertijd dreigde hij met nieuwe aanvallen op het land.

7 uur geleden