Twee meldingen chemische lucht in periode voor explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft voorafgaand aan de fatale explosie onder een wooncomplex aan de Schammenkamp in Rotterdam twee meldingen over een chemische lucht ontvangen, aldus een woordvoerster. Na controle door politie en brandweer is niks gevonden.
Beide meldingen waren op zondag 21 januari, in de ochtend en de avond. In beide gevallen is de brandweer ingeschakeld en zijn metingen verricht maar werd niks aangetroffen. Ook agenten hebben beide keren niks gevonden.
Bij de explosie op 29 januari zijn drie mensen om het leven gekomen. De oorzaak is mogelijk een drugslab. De politie heeft verschillende voorwerpen gevonden die te maken kunnen hebben met de fabricage van drugs.
Aanhouding
Na de ontploffing is zaterdag een 34-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het maken van drugs aan de Schammenkamp. Dinsdag wordt beslist of hij langer in voorarrest moet blijven.
Bij de milieudienst voor het Rijnmondgebied, DCMR, waren geen meldingen van een chemische lucht binnengekomen. Ook bij de woningbouwcorporatie die huizen verhuurt in de buurt van het getroffen pand waren geen meldingen bekend.
Meer uit Binnenland
AMSTERDAM (ANP) - Privacystichting Consumers United in Court (CUIC) is maandag een collectieve procedure gestart tegen Odido. Dit vanwege een recent lek waarbij data van ruim zes miljoen Nederlanders zijn buitgemaakt. Het consumentencollectief noemt Odido op meerdere punten nalatig en wil onder meer genoegdoening voor iedereen van wie gegevens nu op straat liggen.
8 minuten geledenALKMAAR (ANP) - De spelers van AZ zijn zondagavond laat uitbundig bejubeld door een grote menigte supporters. Iets voor middernacht verscheen de AZ-selectie, die eerder op de dag de bekerfinale met 5-1 van NEC won, op het bordes van het AFAS Stadion in Alkmaar. De uitzinnige fans, uitgedost met vlaggen en sjaaltjes van AZ, dansten, zongen en juichten onder dat balkon, omringd door de rook van enorme hoeveelheden afgestoken vuurwerk en brandende fakkels, zo was te zien op een livestream van NH Nieuws.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een container die zondagavond verkeerd is neergezet op een schip op de Maasvlakte bij Rotterdam, lekt een giftige, bijtende stof. Het schip zelf heeft ook schade opgelopen, vertelt een woordvoerster van de veiligheidsregio. "Er is een gat ontstaan in het dek, boven de machinekamer. De stof lekt daar naar binnen", schetst ze de situatie.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - In het Rotterdamse havengebied is een container waarin mogelijk gevaarlijke stoffen zitten uit een kraan gevallen en op een schip terechtgekomen. Hulpdiensten zijn ter plaatse op de Maasvlakte, laat de veiligheidsregio weten. Die heeft een crisisteam bijeengeroepen.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Nu het kabinet excuses gaat aanbieden aan vrouwen die in het verleden gedwongen afstand hebben moeten doen van hun kind, willen afstandsmoeders als volgende stap ook erkenning en excuses van anderen. Van psychologen, psychiaters, de Raad voor de Kinderbescherming en adoptiekenniscentrum Fiom bijvoorbeeld, maar ook van de Rooms-Katholieke Kerk en de Protestantse Kerk. Dat zegt voorzitter Ellen Venhuizen van de stichting De Nederlandse Afstandsmoeder na een bericht in Trouw.
12 uur geledenLEUSDEN (ANP) - Ruim zeshonderd mensen, onder wie twee oud-gevangenen en de nabestaanden van voormalige gevangenen, hebben zondag de overdracht van Kamp Amersfoort herdacht. Dat gebeurde precies 81 jaar nadat de Duitse bezetters de controle over het straf- en doorgangskamp hadden overgedragen aan het Rode Kruis. Kort daarna, op 5 mei, volgde de Duitse capitulatie.
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Belgische activist, kunstenaar en schrijfster Fleur Pierets heeft zondag de Jos Brink Prijs gekregen. Met de tweejaarlijkse prijs wil het ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap de lhbti-emancipatie in Nederland bevorderen. Andere genomineerden waren Pim Lammers en Splinter Chabot.
13 uur geleden