Twee meldingen chemische lucht in periode voor explosie Rotterdam
ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft voorafgaand aan de fatale explosie onder een wooncomplex aan de Schammenkamp in Rotterdam twee meldingen over een chemische lucht ontvangen, aldus een woordvoerster. Na controle door politie en brandweer is niks gevonden.
Beide meldingen waren op zondag 21 januari, in de ochtend en de avond. In beide gevallen is de brandweer ingeschakeld en zijn metingen verricht maar werd niks aangetroffen. Ook agenten hebben beide keren niks gevonden.
Bij de explosie op 29 januari zijn drie mensen om het leven gekomen. De oorzaak is mogelijk een drugslab. De politie heeft verschillende voorwerpen gevonden die te maken kunnen hebben met de fabricage van drugs.
Aanhouding
Na de ontploffing is zaterdag een 34-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het maken van drugs aan de Schammenkamp. Dinsdag wordt beslist of hij langer in voorarrest moet blijven.
Bij de milieudienst voor het Rijnmondgebied, DCMR, waren geen meldingen van een chemische lucht binnengekomen. Ook bij de woningbouwcorporatie die huizen verhuurt in de buurt van het getroffen pand waren geen meldingen bekend.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.
36 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - Advocaat Geert-Jan Knoops wordt voorwaardelijk geschorst voor vier weken. Dit heeft de Raad van Discipline Amsterdam, het tuchtcollege voor de advocatuur, besloten. Aan de advocaat is niet eerder een tuchtmaatregel opgelegd.
46 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De neveneffecten van de maatregelen die werden genomen om het coronavirus in te dammen, werden door microbioloog Jan Kluytmans als knellend ervaren. Dat gaf het voormalig OMT-lid aan tijdens zijn verhoor door de parlementaire enquêtecommissie corona.
57 minuten geledenARNHEM (ANP) - De organisatoren achter de hardloopevenementen in Amersfoort, Groningen en Utrecht van zondag hadden de veiligheidsmaatregelen op orde. Dat zegt de Atletiekunie nadat meerdere hardlopers onwel waren geworden door de warmte.
1 uur geledenWARFFUM (ANP) - In de nacht van zondag op maandag brachten 92 mensen de nacht door in de opvang in Warffum, die is ingericht voor asielzoekers voor wie geen plek is in het overvolle aanmeldcentrum in Ter Apel. Drie mensen kozen ervoor om voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel te slapen, laat het Rode Kruis weten.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal nieuwe tbs-patiënten is vorig jaar gedaald naar 118, ten opzichte van 164 een jaar eerder. Desondanks zijn alle bedden in Nederlandse tbs-klinieken bezet. Dat meldt TBS Nederland op basis van cijfers uit het nieuwe jaarverslag.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Curaçao zorgt dit WK voor een opvallende vlaggenpiek, merkt Drukbedrijf. Sinds dat land zich heeft geplaatst voor het WK worden vlaggen van het land tien keer vaker besteld dan in een normale periode, aldus het drukwerkbedrijf.
6 uur geleden