Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee meldingen chemische lucht in periode voor explosie Rotterdam

Twee meldingen chemische lucht in periode voor explosie Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - De politie heeft voorafgaand aan de fatale explosie onder een wooncomplex aan de Schammenkamp in Rotterdam twee meldingen over een chemische lucht ontvangen, aldus een woordvoerster. Na controle door politie en brandweer is niks gevonden.

Beide meldingen waren op zondag 21 januari, in de ochtend en de avond. In beide gevallen is de brandweer ingeschakeld en zijn metingen verricht maar werd niks aangetroffen. Ook agenten hebben beide keren niks gevonden.

Bij de explosie op 29 januari zijn drie mensen om het leven gekomen. De oorzaak is mogelijk een drugslab. De politie heeft verschillende voorwerpen gevonden die te maken kunnen hebben met de fabricage van drugs.

Aanhouding

Na de ontploffing is zaterdag een 34-jarige Rotterdammer aangehouden. Hij wordt verdacht van betrokkenheid bij het maken van drugs aan de Schammenkamp. Dinsdag wordt beslist of hij langer in voorarrest moet blijven.

Bij de milieudienst voor het Rijnmondgebied, DCMR, waren geen meldingen van een chemische lucht binnengekomen. Ook bij de woningbouwcorporatie die huizen verhuurt in de buurt van het getroffen pand waren geen meldingen bekend.

Meer uit Binnenland

Politie: agent wist bij aanhouding niet dat vrouw zwanger was

ZEIST (ANP) - De politieagent die tijdens de veelbesproken aanhouding in het asielzoekerscentrum in Zeist een vrouw naar de grond trok, wist volgens de politie niet dat zij zwanger was. "Hij geeft aan dat hij anders had gehandeld als dit wel zo was geweest", meldt de politie, die aanvullende informatie over het voorval deelt op haar website.

17 minuten geleden
Eerste Gazanen met visum onderweg naar Nederland

DEN HAAG (ANP) - De eerste twee van bijna vijftig Palestijnen uit Gaza met een studie- of werkvisum zijn onderweg naar Nederland. Dat bevestigt het ministerie van Buitenlandse Zaken na berichtgeving van de NOS. Wanneer de rest van de groep mag vertrekken, is nog niet duidelijk.

3 uur geleden
Asielzoekers Ter Apel komende nachten opgevangen in 2e Exloërmond

2E EXLOËRMOND (ANP) - Nog altijd is er geen structurele opvangplek gevonden voor asielzoekers die niet bij het azc in Ter Apel terechtkunnen. Wel kunnen zij de komende drie nachten naar het Drentse 2e Exloërmond. De gemeente Borger-Odoorn, waar het dorp onder valt, heeft de sporthal Hunsowhal voorzien van 150 slaapplekken.

3 uur geleden
Nederland zet komende zes maanden geen mensen uit naar Libanon

DEN HAAG (ANP) - Nederland zet in ieder geval het komende halfjaar geen mensen uit naar Libanon, vanwege de Israëlische inval in het land. Minister Bart van den Brink (Asiel en Migratie) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat er de komende zes maanden geen besluit wordt genomen over verblijfsvergunningen voor Libanezen.

3 uur geleden
Defensie: eens worden met Rekenkamer over onderbouwing inkoop

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Defensie wil het eens worden met de Algemene Rekenkamer over de onderbouwing van uitgaven voor de uitbreiding van Defensie. De Algemene Rekenkamer concludeerde op Verantwoordingsdag dat Defensie risico's neemt door niet bij alle uitgaven een aanbestedingsprocedure te gebruiken.

4 uur geleden
CJO stapt naar rechter om optredens rapper Ye tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Het Centraal Joods Overleg (CJO) spant een kort geding aan om de optredens van rapper Ye in Arnhem tegen te houden. Het CJO eist een inreisverbod voor de artiest, ook bekend als Kanye West.

4 uur geleden
Verdachte moord Rijswijk: slachtoffer heeft dit zelf gedaan

DEN HAAG (ANP) - De 58-jarige Seyed A., verdacht van het doodschieten van zijn onderbuurvrouw in Rijswijk (Zuid-Holland), heeft maandag in de rechtbank verklaard dat hij niet "gekozen heeft" voor wat er is gebeurd. "Zij heeft dit zelf gedaan", zei A. over het 38-jarige slachtoffer.

8 uur geleden