Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

KABUL (ANP/RTR/DPA) - Twee medewerkers van de Russische ambassade in Kabul zijn maandag omgekomen toen een zelfmoordterrorist een bom liet afgaan bij de ingang van de diplomatieke missie, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook vier Afghanen kwamen om en er vielen elf gewonden. Volgens de politie in de Afghaanse hoofdstad hebben bewakers de aanslagpleger doodgeschoten.

Het Onderzoekscomité van de Russische Federatie, de hoogste onderzoeksinstantie in Rusland, zegt in een verklaring dat de Russische slachtoffers de tweede secretaris van de ambassade en een beveiliger zijn. Het comité kondigt aan een onderzoek te beginnen.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei te hopen dat de verantwoordelijken voor de aanslag, die nog niet is opgeëist, "zo snel mogelijk de straf krijgen die ze verdienen". De Verenigde Naties veroordeelden de aanslag en riepen de Taliban op om diplomaten en diplomatieke missies beter te beschermen.

Visum

Bij de ambassade stonden naar verluidt Afghanen te wachten op een visum. Volgens een inwoner van de stad hebben veiligheidstroepen van de Taliban de omgeving afgezet.

Rusland handhaafde een ambassade in Kabul toen de radicaalislamitische Taliban daar vorig jaar de macht grepen. Veel andere landen besloten hun diplomatieke personeel, lokale medewerkers en eigen burgers te evacueren. Dat leidde destijds tot chaos op de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad, waar zich veel angstige Afghanen verzamelden.

Meer uit Buitenland

Huis stemt vrijwel unaniem voor vrijgave dossiers Jeffrey Epstein

WASHINGTON (ANP/RTR) - Het Amerikaanse Huis van Afgevaardigden heeft vrijwel unaniem gestemd voor het vrijgeven van de bij het ministerie van Justitie beschikbare documenten over de in een cel overleden zedendelinquent Jeffrey Epstein (1953-2019). President Donald Trump was hier geen voorstander van, maar hij verzocht onlangs de Republikeinen in het Huis voor het vrijgeven te stemmen, "omdat we niets te verbergen hebben".

1 uur geleden
Trump wil nieuwszender aanpakken na kritische vragen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump botste bij de ontvangst van de Saudische kroonprins in het Witte Huis hard met de pers. "Je bent een verschrikkelijk persoon en een verschrikkelijke verslaggever", beet hij een journaliste van ABC News toe die kritische vragen had gesteld. Hij riep vervolgens op tot het intrekken van de uitzendlicentie van haar werkgever. "Jullie nieuws is zo nep en zo fout. We hebben een geweldige commissaris die daar eens naar moet kijken."

1 uur geleden
Lula weer naar klimaattop om druk op te voeren voor akkoord

BELÉM (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De Braziliaanse president Luiz Inácio Lula da Silva keert woensdag terug naar de klimaattop in Belém. Hij hoopt met het ingelaste bezoek vermoedelijk de onderhandelingen een duwtje te geven richting een akkoord. Conceptteksten die voorzitter André Corrêa do Lago heeft rondgestuurd, maken duidelijk dat landen het over diverse belangrijke kwesties nog niet eens zijn.

1 uur geleden
Oekraïne eist 43 miljard dollar van Rusland vanwege klimaatschade

BELÉM (ANP) - Oekraïne eist een vergoeding van 43 miljard dollar van Rusland voor alle klimaatschade die het land heeft veroorzaakt sinds de invasie in Oekraïne. Viceminister Pavlo Kartashov van Economie, Milieu en Landbouw heeft dat dinsdag aangekondigd op de klimaattop in Belém. "Rusland voert in veel opzichten een vuile oorlog en ook ons ​​klimaat is een slachtoffer", zei hij.

3 uur geleden
Kyiv meldt aanvallen op Rusland met ballistische raketten uit VS

KYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense leger meldt aanvallen op doelen in Rusland met Amerikaanse ballistische raketten van het type ATACMS. Het leger heeft niet eerder dergelijke aanvallen gemeld, die Washington eerder niet toestond. De vorige Amerikaanse president, Joe Biden, schafte een jaar geleden in de nadagen van zijn regering de beperking op de inzet van de Amerikaanse ballistische raketten buiten Oekraïne af. De destijds kandidaat-president Donald Trump bekritiseerde die stap van Biden.

3 uur geleden
Bondskanselier Merz wil richtlijnen voor beveiliging kerstmarkten

HALLE (ANP/DPA) - Bondskanselier Friedrich Merz wil nationale richtlijnen voor de beveiliging van kerstmarkten. In de afgelopen jaren zijn aanslagen gepleegd op kerstmarkten. Vorig jaar bijvoorbeeld reed een man op de markt in Maagdenburg in op bezoekers. Daarbij vielen zes doden en raakten honderden mensen gewond. In een aantal gemeenten in Duitsland zijn er twijfels gerezen of de beveiliging van de populaire markten niet te duur wordt om ze nog toe te staan.

4 uur geleden
Saudische kroonprins na dood Khashoggi weer in Witte Huis

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft met veel ceremonieel vertoon de Saudische kroonprins Mohammed bin Salman ontvangen. Het is het eerste bezoek van de feitelijke Saudische leider aan het Witte Huis sinds de dood van journalist Jamal Khashoggi in 2018 en dat leidde tot een gespannen vraaggesprek met de pers. Daarnaast kondigde Bin Salman aan geplande investeringen van 600 miljard in de VS te verhogen naar ongeveer 1000 miljard dollar.

4 uur geleden