Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

KABUL (ANP/RTR/DPA) - Twee medewerkers van de Russische ambassade in Kabul zijn maandag omgekomen toen een zelfmoordterrorist een bom liet afgaan bij de ingang van de diplomatieke missie, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook vier Afghanen kwamen om en er vielen elf gewonden. Volgens de politie in de Afghaanse hoofdstad hebben bewakers de aanslagpleger doodgeschoten.

Het Onderzoekscomité van de Russische Federatie, de hoogste onderzoeksinstantie in Rusland, zegt in een verklaring dat de Russische slachtoffers de tweede secretaris van de ambassade en een beveiliger zijn. Het comité kondigt aan een onderzoek te beginnen.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei te hopen dat de verantwoordelijken voor de aanslag, die nog niet is opgeëist, "zo snel mogelijk de straf krijgen die ze verdienen". De Verenigde Naties veroordeelden de aanslag en riepen de Taliban op om diplomaten en diplomatieke missies beter te beschermen.

Visum

Bij de ambassade stonden naar verluidt Afghanen te wachten op een visum. Volgens een inwoner van de stad hebben veiligheidstroepen van de Taliban de omgeving afgezet.

Rusland handhaafde een ambassade in Kabul toen de radicaalislamitische Taliban daar vorig jaar de macht grepen. Veel andere landen besloten hun diplomatieke personeel, lokale medewerkers en eigen burgers te evacueren. Dat leidde destijds tot chaos op de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad, waar zich veel angstige Afghanen verzamelden.

Meer uit Buitenland

Kremlin: lange weg naar vredesdeal met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Het Kremlin stelt dat er een lange weg is te gaan naar een vredesdeal met Oekraïne. Er geldt sinds zaterdag een driedaags staakt-het-vuren tussen Rusland en Oekraïne, die al ruim vier jaar in oorlog zijn.

4 minuten geleden
Starmer wijst oud-premier Brown aan als speciaal gezant

LONDEN (ANP/RTR) - De Britse premier Keir Starmer heeft voormalig premier Gordon Brown aangewezen als zijn speciale gezant op het gebied van mondiale financiën. De stap volgt na zware nederlagen van zijn partij bij de lokale verkiezingen van donderdag.

29 minuten geleden
Rusland houdt uitgeklede militaire parade, geen zwaar materieel

MOSKOU (ANP/AFP/DPA) - Rusland heeft zaterdag op de Dag van de Overwinning een uitgeklede militaire parade gehouden op het Rode Plein in Moskou. Er werd geen zwaar materieel zoals tanks getoond, terwijl dat doorgaans wel gebeurt met de viering van de overwinning op nazi-Duitsland in de Tweede Wereldoorlog.

3 uur geleden
Oud-generaal van Assad opgepakt om chemische aanval

DAMASCUS (ANP/AFP) - Syrië heeft een generaal uit de tijd van de verdreven president Bashar al-Assad opgepakt. Volgens het ministerie van Binnenlandse Zaken was Khardal Ahmed Dayoub betrokken bij de chemische aanval op Oost-Ghouta, een buitenwijk van Damascus, in 2013.

7 uur geleden
Landen sturen vliegtuigen voor opvarenden van de Hondius

TENERIFE (ANP) - Vrijwel alle landen met opvarenden op het cruiseschip Hondius sturen vliegtuigen naar Tenerife om hun burgers te repatriëren. De toestellen worden tussen zaterdagavond en zondagochtend verwacht op de luchthaven Tenerife Sur, meldt de Canarische regering volgens persbureau EFE.

7 uur geleden
Mexico wil schooljaar een maand eerder stoppen om WK

MEXICO-STAD (ANP/AFP) - Mexico wil het schooljaar ruim een maand eerder beëindigen om het WK voetbal, dat het land samen met de Verenigde Staten en Canada organiseert. Volgens onderwijsminister Mario Delgado speelt ook een hittegolf in meerdere deelstaten mee.

7 uur geleden
Kremlin bevestigt instemming staakt-het-vuren met Oekraïne

MOSKOU (ANP/RTR) - Rusland heeft inderdaad ingestemd met een Amerikaans voorstel voor een staakt-het-vuren met Oekraïne op 9, 10 en 11 mei, zegt een Kremlin-functionaris. Die meldt ook dat in dezelfde periode een gevangenenruil zal plaatsvinden.

14 uur geleden