Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

Twee medewerkers Russische ambassade Kabul omgekomen door aanslag

KABUL (ANP/RTR/DPA) - Twee medewerkers van de Russische ambassade in Kabul zijn maandag omgekomen toen een zelfmoordterrorist een bom liet afgaan bij de ingang van de diplomatieke missie, meldt het Russische ministerie van Buitenlandse Zaken. Ook vier Afghanen kwamen om en er vielen elf gewonden. Volgens de politie in de Afghaanse hoofdstad hebben bewakers de aanslagpleger doodgeschoten.

Het Onderzoekscomité van de Russische Federatie, de hoogste onderzoeksinstantie in Rusland, zegt in een verklaring dat de Russische slachtoffers de tweede secretaris van de ambassade en een beveiliger zijn. Het comité kondigt aan een onderzoek te beginnen.

De Russische minister van Buitenlandse Zaken, Sergej Lavrov, zei te hopen dat de verantwoordelijken voor de aanslag, die nog niet is opgeëist, "zo snel mogelijk de straf krijgen die ze verdienen". De Verenigde Naties veroordeelden de aanslag en riepen de Taliban op om diplomaten en diplomatieke missies beter te beschermen.

Visum

Bij de ambassade stonden naar verluidt Afghanen te wachten op een visum. Volgens een inwoner van de stad hebben veiligheidstroepen van de Taliban de omgeving afgezet.

Rusland handhaafde een ambassade in Kabul toen de radicaalislamitische Taliban daar vorig jaar de macht grepen. Veel andere landen besloten hun diplomatieke personeel, lokale medewerkers en eigen burgers te evacueren. Dat leidde destijds tot chaos op de luchthaven van de Afghaanse hoofdstad, waar zich veel angstige Afghanen verzamelden.

Meer uit Buitenland

Museumdirecteur Des Cars vertrekt bij het Louvre

PARIJS (ANP) - De president van het Louvre, Laurence des Cars, is opgestapt. Ze heeft haar ontslag aangeboden en de Franse president Emmanuel Macron heeft dat geaccepteerd. Een reden voor het vertrek noemt het presidentieel paleis niet, maar daartoe werd wel opgeroepen naar aanleiding van de geruchtmakende juwelenroof uit het Parijse museum in oktober.

4 minuten geleden
Slowakije: weer olie via Droezjba-pijpleiding vanaf donderdag

BRATISLAVA (ANP/AFP) - Slowakije verwacht donderdag weer Russische olie te ontvangen via de Droezjba-oliepijplijn. Die aanvoerlijn via Belarus en Oekraïne naar onder meer Slowakije, Hongarije en Tsjechië raakte in januari beschadigd, waarna de olielevering werd gestaakt. Zowel Oekraïne als Rusland legt de verantwoordelijkheid voor die aanval bij de ander.

27 minuten geleden
Von der Leyen: er zijn andere opties voor lening Oekraïne

KYIV (ANP) - Oekraïne krijgt hoe dan ook een lening van 90 miljard euro van de EU, zei voorzitter Ursula von der Leyen van de Europese Commissie. De lening is eind december door 27 EU-regeringsleiders goedgekeurd. "Zij hebben hun woord gegeven. Dit woord kan niet worden gebroken", benadrukte Von der Leyen dinsdag op een persconferentie in Kyiv. "We hebben verschillende opties en die zullen we gebruiken", zei de politica zonder andere opties te noemen.

1 uur geleden
Oekraïne: niets waar van Russische claim over kernwapens

KYIV (ANP/RTR) - Oekraïne verwerpt de Russische aantijging dat het land met hulp van het Verenigd Koninkrijk en Frankrijk kernwapens of onderdelen daarvoor probeert te verkrijgen. Eerder beweerde de Russische buitenlandse inlichtingendienst dat die landen Kyiv zouden willen voorzien van kernwapens. Volgens Kremlinadviseur Joeri Oesjakov heeft dat gevolgen voor de Russische positie in de vredesonderhandelingen met Oekraïne.

1 uur geleden
'Coalitie van Bereidwilligen' onderstreept steun aan Oekraïne

LONDEN/PARIJS (ANP) - De bondgenoten die Oekraïne willen blijven beschermen tegen Rusland hebben bij de vierde herdenking van de Russische invasie van 2022 hun vastberadenheid nog eens onderstreept. Ze blijven erbij dat ze Oekraïne militaire en andere hulp blijven bieden en veiligheidsgaranties voor na een eventueel bestand, zeggen de drie grote Europese landen die de 'Coalitie van Bereidwilligen' aanvoeren.

2 uur geleden
Eurocommissaris: ontnemen stemrecht Hongarije is aan lidstaten

BRUSSEL (ANP) - Hongarije het EU-stemrecht ontnemen is een besluit dat de regeringsleiders van de EU moeten nemen, niet de Europese Commissie. Dat zei Eurocommissaris Michael McGrath (Rechtsstaat) na persvragen over de blokkades van Hongarije voor een EU-lening van 90 miljard euro aan Oekraïne en het 20e sanctiepakket tegen Rusland. De Europese Commissie, het gros van de lidstaten en het Europees Parlement zijn daar laaiend over.

2 uur geleden
Zelensky gaat voor tweede termijn als oorlog nog niet voorbij is

KYIV (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky zal zich "zeker" kandideren voor presidentsverkiezingen in zijn land als de oorlog tegen Rusland tegen die tijd nog aan de gang is. Dat zegt het staatshoofd in een interview met Tagesschau.

2 uur geleden