Twee medewerkers asiel gebeten door hond, allebei naar ziekenhuis
VLAARDINGEN (ANP) - Twee medewerkers van het Dierenopvangcentrum Vlaardingen zijn zaterdagmiddag gewond geraakt, nadat ze werden gebeten door een hond in het asiel. Een traumahelikopter kwam ter plaatse. Beide werknemers zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de Dierenbescherming.
De hond viel een medewerker aan na een wandeling. Hij droeg een muilkorf, maar die wist hij af te krijgen. Een collega die te hulp schoot, raakte vervolgens ook gewond. Daarna kon het dier onder controle worden gebracht, aldus een woordvoerder van de Dierenbescherming.
"Gezien de ontstane situatie en de achtergrond van de hond was er geen andere keuze dan de hond na de aanval te verdoven en later in te laten slapen", laat de woordvoerder weten. Het centrum is gesloten na het incident en slachtofferhulp is ingeschakeld.
Vanwege privacyredenen doet de Dierenbescherming geen uitspraken over de toestand van de aangevallen medewerkers. Volgens RTV Rijnmond is een medewerker zwaargewond geraakt.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Mensen die op reis gaan, kunnen zaterdag geen noodpaspoort krijgen. De Koninklijke Marechaussee kan die niet verstrekken door een landelijke storing. Het is niet bekend wat de oorzaak van de storing is en hoelang het duurt om die te verhelpen.
47 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De politie ziet de afgelopen jaren een toename van incidenten in de binnenstad van Amsterdam met mensen die 'gevoelsmatig weinig tot niets meer te verliezen hebben'. De politie meldt dit na berichtgeving van Het Parool. "Dit uit zich in overlastgevend gedrag, maar ook in winkeldiefstallen, bedreigingen, intimidaties en geweld", schrijft de politie in een schriftelijke reactie.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De Arnhemse burgemeester Ahmed Marcouch heeft rapper Ye uitgenodigd om zondag, tussen zijn Nederlandse concerten door, een bezoek te brengen aan het Nationaal Holocaustmuseum in Amsterdam. Daarna zou hij samen met de opperrabbijn een krans kunnen leggen bij het Namenmonument. Dat bevestigt Marcouch' woordvoerder na een bericht in de Volkskrant.
8 uur geledenVLAARDINGEN (ANP) - Twee personen hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag een plofkraak gepleegd bij een pinautomaat aan de Reigerlaan in Vlaardingen. Dat schrijft de politie op X.
10 uur geledenKERKRADE (ANP) - Aan de Toupsbergstraat in het Limburgse Kerkrade is in de nacht van vrijdag op zaterdag een auto een woning binnengereden. De bestuurder en een inzittende van de auto raakten gewond. Zij zijn met letsel naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Bij een aanrijding met een tram in Rotterdam is vrijdagavond een voetganger overleden. Dat meldt de politie Rotterdam op X. Het ongeval vond om 23.30 uur plaats op de 1e Middellandstraat.
15 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Asielaanvragen die voor het ingaan van het EU-migratiepact zijn ingediend, worden op een nieuwe systematische manier beoordeeld. Asielminister Bart van den Brink laat weten dat dit nodig is.
21 uur geleden