Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee mannen vrijgesproken die decennia vastzaten in New York

Twee mannen vrijgesproken die decennia vastzaten in New York

NEW YORK (ANP/AFP) - Twee Amerikanen die al decennia vastzaten, zijn maandag vrijgesproken door rechtbanken in New York. Het gaat om Wayne Gardine (49), die meer dan achttien jaar vastzat voor een moord in 1994, en Jabar Walker (49), die werd veroordeeld voor de moord op twee mannen in 1995. Na herziening, aangevraagd door twee verschillende stichtingen, houden de veroordelingen juridisch niet stand. Zo waren er gebrekkige getuigenverklaringen en procedurefouten, erkennen de openbaar aanklagers.

De veroordeling van de destijds 23-jarige Walker was volgens The New York Times gebaseerd op één getuigenverklaring die later onder ede werd ingetrokken. Gardine werd veroordeeld voor moord op basis van de verklaring van een drugsdealer die zijn verhaal meerdere keren veranderde. De moordpartijen vonden plaats in dezelfde buurt en in dezelfde periode, er zat nog geen negen maanden tussen.

Walker werd maandag na de hoorzitting vrijgelaten. Op beelden was te zien hoe hij buiten, vergezeld door zijn familie, werd onthaald door Amerikaanse media. Gardine werd vorig jaar al voorwaardelijk vrijgelaten, maar toen onmiddellijk door de immigratiedienst vastgehouden. Hij riskeert ondanks zijn vrijspraak deportatie naar zijn geboorteland Jamaica.

Corrupte agenten

De twee vrijspraken staan volgens de Amerikaanse krant niet op zichzelf. Talloze New Yorkers, vaak zwart of Latijns-Amerikaans, zijn volgens de krant de afgelopen jaren vrijgesproken na decennia onterecht in de gevangenis te hebben doorgebracht. Dat komt voor een deel door corrupte politieagenten in delen van de stad, stelt de krant.

Volgens de krant zijn sinds 1989 zeker 115 veroordelingen voor moord later ongeldig verklaard.

Meer uit Buitenland

Iran laat bekende mensenrechtenadvocaat vrij

TEHERAN (ANP/AFP) - Iran heeft woensdag de bekende mensenrechtenadvocaat Nasrin Sotoudeh op borgtocht vrijgelaten. Haar dochter heeft dat bekendgemaakt. Sotoudeh werd op 1 april opgepakt.

1 uur geleden
Brussel gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden

BRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie gaat lidstaten oproepen conversietherapie te verbieden, maar komt zelf niet met een EU-verbod erop. Daarmee reageert het dagelijks bestuur van de EU op een petitie die ruim 1 miljoen keer is ondertekend om conversietherapie te verbieden in de 27 lidstaten.

1 uur geleden
Onderzoek naar Farage voor niet aangeven miljoenendonatie

LONDEN (ANP) - Een waakhond van het Britse parlement begint een onderzoek naar Reform UK-leider Nigel Farage voor het accepteren van een grote donatie, meldt de BBC. Hij zou de gift van 5 miljoen pond (ruim 5,7 miljoen euro) niet hebben aangegeven.

1 uur geleden
Trump voor staatsbezoek aangekomen in China

BEIJING (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump is in China aangekomen voor zijn staatsbezoek aan dat land. Hij spreekt later deze week met de Chinese president Xi Jinping.

2 uur geleden
Schoten gehoord bij senaat in de Filipijnen

MANILLA (ANP/RTR/AFP) - Bij de Filipijnse senaat zijn woensdag tientallen schoten gehoord. Het is niet direct duidelijk wat er aan de hand is. Mogelijk houdt het incident verband met senator Ronald Dela Rosa, die gezocht wordt door het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag.

2 uur geleden
Koning Charles: regering wil gelijkheid en EU-samenwerking

LONDEN (ANP) - De Britse koning Charles heeft in de King's Speech voor het parlement de plannen herhaald van premier Keir Starmer, die onder druk staat om af te treden. Charles zei namens de regering onder meer dat die zich in gaat zetten voor meer gelijkheid in het Verenigd Koninkrijk en dat het land de samenwerking met de EU weer meer moet gaan opzoeken.

3 uur geleden
Libanon meldt doden door Israëlische aanvallen

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon meldt dat Israëlische aanvallen woensdag de levens hebben geëist van acht personen, onder wie twee kinderen. Bij de aanvallen werden auto's getroffen op een snelweg tussen de hoofdstad Beiroet en het zuiden van het land.

4 uur geleden