Twee mannen vervolgd voor moord na schietpartij Kansas City
KANSAS CITY (ANP/RTR) - Twee mannen worden vervolgd voor moord om de schietpartij na de huldiging van de winnaars van de Super Bowl in Kansas City. Vorige week kwam bij die schietpartij een vrouw om het leven en raakte zo'n veertig mensen gewond.
De mannen waren verwikkeld in een ruzie die uit de hand liep toen zij en anderen de wapens trokken. De aanklager zegt "elke schutter verantwoordelijk te houden voor de gebeurtenissen van die dag".
Meer uit Buitenland
LOS ANGELES (ANP/AFP) - Tienduizenden mensen die door de enorme branden in en rondom Los Angeles hun huizen uit moesten, kunnen de komende vier dagen nog niet terug naar huis, aldus functionarissen zondag. Inmiddels hebben evacués rijen gevormd bij controleposten in de hoop de evacuatiezones in te komen die zijn gecreëerd bij de wijk Pacific Palisades en bij het stadsdeel Eaton, waar ook veel bosbranden woeden.
7 minuten geledenRIO DE JANEIRO (ANP/AFP) - Aardverschuivingen veroorzaakt door stortregens in het zuidoosten van Brazilië hebben aan minstens tien mensen het leven gekost, meldden reddingsdiensten in de staat Minas Gerais zondag.
14 minuten geledenTEL AVIV (ANP) - Het Israëlische leger heeft zondag op X bericht dat het "terroristische" doelen van Hezbollah in Libanon heeft getroffen. "Onder de getroffen doelen bevonden zich een raketlanceerplaats, een militaire locatie en routes langs de grens tussen Syrië en Libanon die gebruikt werden om wapens naar Hezbollah te smokkelen."
16 minuten geledenLOS ANGELES (ANP) - Door het afbranden van duizenden huizen als gevolg van de razende bosbranden in en rondom de Amerikaanse stad Los Angeles zijn duizenden gezinnen in de stad op zoek naar een nieuw huis in de regio, aldus de Los Angeles Times. De krant schrijft dat mensen wanhopig op zoek zijn. "Hun huizen liggen in puin, ze zijn op zoek naar stabiliteit - een plek waar hun gezin naartoe kan."
34 minuten geledenLOS ANGELES (ANP/AFP) - Brandweerlieden in Los Angeles bereiden zich voor op een nieuwe ronde van krachtige winden die de bosbranden in en rondom de stad verder kunnen aanwakkeren. "Er is een kans op explosieve brandgroei als de wind weer aantrekt", zei Ariel Cohen, meteoroloog bij de National Weather Service zondag tegen The Los Angeles Times. De winden worden "vooral van maandagavond tot en met woensdag" verwacht.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP/DPA) - Tienduizenden Roemenen hebben zondag geprotesteerd voor het parlement in Boekarest tegen de annulering van de presidentsverkiezingen. Het hooggerechtshof besloot daartoe in december omdat de winnaar, de rechtse kandidaat Calin Georgescu, bevoordeeld zou zijn geweest door TikTok. De demonstranten eisten ook het aftreden van de zittende Roemeense president Klaus Iohannis.
4 uur geledenZAGREB (ANP/RTR/AFP) - De Kroatische president Zoran Milanovic van de oppositiepartij Sociaaldemocratische Partij heeft zondag de presidentsverkiezingen gewonnen. Met meer dan 90 procent van de stemmen geteld, staat Milanovic op 74 procent, zo blijkt uit officiële resultaten.
5 uur geleden