Twee mannen verdacht van handel in privégegevens
DEN HAAG (ANP) - Twee mannen uit Noord-Holland worden ervan verdacht dat ze privégegevens van veel mensen hebben verzameld en verkocht. De kopers konden de informatie gebruiken om nietsvermoedende mensen op te lichten.
De verdachten zijn een 23-jarige man uit Weesp en een 19-jarige man uit Hilversum. De oudste van de twee werd dinsdag opgepakt, de jongste woensdag. Ze zitten nog vast.
In de computersystemen van de twee zijn tot nu toe honderdduizenden privégegevens gevonden, maar dit aantal kan nog oplopen omdat het onderzoek nog loopt. Tegelijk kunnen gegevens er dubbel in staan, dus het wil niet automatisch zeggen dat er ook gegevens van honderdduizenden mensen in staan, aldus de politie. Het onderzoek moet ook duidelijk maken hoe de twee aan al die gegevens kwamen, en hoeveel geld ze met hun handel hebben verdiend.
Voor criminelen zijn privégegevens van mensen goud waard. Ze kunnen bijvoorbeeld potentiële slachtoffers bellen en zich onder meer voordoen als bankmedewerker. Wanneer ze iemands naam, geboortedatum, rekeningnummer en burgerservicenummer noemen, kunnen ze het vertrouwen winnen.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Het kabinet heeft vijf nieuwe plekken in Nederland aangewezen waar versneld duizenden woningen moeten komen. In delen van Deventer, Haarlem, Leeuwarden, Maastricht en Weert moeten tot en met 2035 rond de 30.000 woningen daardoor sneller af zijn, meldt woonminister Elanor Boekholt-O'Sullivan aan de Tweede Kamer. Met extra geld om die woningen bereikbaar te maken komt ze niet.
1 uur geledenDE BILT (ANP) - Jade Kops, de influencer die in april op 19-jarige leeftijd overleed aan kanker, krijgt een storm naar zich vernoemd. De tiende storm van het komende najaar en winter gaat Jade heten. Het KNMI heeft dat afgesproken met het Britse Met Office en het Ierse Met Éireann. Samen maken ze de jaarlijkse lijst met stormnamen voor het Noordzeegebied.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De drinkwaterbedrijven die de Maas als bron voor hun productie gebruiken, hebben het Rijk opnieuw opgeroepen om te zorgen voor betere bescherming van de waterkwaliteit. Hoewel de vereniging van rivierwaterbedrijven (RIWA) al jaren pleit voor meer internationale samenwerking en meer grip op de lozing van schadelijke stoffen in de bijna 1000 kilometer lange rivier, ziet directeur Maarten van der Ploeg weinig verbetering.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - De situatie bij een bedrijf aan de Hurksestraat in Eindhoven waar maandagavond gevaarlijke stoffen waren vrijgekomen is onder controle, meldt de brandweer op X. Bij het incident raakte niemand gewond.
3 uur geledenROTTERDAM/UTRECHT (ANP) - De overlevingskansen van kinderen met kanker zijn deze eeuw verder verbeterd. Van de kinderen die tussen 2010 en 2014 kanker kregen, was 83,2 procent tien jaar later nog in leven, melden het Prinses Máxima Centrum, KiKa en het Integraal Kankercentrum Nederland.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het lijkt erop dat de Noord-Hollandse politiek zich opnieuw tegen de komst van drie windturbines bij de Noorder IJ-plas bij Amsterdam-Noord keert. De windmolens zouden bij het verkeersknooppunt Coenplein komen, maar een meerderheid van de partijen vindt dat de verkeersveiligheid daar te veel last van ondervindt. De voorstanders van de turbines vinden dat de overgang naar duurzame energie en de aanpak van de krapte op het stroomnet een veel groter publiek belang dient, bleek maandagavond tijdens een stekelig debat.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - CDA-leider Henri Bontenbal heeft in de HJ Schoo-lezing gezinspeeld op uitbreidingen van de erfbelasting. "Wij willen een samenleving waarin je kansen meer afhangen van wat je zelf doet, dan van wat je erft", betoogde hij in de Rode Hoed in Amsterdam. "Daarom moeten we ons afvragen of de balans in ons belastingstelsel nog de juiste is."
6 uur geleden