Twee mannen gearresteerd na het doden van een wolf in Hongarije
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee mannen zijn in Hongarije gearresteerd voor het neerschieten van een wolf, zeiden de autoriteiten vrijdag. De negenjarige zoon van een van hen wordt ervan verdacht het beschermde dier te hebben gedood.
De wolf, uitgerust met een gps-apparaat, emigreerde naar verluidt van Zwitserland naar Hongarije, waar het dier begin april werd neergeschoten door de minderjarige in het noordoosten van Hongarije, zei de districtsrechtbank van Miskolc in een verklaring.
De jongen ging op jacht met het jachtwapen van zijn vader. Hij werd vergezeld door een volwassen vriend van zijn vader, die op de minderjarige moest oppassen. De jongen schoot de wolf neer, waarna ze het karkas van het dier in een auto stopten en de halsband met het gps-apparaat weggooiden, aldus de rechtbank.
Het onderzoek is nog gaande, maar als hun schuld wordt bewezen worden de twee mannen beschuldigd van het in gevaar brengen van een minderjarige en misbruik van een vuurwapen voor stroperij, voegde de rechtbank eraan toe.
De twee mannen worden tot 4 september vastgehouden wegens vluchtgevaar en de mogelijke vernietiging van bewijsmateriaal.
"Het illegaal doden van zeer beschermde diersoorten is een misdaad waarop maximaal drie jaar gevangenisstraf staat", zei het Wereld Natuur Fonds Hongarije in een verklaring op Facebook. "Bovendien kan de natuurbeschermingsautoriteit ook boetes opleggen aan overtreders, die in de orde van miljoenen kunnen lopen", voegde de organisatie eraan toe.
Meer uit Buitenland
KYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.
35 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Franse president Emmanuel Macron zegt dat hij met NAVO-chef Mark Rutte heeft overlegd over de situatie in Oekraïne. In januari praten Europese leiders verder in Parijs, meldt hij op X.
1 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse regering zegt het recht op vrijheid van meningsuiting volledig te verdedigen, maar vindt ook dat er maatregelen nodig zijn tegen de schadelijkste inhoud op het internet. Londen benadrukt dit na het besluit van de Amerikaanse regering om vijf Europese prominenten, onder wie twee Britten, de toegang tot de Verenigde Staten te ontzeggen wegens censuur.
1 uur geledenBETLEHEM (ANP/AFP) - De Israëlische autoriteiten hebben de Palestijnse vicepresident Hussein al-Sheikh de toegang tot de kerstavondmis in Bethlehem ontzegd, meldt het Palestijnse persbureau Wafa. Zijn konvooi werd tegengehouden voordat het de stad kon binnenrijden.
2 uur geledenJERUZALEM (ANP) - Het Israëlische parlement is in een eerste stemming akkoord gegaan met het opzetten van een commissie die onderzoek gaat doen naar wat er gebeurde op en voorafgaand aan 7 oktober 2023, de dag dat Hamas Israël aanviel en de Gaza-oorlog begon. Maar die commissie is omstreden, omdat die alleen zal bestaan uit politici. Oppositiepartijen vrezen dat het onderzoek gebruikt zal worden om de echte schuldvraag te verhullen en willen liever een onafhankelijk onderzoek.
3 uur geledenGENÈVE (ANP) - VN-experts veroordelen de militaire opbouw rond Venezuela en zeggen dat de VS hiermee het internationaal recht schenden. Het geweld "brengt het mensenrecht op leven en andere rechten in Venezuela en de regio ernstig in gevaar", zeggen zij in een verklaring.
5 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie veroordeelt de beslissing van de VS om een visumverbod op te leggen aan vijf Europese personen, onder wie voormalig EU-commissaris Thierry Breton. Brussel heeft opheldering gevraagd aan de Amerikaanse autoriteiten.
6 uur geleden