
Twee mannen gearresteerd na het doden van een wolf in Hongarije
BOEDAPEST (ANP/AFP) - Twee mannen zijn in Hongarije gearresteerd voor het neerschieten van een wolf, zeiden de autoriteiten vrijdag. De negenjarige zoon van een van hen wordt ervan verdacht het beschermde dier te hebben gedood.
De wolf, uitgerust met een gps-apparaat, emigreerde naar verluidt van Zwitserland naar Hongarije, waar het dier begin april werd neergeschoten door de minderjarige in het noordoosten van Hongarije, zei de districtsrechtbank van Miskolc in een verklaring.
De jongen ging op jacht met het jachtwapen van zijn vader. Hij werd vergezeld door een volwassen vriend van zijn vader, die op de minderjarige moest oppassen. De jongen schoot de wolf neer, waarna ze het karkas van het dier in een auto stopten en de halsband met het gps-apparaat weggooiden, aldus de rechtbank.
Het onderzoek is nog gaande, maar als hun schuld wordt bewezen worden de twee mannen beschuldigd van het in gevaar brengen van een minderjarige en misbruik van een vuurwapen voor stroperij, voegde de rechtbank eraan toe.
De twee mannen worden tot 4 september vastgehouden wegens vluchtgevaar en de mogelijke vernietiging van bewijsmateriaal.
"Het illegaal doden van zeer beschermde diersoorten is een misdaad waarop maximaal drie jaar gevangenisstraf staat", zei het Wereld Natuur Fonds Hongarije in een verklaring op Facebook. "Bovendien kan de natuurbeschermingsautoriteit ook boetes opleggen aan overtreders, die in de orde van miljoenen kunnen lopen", voegde de organisatie eraan toe.
Meer uit Buitenland
ISLAMABAD (ANP/AFP) - Overstromingen in Pakistan hebben tot dusver 64 levens geëist. Er zijn 117 gewonden. Mogelijk lopen die aantallen verder op omdat de zware regens zeker tot zaterdag zullen aanhouden, met waarschijnlijk nieuwe overstromingen tot gevolg, waarschuwt het Pakistaanse weerinstituut.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP/DPA) - De Chinese president Xi Jinping reist komend weekend niet af naar Brazilië voor de top van BRICS-landen. Het is voor het eerst sinds hij in 2013 aan de macht kwam dat Xi een jaarlijkse BRICS-top overslaat.
1 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Het Oekraïense ministerie van Defensie zegt nog niets gehoord te hebben over het opschorten van wapenleveranties vanuit de Verenigde Staten. De Amerikanen is om meer informatie gevraagd. Bronnen zeggen dat de levering van luchtverdedigingsraketten en andere precisiemunitie is opgeschort.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Europarlementariërs reageren verdeeld op het nieuwe klimaatdoel van de Europese Commissie voor 2040. De groene en linkse partijen zijn blij dat de Commissie heeft toegezegd de uitstoot per 2040 met 90 procent te verminderen. Ze zijn echter niet blij met het voorstel dat lidstaten per 2036 3 procent van hun uitstoot kunnen afkopen met een zogeheten CO2-krediet buiten de EU. Rechtse en conservatieve partijen vragen zich juist af of het klimaatdoel haalbaar is.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie kan niet "vanzelfsprekend" rekenen op de steun van de sociaaldemocraten in het Europees Parlement voor een nieuwe meerjarenbegroting van de Europese Unie. Daarvoor waarschuwde partijleider Iratxe García woensdag op een persconferentie. De sociaaldemocraten zijn de tweede partij van het parlement.
3 uur geledenMELBOURNE (ANP) - Australië heeft een visum voor rapper Kanye 'Ye' West ingetrokken na de release van zijn nummer Heil Hitler. Volgens immigratieminister Tony Burke was het visum al toegekend, maar weer ingetrokken om uitspraken van de rapper, meldt nieuwswebsite ABC. "Hij heeft veel beledigende opmerkingen gemaakt waar mijn functionarissen opnieuw naar hebben gekeken na de uitgave van dat nummer", aldus Burke.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Europese Commissie heeft volgens Greenpeace onvoldoende geluisterd naar haar eigen klimaatadviseurs. De organisatie brengt in herinnering dat de Wetenschappelijke Klimaatadviesraad van de EU een maand geleden heeft aanbevolen te streven naar 90 tot 95 procent minder uitstoot van broeikasgassen in 2040. Die vermindering zou bovendien in de EU zelf moeten plaatsvinden en niet buiten de EU via koolstofhandel, vond de raad.
3 uur geleden