Twee mannen aangehouden voor aanrijding met vluchtauto
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn dinsdag twee mannen gearresteerd in verband met een inbraak en het verlaten van de plaats van een ongeval op de Kinkerstraat, in de wijk Oud-West. Dat incident gebeurde in de nacht van woensdag 19 op donderdag 20 juli.
De twee mannen, Amsterdammers van 18 en 38 jaar, worden verdacht van betrokkenheid hierbij. Op 20 juli was al een 19-jarige Amsterdammer aangehouden in verband met de inbraak en aanrijding.
In de betreffende nacht raakte een 26-jarige fietser zwaargewond toen hij op de Kinkerstraat werd aangereden. Hij moest worden gereanimeerd en verbleef lange tijd in het ziekenhuis.
De inzittenden van de auto hadden kort daarvoor ingebroken bij een tabakswinkel in de Kinkerstraat. Na de aanrijding met de fietser gingen ze ervandoor. De auto werd later gecrasht teruggevonden op de Pieter Langendijkstraat.
Meer uit Binnenland
MAASTRICHT (ANP) - De twintig actievoerders die zijn opgepakt voor de bezetting van een gebouw van de Universiteit Maastricht zijn vrijdag vrijgelaten, maar blijven wel verdachte. Dat laat de politie weten.
2 uur geledenRIGA/AMSTERDAM (ANP) - Een van de mannen die is veroordeeld voor betrokkenheid bij de ontvoering van het destijds 2-jarige meisje Insiya is vorige week in Letland gearresteerd, bevestigt het Openbaar Ministerie (OM) na berichtgeving door De Telegraaf. Donderdag is hij overgeleverd aan Nederland.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De advocaat van de 25-jarige Sendric S., verdacht van het plegen van drie moorden in Rotterdam-IJsselmonde, wil dat de rechtbank zijn cliƫnt alleen tbs met dwangverpleging oplegt en geen gevangenisstraf.
7 uur geledenTER APEL (ANP) - De oproep van asielminister Bart van den Brink (CDA) aan gemeenten om snel bij te springen met noodopvang, lijkt zijn vruchten te hebben afgeworpen. De drukte bij het aanmeldcentrum voor asielzoekers in Ter Apel is afgenomen tot onder het maximum van 2000 en de winteropvang in Biddinghuizen komt zoals afgesproken vrijdag leeg, meldt het COA.
7 uur geledenROERMOND (ANP) - Het Openbaar Ministerie vervolgt niemand voor de dodelijke woningbrand in Roermond in september vorig jaar, zo is vrijdag bekendgemaakt. Er zijn namelijk geen verdachten in beeld die nog in leven zijn, aldus het OM.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Tentoonstellingen met zangvogels en wedstrijden met duiven mogen weer. Deze soorten hebben een laag risico op vogelgriep. Staatssecretaris Silvio Erkens (Landbouw) komt hiermee tegemoet aan de wens van hobbyhouders van vogels om weer deel te nemen aan tentoonstellingen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een 35-jarige medewerker van de politie Den Haag is maandag aangehouden. Het Openbaar Ministerie verdenkt hem van ambtelijke omkoping, het ongeoorloofd raadplegen van politiesystemen, het delen van politie-informatie met derden en het verduisteren van politiekleding.
8 uur geleden