Twee mannen aangehouden voor aanrijding met vluchtauto
AMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn dinsdag twee mannen gearresteerd in verband met een inbraak en het verlaten van de plaats van een ongeval op de Kinkerstraat, in de wijk Oud-West. Dat incident gebeurde in de nacht van woensdag 19 op donderdag 20 juli.
De twee mannen, Amsterdammers van 18 en 38 jaar, worden verdacht van betrokkenheid hierbij. Op 20 juli was al een 19-jarige Amsterdammer aangehouden in verband met de inbraak en aanrijding.
In de betreffende nacht raakte een 26-jarige fietser zwaargewond toen hij op de Kinkerstraat werd aangereden. Hij moest worden gereanimeerd en verbleef lange tijd in het ziekenhuis.
De inzittenden van de auto hadden kort daarvoor ingebroken bij een tabakswinkel in de Kinkerstraat. Na de aanrijding met de fietser gingen ze ervandoor. De auto werd later gecrasht teruggevonden op de Pieter Langendijkstraat.
Meer uit Binnenland
DE BILT (ANP) - Het KNMI verlengt de duur van code oranje voor de provincies Groningen en Friesland en de Waddeneilanden tot zaterdag 09.00 uur. De weerwaarschuwing is al van kracht sinds middernacht.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - De omstreden voorganger Tom de Wal is vrijdagavond aangehouden in Tilburg. Dat gebeurde bij een zogenoemde gebedsgenezingsdienst, die door de gemeente was verboden. Een woordvoerder van de gemeente bevestigt berichtgeving daarover van Omroep Brabant.
2 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat stelt zaterdag vanaf 18.00 uur het zogenoemde koudeprotocol in. Dit betekent dat dit weekend extra bergers en weginspecteurs aan het werk zijn. De verwachting is dat het zaterdag en zondag behoorlijk gaat vriezen in Nederland. Het protocol geldt voor alle provincies, tot maandagochtend.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ruim zeven op de tien gemeenten maken te weinig woonruimte vrij voor statushouders. Dat blijkt uit een analyse van het ANP van de recentste cijfers van het ministerie van Binnenlandse Zaken. Minder dan een derde van de gemeenten, 98 in totaal, voldeed op 1 januari 2026 aan de taakstelling die de overheid hun oplegt.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Een minderheidskabinet wordt wennen, zei informateur Rianne Letschert nadat de onderhandelende partijen op die vorm van samenwerking hebben ingezet. "Dat vergt iets van de manier van samenwerken van een parlement. Dat vergt iets van leiderschap, hoe je dat doet."
5 uur geledenSCHIEDAM (ANP) - De jongens van 16 en 17 jaar uit Schiedam die donderdag werden aangehouden omdat vermoed wordt dat ze betrokken zijn bij de dood van een 60-jarige Schiedammer, blijven het weekend in de cel. Dat is vrijdag besloten nadat was getoetst of de verdenkingen daarvoor gegrond zijn.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De politierechter heeft vrijdag een 49-jarige man uit Noordwijk veroordeeld tot een taakstraf van veertig uur voor het brengen van de Hitlergroet op 12 oktober 2025 in Amsterdam. Die dag was er een groot anti-immigratieprotest in de hoofdstad.
6 uur geleden