Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee mannen aangehouden om bodemverontreiniging in Kerkrade

Twee mannen aangehouden om bodemverontreiniging in Kerkrade

KERKRADE (ANP) - De Limburgse politie heeft deze maand twee mannen aangehouden op verdenking van een milieumisdrijf, is maandag bekendgemaakt. Het tweetal zou op een industrieterrein in Kerkrade afvalstoffen in de bodem hebben opgeslagen, die daardoor verontreinigd raakte. Ook worden ze verdacht van fraude.

Een van beide verdachten is op 13 oktober in Kroatië aangehouden. Het gaat om een 46-jarige man uit Duitsland, die voor verhoor is overgedragen aan de Nederlandse politie. De tweede verdachte, een 59-jarige man uit het Brabantse Berghem, is afgelopen zaterdag in het buitenland aangehouden, laat een woordvoerster van de politie weten.

Het onderzoek naar de opslag van de afvalstoffen in Kerkrade loopt al sinds begin 2021, na signalen en klachten over de situatie op het industrieterrein van omwonenden, de gemeente en de provincie Limburg.

Verbrand kunstof

Uit het onderzoek is gebleken dat de twee verdachten verbrande kunststoffen, verbrand rubber en verbrande plastics in de bodem hebben opgeslagen en de afvalstoffen niet op de juiste manier hebben afgedekt. Daardoor konden schadelijke stoffen diep in de bodem trekken.

Volgens de politie zijn er bovendien aanwijzingen dat er veel geld is verdiend met dit milieumisdrijf. De politiewoordvoerster licht toe dat dat te maken heeft met de borg die ondernemers moeten betalen als ze afval afvoeren. "Je betaalt borg, die je terugkrijgt als je het afval goed afvoert. Dat hebben de verdachten niet gedaan, maar ze hebben wel geprobeerd de borg terug te krijgen."

Veiligheidsgevoel

Volgens de politie heeft het milieumisdrijf impact gehad op het veiligheidsgevoel in de woonwijk die aan het industrieterrein grenst. "Team Milieu is dan ook blij als burgers melding maken van verdachte situaties of zorgelijke ontwikkelingen die men ziet."

Meer uit Binnenland

KLM-vlucht van Dubai naar Nederland gaat ook zondag niet door

DUBAI (ANP) - Door de situatie in het Midden-Oosten vliegt KLM ook zondag niet van Dubai naar Nederland, laat de luchtvaartmaatschappij weten. De vlucht werd zaterdag al afgelast vanwege de aanvallen op Iran.

6 uur geleden
Reisadvies voor nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft reisadviezen van nog vijf landen in de buurt van Iran aangescherpt. Het reisadvies voor heel Bahrein, Jordanië, Koeweit en Qatar is nu oranje, wat betekent dat wordt aanbevolen hier alleen naartoe te reizen als het noodzakelijk is.

6 uur geleden
Gedetineerde PI Heerhugowaard stak bewaarster met bordscherf

HEERHUGOWAARD (ANP) - De gedetineerde die een gevangenisbewaarster zaterdagmiddag in de penitentiaire inrichting in Heerhugowaard stak, verwondde haar met een scherpe scherf van een bord in haar nek en gezicht. Daarna gijzelde hij haar. Nadat de verdachte onder controle was, is de vrouw naar het ziekenhuis gebracht.

7 uur geleden
Ook zondagochtend extra NOS Journaals over Iran

HILVERSUM (ANP) - Ook zondag zendt de NOS extra journaals uit in verband met de ontwikkelingen in en rondom Iran. In de ochtend is ieder uur een kort NOS Journaal te zien van vijf minuten, laat de omroep weten.

8 uur geleden
Steekincident en gijzeling in PI Heerhugowaard, gevaar voorbij

HEERHUGOWAARD (ANP) - In de gevangenis in Heerhugowaard is zaterdagmiddag een steekincident en daarna een gijzeling door een gedetineerde geweest. Dat laat de politie weten. Het gevaar is inmiddels voorbij; de gedetineerde is onder controle, aldus de politie.

8 uur geleden
Negatief reisadvies Irak, Israël, Libanon en Palestijnse gebieden

DEN HAAG (ANP) - Het ministerie van Buitenlandse Zaken heeft een negatief reisadvies gegeven voor Irak, Israël, Libanon en de Palestijnse gebieden. In die landen of gebieden geldt nu de kleurcode rood, omdat het er te gevaarlijk is. "Wat uw situatie ook is, reis er niet heen," aldus het ministerie.

9 uur geleden
Bijeenkomst Malieveld wordt feest door mogelijke dood Khamenei

DEN HAAG (ANP) - De demonstratie in Den Haag tegen het Iraanse regime is veranderd in een feest nadat er zaterdagmiddag steeds meer berichten kwamen dat ayatollah Ali Khamenei bij een van de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten is gedood. Dat nieuws verspreidde zich snel op het Malieveld, zag een ANP-verslaggever. De mensen waren uitzinnig van blijdschap en vielen elkaar emotioneel in de armen.

10 uur geleden