
Twee mannen aangehouden om bodemverontreiniging in Kerkrade
KERKRADE (ANP) - De Limburgse politie heeft deze maand twee mannen aangehouden op verdenking van een milieumisdrijf, is maandag bekendgemaakt. Het tweetal zou op een industrieterrein in Kerkrade afvalstoffen in de bodem hebben opgeslagen, die daardoor verontreinigd raakte. Ook worden ze verdacht van fraude.
Een van beide verdachten is op 13 oktober in Kroatiƫ aangehouden. Het gaat om een 46-jarige man uit Duitsland, die voor verhoor is overgedragen aan de Nederlandse politie. De tweede verdachte, een 59-jarige man uit het Brabantse Berghem, is afgelopen zaterdag in het buitenland aangehouden, laat een woordvoerster van de politie weten.
Het onderzoek naar de opslag van de afvalstoffen in Kerkrade loopt al sinds begin 2021, na signalen en klachten over de situatie op het industrieterrein van omwonenden, de gemeente en de provincie Limburg.
Verbrand kunstof
Uit het onderzoek is gebleken dat de twee verdachten verbrande kunststoffen, verbrand rubber en verbrande plastics in de bodem hebben opgeslagen en de afvalstoffen niet op de juiste manier hebben afgedekt. Daardoor konden schadelijke stoffen diep in de bodem trekken.
Volgens de politie zijn er bovendien aanwijzingen dat er veel geld is verdiend met dit milieumisdrijf. De politiewoordvoerster licht toe dat dat te maken heeft met de borg die ondernemers moeten betalen als ze afval afvoeren. "Je betaalt borg, die je terugkrijgt als je het afval goed afvoert. Dat hebben de verdachten niet gedaan, maar ze hebben wel geprobeerd de borg terug te krijgen."
Veiligheidsgevoel
Volgens de politie heeft het milieumisdrijf impact gehad op het veiligheidsgevoel in de woonwijk die aan het industrieterrein grenst. "Team Milieu is dan ook blij als burgers melding maken van verdachte situaties of zorgelijke ontwikkelingen die men ziet."
Meer uit Binnenland
NIJMEGEN (ANP) - Op de laatste dag van de Nijmeegse Vierdaagse zijn 42.777 deelnemers gefinisht, zo laat de organisatie weten. Allen krijgen zij het felbegeerde Vierdaagsekruisje. Op de laatste wandeldag van het evenement vielen 411 wandelaars uit.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De rechtbanken werken aan meerdere alternatieven om strafzaken zoveel mogelijk door te laten gaan, terwijl het Openbaar Ministerie is afgesloten van het internet. Dit meldt de Raad voor de rechtspraak.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie weet niet hoelang medewerkers nog van internet verstoken blijven. Het onderzoek naar de mogelijke kwetsbaarheid in de systemen duurt voort.
7 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - Burgemeester Hubert Bruls kijkt tevreden terug op de Nijmeegse Vierdaagse. Ondanks enkele "akkefietjes" tijdens de Vierdaagsefeesten is het wandelevenement vooralsnog zonder noemenswaardige incidenten verlopen, zegt hij. "Als je alles overziet, met de vele duizenden mensen, is het voortreffelijk gegaan."
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Meerdere gemeenten en ziekenhuizen die gebruikmaken van diensten van Citrix zeggen dat ze die vorige maand al hebben gerepareerd, nadat een gat in de beveiliging was ontdekt. Daarom hoeven ze de systemen nu niet los te koppelen, zoals het Openbaar Ministerie wel heeft gedaan.
10 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Meerdere mensen hebben zich gemeld nadat er donderdag geblurde foto's van zes verdachten die worden gezocht voor de rellen rond het kampioensfeest van PSV naar buiten waren gebracht. Dat meldt de politie vrijdag. Een politiewoordvoerder kan niet direct zeggen om hoeveel personen het precies gaat.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Reizen naar Venezuela wordt afgeraden. Het reisadvies van het ministerie van Buitenlandse Zaken staat vanaf deze vrijdag voor het hele land op rood. Sinds de presidentsverkiezingen van juli 2024 is het onrustig in het land.
10 uur geleden