Twee mannen aangehouden om bodemverontreiniging in Kerkrade
KERKRADE (ANP) - De Limburgse politie heeft deze maand twee mannen aangehouden op verdenking van een milieumisdrijf, is maandag bekendgemaakt. Het tweetal zou op een industrieterrein in Kerkrade afvalstoffen in de bodem hebben opgeslagen, die daardoor verontreinigd raakte. Ook worden ze verdacht van fraude.
Een van beide verdachten is op 13 oktober in Kroatië aangehouden. Het gaat om een 46-jarige man uit Duitsland, die voor verhoor is overgedragen aan de Nederlandse politie. De tweede verdachte, een 59-jarige man uit het Brabantse Berghem, is afgelopen zaterdag in het buitenland aangehouden, laat een woordvoerster van de politie weten.
Het onderzoek naar de opslag van de afvalstoffen in Kerkrade loopt al sinds begin 2021, na signalen en klachten over de situatie op het industrieterrein van omwonenden, de gemeente en de provincie Limburg.
Verbrand kunstof
Uit het onderzoek is gebleken dat de twee verdachten verbrande kunststoffen, verbrand rubber en verbrande plastics in de bodem hebben opgeslagen en de afvalstoffen niet op de juiste manier hebben afgedekt. Daardoor konden schadelijke stoffen diep in de bodem trekken.
Volgens de politie zijn er bovendien aanwijzingen dat er veel geld is verdiend met dit milieumisdrijf. De politiewoordvoerster licht toe dat dat te maken heeft met de borg die ondernemers moeten betalen als ze afval afvoeren. "Je betaalt borg, die je terugkrijgt als je het afval goed afvoert. Dat hebben de verdachten niet gedaan, maar ze hebben wel geprobeerd de borg terug te krijgen."
Veiligheidsgevoel
Volgens de politie heeft het milieumisdrijf impact gehad op het veiligheidsgevoel in de woonwijk die aan het industrieterrein grenst. "Team Milieu is dan ook blij als burgers melding maken van verdachte situaties of zorgelijke ontwikkelingen die men ziet."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politie onderzoekt een schietincident dat in de nacht van woensdag op donderdag zou hebben plaatsgevonden op de Breeakkers in de wijk Empel in Den Bosch. Dat zei de politie op X.
1 uur geledenHAAKSBERGEN (ANP) - Een meerderheid van de Haaksbergse gemeenteraad heeft er vertrouwen in dat het asielreferendum in de Twentse gemeente rechtmatig is verlopen en stemt in met een lijst criteria die gaat gelden bij de locatiekeuze voor asielopvang.
6 uur geledenROERMOND (ANP) - In Roermond is afgelopen vrijdag een gedetineerde ontsnapt aan zijn begeleiders na een ziekenhuisbezoek. Dat bevestigt een woordvoerder van de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) na berichtgeving door het AD. De man is nog voortvluchtig.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet kan nog niet zeggen wanneer het maatregelen treft om de economische gevolgen van de oorlog in Iran, vooral op het gebied van energie, te verlichten. Dat zei minister Heleen Herbert (Economische Zaken, CDA) aan het begin van de beantwoording van het kabinet tijdens een debat daarover.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Partijen van coalitie en oppositie vallen Kamerlid Ralf Dekker (Forum voor Democratie) aan op zijn houding naar Rusland en Iran. De uiterst rechtse partij stelde in een debat over hoge energieprijzen dat Nederland weer moet beginnen met gas afnemen van Rusland, ondanks de oorlog in Oekraïne.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Sjoerd Sjoerdsma (Buitenlandse Handel en Ontwikkelingssamenwerking, D66) gaat binnenkort op handelsmissie naar China. Dat laat hij weten na een gesprek met de Chinese minister Wang Wentao van Handel. Sjoerdsma staat in China op een sanctielijst, waardoor het onduidelijk was of hij welkom was in het land.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - Huisartsenvereniging LHV is kritisch over een nieuwe website voor abortuszorg, thuisabortus.nl. Via de site kunnen mensen die kort zwanger zijn, maar dat niet willen, een recept krijgen voor de abortuspil. De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) benadrukt dat het online verstrekken van medicatie in principe toegestaan is. Wel onderzoekt de inspectie of de site zich aan de wet- en regelgeving houdt.
10 uur geleden