Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee maanden respijt voor inburgeraars om coronacrisis

Twee maanden respijt voor inburgeraars om coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers die moeten inburgeren in de Nederlandse samenleving, krijgen daarvoor twee maanden langer de tijd. Ze kunnen door de coronacrisis immers geen klassikale inburgeringslessen volgen en geen examen afleggen, schrijft minister Wouter Koolmees (Integratie) aan de Tweede Kamer.

Sinds de scholen twee weken geleden hun deuren sloten om het oprukkende coronavirus een halt toe te roepen, kunnen inburgeraars niet naar hun klas om bijvoorbeeld taallessen te volgen. Online kunnen ze nog wel wat onderwijs volgen, maar ze kunnen nergens terecht om examen te doen.

Normaliter doen iedere werkdag zo'n duizend inburgeraars examen. Die examens worden nu allemaal uitgesteld. Als ze weer op gang komen, staan er zoveel examenkandidaten in de rij dat ze even geduld zullen moeten hebben, schrijft Koolmees.

De minister liet al eerder weten dat het ook een halfjaar langer duurt voor het nieuwe inburgeringsstelsel van kracht wordt. Dat wordt nu pas in de zomer van volgend jaar.

Meer uit Binnenland

Australië plaatst opvarenden cruiseschip weken in quarantaine

CANBERRA (ANP/AFP) - Australië gaat zes voormalige opvarenden van cruiseschip m/v Hondius onderbrengen op een quarantainelocatie ten noorden van Perth. Daar moeten ze zeker drie weken blijven, meldt de regering.

23 minuten geleden
Hantavirus-besmetting in Frankrijk na evacuatie Hondius

PARIJS (ANP/RTR/AFP) - Een voormalige Franse opvarende van het Nederlandse cruiseschip m/v Hondius is positief getest op het hantavirus. De gezondheidstoestand van die persoon gaat achteruit, meldde minister van Volksgezondheid Stéphanie Rist.

1 uur geleden
Code geel voor noordelijk kustgebied in de avond door windstoten

DE BILT (ANP) - Het KNMI waarschuwt voor zware windstoten in het noordelijk kustgebied. Vanavond geldt in de provincies Noord-Holland, Flevoland, Friesland en Groningen code geel. Dat gaat om 19.00 uur in en eindigt om middernacht.

3 uur geleden
Adolescence grote winnaar BAFTA TV Awards

LONDEN (ANP) - Het Netflix-drama Adolescence heeft de BAFTA voor de beste minidramaserie gewonnen. De serie werd de grote winnaar, met in totaal vier prijzen. Zo sleepte Stephen Graham, tevens medebedenker van Adolescence, de prijs voor beste acteur in de wacht.

3 uur geleden
Rapport: veilig Bonaire kostbaar, maar nietsdoen is veel duurder

KRALENDIJK (ANP) - Om de inwoners van Bonaire te beschermen tegen de gevolgen van klimaatverandering, zijn investeringen van tussen de 1,2 en 1,8 miljard dollar nodig, becijferen onderzoekers van adviesbureau Grant Thornton in opdracht van Greenpeace en het Wereld Natuur Fonds. De prijs voor nietsdoen is naar hun inschatting echter veel hoger. Door de stijgende zeespiegel en de oplopende temperaturen kan het eiland bijvoorbeeld overstromen.

3 uur geleden
Bijna een op drie doden bij ongeval spoorovergang is jongere

UTRECHT (ANP) - Een steeds groter deel van de dodelijke ongelukken bij spoorovergangen heeft een jongere als slachtoffer. Dat meldt ProRail, die een landelijke campagne opstart om jongeren bewuster te maken van de gevaren. Bijna één op de drie dodelijke slachtoffers tussen 2021 en 2025 was tussen de 10 en 29 jaar oud.

5 uur geleden
NS start proef gratis treinpas voor lage inkomens in Amersfoort

AMERSFOORT (ANP) - De NS start een tijdelijke proef met het verstrekken van gratis treinpassen aan mensen met een laag inkomen in de gemeente Amersfoort. De spoorwegdienst stelt dat mensen beter kunnen meedoen in de samenleving als ze gebruik kunnen maken van de trein. "Reizen is vrijheid."

6 uur geleden