Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee maanden respijt voor inburgeraars om coronacrisis

Twee maanden respijt voor inburgeraars om coronacrisis

DEN HAAG (ANP) - Nieuwkomers die moeten inburgeren in de Nederlandse samenleving, krijgen daarvoor twee maanden langer de tijd. Ze kunnen door de coronacrisis immers geen klassikale inburgeringslessen volgen en geen examen afleggen, schrijft minister Wouter Koolmees (Integratie) aan de Tweede Kamer.

Sinds de scholen twee weken geleden hun deuren sloten om het oprukkende coronavirus een halt toe te roepen, kunnen inburgeraars niet naar hun klas om bijvoorbeeld taallessen te volgen. Online kunnen ze nog wel wat onderwijs volgen, maar ze kunnen nergens terecht om examen te doen.

Normaliter doen iedere werkdag zo'n duizend inburgeraars examen. Die examens worden nu allemaal uitgesteld. Als ze weer op gang komen, staan er zoveel examenkandidaten in de rij dat ze even geduld zullen moeten hebben, schrijft Koolmees.

De minister liet al eerder weten dat het ook een halfjaar langer duurt voor het nieuwe inburgeringsstelsel van kracht wordt. Dat wordt nu pas in de zomer van volgend jaar.

Meer uit Binnenland

TikTok deelt data gebruikers nog steeds met China, waarschuwt AP

DEN HAAG (ANP) - Video-app TikTok deelt de persoonlijke gegevens van gebruikers nog steeds met China, waar het moederbedrijf is gevestigd. Daarvoor waarschuwt de Autoriteit Persoonsgegevens. Die privacywaakhond heeft, samen met de toezichthouders in andere Europese landen, eerder bepaald dat TikTok dit niet mag doen.

5 minuten geleden
Klimaatscenario's moeten eilanden helpen zich voor te bereiden

DE BILT (ANP) - Om zich beter te kunnen voorbereiden op de gevolgen van klimaatverandering, hebben Aruba, Curaçao en Sint Maarten nu hun eigen klimaatscenario's. Het KNMI heeft die samen met de meteorologische instituten op de Caribische eilanden opgesteld.

8 minuten geleden
Kabinet ziet geen aanleiding nationaal verbod op fossiele reclame

DEN HAAG (ANP) - Het verbod op fossiele reclame in Den Haag vormt voor het demissionaire kabinet geen inspiratie om een landelijk verbod in te voeren. Klimaatminister Sophie Hermans (VVD) schrijft in een brief aan de Tweede Kamer dat een nationaal verbod niet per se onmogelijk is, maar dat het juridisch nog te onzeker is.

32 minuten geleden
Kookadvies kraanwater in meerdere plaatsen in Zeeuws-Vlaanderen

BIERVLIET (ANP) - In meerdere plaatsen in het westen van Zeeuws-Vlaanderen moeten mensen tot en met komende zaterdag hun kraanwater drie minuten koken, melden waterbedrijf Evides en de veiligheidsregio. Reden is een leidingbreuk, waardoor niet zeker is of het water veilig kan worden gedronken.

33 minuten geleden
Zelensky: claimscommissie moet leiden tot betaling oorlogsschade

DEN HAAG (ANP) - De oprichting van een claimscommissie moet leiden tot "echte" betalingen van de geleden oorlogsschade in Oekraïne, zei president Volodymyr Zelensky dinsdagmiddag bij de internationale conferentie hierover in Den Haag. Hij verwacht "sterke en voldoende internationale steun, zodat mensen werkelijk voelen dat elke soort schade die is veroorzaakt door de oorlog kan worden gecompenseerd".

36 minuten geleden
Zelensky ontmoet Moldavische leider Sandu in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Den Haag ook zijn Moldavische ambtsgenoot Maia Sandu ontmoet. "We bespraken mogelijke samenwerkingsgebieden en kwamen overeen om verder contact te houden. Ik heb de president ook geïnformeerd over onze inspanningen voor vrede, veiligheid en de wederopbouw van Oekraïne na het einde van de oorlog", schreef Zelensky op X.

53 minuten geleden
35 landen tekenen voor claimscommissie oorlogsschade Oekraïne

DEN HAAG (ANP) - 35 landen hebben in Den Haag getekend voor de oprichting van een internationale claimscommissie voor oorlogsschade in Oekraïne. Voor de oprichting waren minimaal 25 handtekeningen nodig. Het is nu aan deelnemende landen om het verdrag nog door hun parlement te loodsen. Dat duurt vermoedelijk nog maanden. Onder de ondertekenaars zijn naast Oekraïne en de Europese Unie onder meer ook gastland Nederland, en belangrijke Europese landen als Duitsland, Italië en het Verenigd Koninkrijk. Niet eerder kreeg een verdrag van de Raad van Europa zo snel zo veel ondertekenaars, zeggen ingewijden.

1 uur geleden