
Twee maanden na ingaan blowverbod Amsterdam nul boetes uitgedeeld
AMSTERDAM (ANP) - Zo'n twee maanden na het ingaan van het blowverbod in de oude binnenstad van Amsterdam zijn er nog geen boetes uitgedeeld, laat een woordvoerster van burgemeester Femke Halsema dinsdag weten. Het blowverbod, dat inhoudt dat het verboden is om in de oude binnenstad op straat cannabis te roken, ging op 25 mei dit jaar in.
Als iemand een joint opsteekt, kan een boete van 100 euro volgen. Zowel agenten als handhavers mogen die uitschrijven. De boete volgt echter pas als niet geluisterd wordt naar een eerste waarschuwing en aan die waarschuwingen wordt dus gehoor gegeven. "Mensen worden eerst gewaarschuwd en maken hun joint dan gewoon uit", aldus de zegsvrouw.
Het verbod geldt in het hele Wallengebied en op de Dam, het Damrak en de Nieuwmarkt, en geldt ook voor bewoners van het gebied. De maatregel is onderdeel van een vorig jaar aangekondigd pakket dat de drukte en overlast op de Wallen moet tegengaan. Bewoners van de oude binnenstad hebben volgens de gemeente structureel en buitensporig veel last van de drukte en overlast door massatoerisme en drugsgebruik op straat.
Meer uit Binnenland
SOLNA (ANP) - In Nederland is zeker één persoon besmet geraakt met de listeriabacterie na het eten van een zachte kaas. Een overzicht van de Europese gezondheidsdienst (ECDC) maakt dat duidelijk. In Frankrijk zijn de afgelopen maanden 21 mensen ziek geworden en twee mensen overleden door de bacterie. Ze hadden kaas gegeten van een specifieke leverancier die problemen bleek te hebben met de bacterie.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Nederland heeft zondag en maandag weer meegedaan aan het droppen van hulpgoederen boven de Gazastrook, meldt de coördinerende organisatie COGAT. Zondag werden 161 pallets met hulpgoederen uit vliegtuigen gegooid en maandag 180.
9 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Ook presentator Art Rooijakkers stopt per direct bij het programma Nieuws van de Dag. Dat heeft Talpa Network maandag bekendgemaakt. Een week geleden stapte de andere vaste presentator, Malou Petter, al op. Zij stelde dat de "inhoudelijke koers" van het programma toch niet bij haar paste.
12 minuten geledenALMERE (ANP) - Acteur Hein Boele is op 85-jarige leeftijd overleden. Dat bevestigt zijn familie aan het ANP na berichtgeving van HP/De Tijd. Boele was vooral bekend als stemacteur. Zo was hij decennialang de stem van de populaire roodharige pop Elmo uit Sesamstraat en verzorgde hij stemmen in talloze Disneyfilms. Boele overleed op 28 juli in zijn woonplaats Almere, na een kort ziekbed.
2 uur geledenLEIDEN (ANP) - De politie heeft maandagochtend een man aangehouden voor brandstichting in het stadskantoor van de gemeente Leiden. Volgens een woordvoerder van de brandweer werd er een "brandbare vloeistof" over beeldschermen en toetsenborden gegooid en aangestoken. Er raakte niemand gewond.
2 uur geledenHOUTEN (ANP) - Op de eerste dag van SAIL in Amsterdam wordt zomers weer verwacht, maar volgens Weeronline wordt het daarna wat frisser. Vanaf donderdag daalt de temperatuur een paar graden en in combinatie met de noordenwind kan het - zeker aan het water - wat kouder aanvoelen.
4 uur geledenMUIDEN (ANP) - Twee bestelbusjes zijn maandagochtend de kiosk van een tankstation langs de A1 bij Muiden binnengereden nadat ze werden aangetikt door een vrachtwagen. De vrachtwagenchauffeur was vermoedelijk buiten bewustzijn geraakt, meldt de politie. De schade is groot.
5 uur geleden