Twee maanden cel voor heling goederen Wibi Soerjadi
ALMELO (ANP) - Een 28-jarige man uit Almelo heeft twee maanden celstraf gekregen wegens heling van goederen die in maart 2020 waren ontvreemd uit de woning van Wibi Soerjadi in Diepenheim. De politierechter in Almelo besloot hier dinsdag toe.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van de inbraak zelf, maar die aanklacht wordt om juridisch-technische redenen later apart behandeld.
In november vorig jaar werden vijf andere verdachten in deze zaak veroordeeld wegens heling. De zwaarste straf die toen werd uitgedeeld was zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk.
Bij de diefstal in de woning van de pianist werd, aldus het OM, "een enorme ravage" aangericht. De buit bestond onder meer uit kunstwerken, kleding, tv’s en PlayStations. Ten tijde van de inbraak verbleef Soerjadi zelf in Parijs, waar hij in Disneyland zijn vijftigste verjaardag vierde.
Meer uit Binnenland
UTRECHT (ANP) - De Utrechtse burgemeester Sharon Dijksma noemt de aangekondigde stop op stroomnetaansluitingen "een bittere pil". Dat schrijft zij op haar Instagramkanaal.
1 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
2 uur geledenHOENSBROEK (ANP) - Bij een steekincident in het Limburgse Hoensbroek is een man overleden. De politie meldt dat zij een onderzoek heeft gestart.
2 uur geledenSEVENUM (ANP) - In het Limburgse dorp Sevenum woedt een grote brand in een winkel aan de Maasbreeseweg in het centrum van het dorp. Dat meldt de veiligheidsregio.
2 uur geledenLOOSDRECHT (ANP) - De mobiele eenheid heeft opnieuw moeten ingrijpen bij een demonstratie tegen de opvang van asielzoekers in Loosdrecht. Er zijn minstens twee personen aangehouden voor openbare geweldpleging, meldt een woordvoerder van de politie. Meer aanhoudingen worden niet uitgesloten.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het kabinet onderzoekt of de Amerikaanse rapper Ye, voorheen bekend als Kanye West, toch geweigerd kan worden. Minister David van Weel (Veiligheid, VVD) zei dat zijn collega Bart van den Brink van Asiel en Migratie (CDA) kijkt of er redenen zijn om Ye de toegang tot Nederland te ontzeggen.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In een deel van de provincie Utrecht kunnen burgers en bedrijven vanaf juli geen nieuwe of zwaardere stroomaansluiting krijgen. Aanvragen komen dan op een wachtlijst te staan, tot er weer ruimte is op het stroomnet. Dat heeft staatssecretaris Jo-Annes de Bat van Klimaat en Groene Groei bekendgemaakt na een overleg met betrokken netbeheerders en provincies. Wanneer er wel weer nieuwe aansluitingen mogelijk zijn, is nog niet te zeggen.
9 uur geleden