Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee maanden cel voor heling goederen Wibi Soerjadi

Twee maanden cel voor heling goederen Wibi Soerjadi

ALMELO (ANP) - Een 28-jarige man uit Almelo heeft twee maanden celstraf gekregen wegens heling van goederen die in maart 2020 waren ontvreemd uit de woning van Wibi Soerjadi in Diepenheim. De politierechter in Almelo besloot hier dinsdag toe.

Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van de inbraak zelf, maar die aanklacht wordt om juridisch-technische redenen later apart behandeld.

In november vorig jaar werden vijf andere verdachten in deze zaak veroordeeld wegens heling. De zwaarste straf die toen werd uitgedeeld was zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk.

Bij de diefstal in de woning van de pianist werd, aldus het OM, "een enorme ravage" aangericht. De buit bestond onder meer uit kunstwerken, kleding, tv’s en PlayStations. Ten tijde van de inbraak verbleef Soerjadi zelf in Parijs, waar hij in Disneyland zijn vijftigste verjaardag vierde.

Meer uit Binnenland

Vrouw aangehouden in zaak over misstanden in Gronings gezinshuis

GRONINGEN (ANP) - In het strafrechtelijk onderzoek naar misstanden in een gezinshuis in de Groningse gemeente Westerkwartier is vorige week een 54-jarige vrouw aangehouden. Zij is gehoord over haar mogelijke betrokkenheid en mocht daarna weer naar huis. De vrouw blijft verdachte, meldt het Openbaar Ministerie.

8 minuten geleden
Bijenkorf en HEMA in centrum Den Haag ontruimd na gaslek

DEN HAAG (ANP) - In het centrum van Den Haag zijn donderdag twee winkels ontruimd na een gaslek. Het gaat om de Bijenkorf en de HEMA aan de Grote Marktstraat. De Veiligheidsregio Haaglanden meldt dat rond 11.15 uur een gaslek is ontstaan in de kelder van de HEMA.

47 minuten geleden
Schoof voelt weemoed bij laatste EU-bijeenkomst

RIJKHOVEN (ANP) - Demissionair premier Dick Schoof voelt "een tikje weemoed" bij zijn laatste EU-evenement. Hij is donderdag op het Vlaamse kasteel Alden Biesen voor een heidag en overleg met de andere EU-leiders over de economie.

59 minuten geleden
Bouwkundig onderzoek Tarwekamp: geen fouten in constructie

DEN HAAG (ANP) - Onderzoek van TNO naar de bouwkundige staat van het appartementencomplex aan de Tarwekamp in Den Haag heeft geen fouten in de constructie aan het licht gebracht. Onderzoekers hebben wel kunnen reconstrueren waar de explosie precies heeft plaatsgevonden en hoe het gebouw is ingestort. Dat zei het Openbaar Ministerie donderdag tijdens de vijfde inleidende zitting tegen de vier verdachten in de zaak.

1 uur geleden
Aantal cao-afspraken over flexibel indelen feestdagen neemt toe

DEN HAAG (ANP) - Vorig jaar hebben opnieuw meer bedrijven en organisaties afspraken gemaakt met werknemers over de uitruil van feestdagen, laat werkgeversvereniging AWVN weten. Volgende week begint de ramadan, de islamitische vastenmaand met aan het eind Eid al-Fitr. Dit is geen officiële feestdag in Nederland, maar het aantal bedrijven waar bijvoorbeeld een christelijke feestdag kan worden ingeruild, ligt volgens de AWVN momenteel naar schatting rond de honderd van de ongeveer zevenhonderd cao's.

1 uur geleden
Zestigtal Nederlandse agenten helpt bij veiligheidstop München

DEN HAAG (ANP) - Ongeveer zestig Nederlandse politiemensen ondersteunen hun Duitse collega's in München bij de veiligheidstop die daar dit weekend gehouden wordt. Dat bevestigt een woordvoerder van de politie. De Nederlandse agenten krijgen vooral een ondersteunende rol bij het handhaven van de openbare orde.

1 uur geleden
Defensie plaatst extra radars op Noordzee tegen dreiging Russen

DEN HAAG (ANP) - Defensie gaat extra radars op de Noordzee plaatsen om verdachte schepen en drones in de gaten te houden, meldt staatssecretaris Gijs Tuinman. Russische schepen proberen al langer de onderzeese infrastructuur zoals datakabels en pijpleidingen in de Noordzee in beeld te krijgen. Russen worden al verdacht van het saboteren van kabels in de Oostzee.

1 uur geleden