Twee maanden cel voor heling goederen Wibi Soerjadi
ALMELO (ANP) - Een 28-jarige man uit Almelo heeft twee maanden celstraf gekregen wegens heling van goederen die in maart 2020 waren ontvreemd uit de woning van Wibi Soerjadi in Diepenheim. De politierechter in Almelo besloot hier dinsdag toe.
Het Openbaar Ministerie verdenkt de man ook van de inbraak zelf, maar die aanklacht wordt om juridisch-technische redenen later apart behandeld.
In november vorig jaar werden vijf andere verdachten in deze zaak veroordeeld wegens heling. De zwaarste straf die toen werd uitgedeeld was zes weken cel, waarvan drie voorwaardelijk.
Bij de diefstal in de woning van de pianist werd, aldus het OM, "een enorme ravage" aangericht. De buit bestond onder meer uit kunstwerken, kleding, tv’s en PlayStations. Ten tijde van de inbraak verbleef Soerjadi zelf in Parijs, waar hij in Disneyland zijn vijftigste verjaardag vierde.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Voor het derde jaar op rij hebben journalisten vaker melding gedaan van incidenten tijdens het uitvoeren van hun werk. Vorig jaar kwamen 262 meldingen binnen bij PersVeilig, in 2024 waren dat er 249.
43 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De slachtoffers van de schietpartij in Amsterdam Nieuw-West zijn twee tieners. Het gaat om een 16-jarige jongen uit Delft en een 18-jarige jongen uit Amsterdam, meldt de politie.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Op verschillende plekken in het land zijn in de nacht van donderdag op vrijdag ongelukken gebeurd, mogelijk door gladheid. Het gaat niet om grote incidenten op de snelweg, meldt de ANWB vrijdagochtend. In bijna het hele land geldt code geel vanwege de sneeuw en bevriezing.
2 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 22-jarige man is overleden nadat hij in de nacht van donderdag op vrijdag met zijn auto tegen een pijler van een viaduct is gebotst op de President Rooseveltweg in Rotterdam-Terbregge. De politie weet nog niet wat de oorzaak is van het ongeluk.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal treinstoringen in Nederland is in 2025 opnieuw toegenomen. In totaal werden dit jaar ruim 6000 storingen geregistreerd, bijna 12 procent meer dan in 2024. Dat blijkt uit de ANP-analyse van storingsdata van Rijdendetreinen.nl.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Amsterdam zijn twee mensen om het leven gekomen door een schietpartij, meldt de politie van de hoofdstad op Bluesky.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Omwonenden van de Amsterdamse Vondelkerk, die door de grote brand hun huis uit moesten, kunnen weer terug. Volgens de veiligheidsregio is de omgeving opgeruimd en ontdaan van onder meer roet- en asdeeltjes. De opvanglocatie in de P.C. Hooftstraat, waar tientallen mensen de nieuwjaarsnacht moesten doorbrengen, is gesloten, zegt een woordvoerster van de gemeente.
15 uur geleden