Twee locaties Groningenveld kort op 'waakvlamniveau' om kou
DEN HAAG (ANP) - Op twee locaties in het Groningenveld wordt weer een klein beetje gas gewonnen, zodat ze 'stand-by' staan voor het geval er wat gebeurt met bijvoorbeeld de gasopslagen. De productielocaties worden op het zogenoemde waakvlamniveau gezet, meldt demissionair staatssecretaris Hans Vijlbrief (Mijnbouw). Dit gebeurt omdat dinsdag een gemiddelde temperatuur van lager dan -6,5 graden Celsius wordt verwacht.
Sinds dit najaar is de gaswinning naar nul gebracht, maar het veld blijft wel nog open voor noodgevallen. Als bij lage temperaturen problemen ontstaan bij de gasopslagen, kunnen leveringsproblemen ontstaan. Daarom wordt op Spitsbergen en Scheemderzwaag de gaswinning weer een beetje opgestart. Naar verwachting kan al snel weer stoppen, omdat de temperaturen dan weer wat oplopen. "De winning is dus minimaal, namelijk alleen de winning op de waakvlam op twee locaties voor ongeveer twee dagen", aldus Vijlbrief.
Uitbater NAM zal de productielocaties openen, toezichthouder SodM ziet toe op de veiligheid, schrijft de staatssecretaris.
Meer uit Politiek
DEN HAAG (ANP) - Het demissionaire kabinet heeft 2,5 miljard euro klaargezet voor wegen, fietspaden en tramlijnen van en naar nieuwe woonwijken. Het geld was al afgesproken in het regeerakkoord door de toenmalige coalitiepartijen PVV, VVD, NSC en BBB en wordt nu door de drie betrokken bewindslieden verdeeld.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dilan Yeşilgöz ziet een formatie met in eerste instantie alleen D66, CDA en VVD als een mogelijke optie. "Dat zou kunnen", liet de VVD-leider desgevraagd weten na afloop van een gesprek met verkenner Wouter Koolmees. Al voegde ze eraan toe dat een formatie van vier of vijf partijen haar voorkeur heeft.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De grenscontroles die de Koninklijke Marechaussee (KMar) uitvoert om migranten zonder geldige papieren tegen te houden, worden met een half jaar verlengd, schrijft asielminister David van Weel (VVD) in een Kamerbrief. Volgens de demissionaire bewindsman is dat nodig "gezien de voortdurende dreiging voor de openbare orde", zonder toe te lichten wat die dreiging precies inhoudt.
6 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Klaas Verschuure, die in het verleden wethouder was in Utrecht, is maandag voorgedragen om wethouder in Den Haag te worden. De Haagse afdeling van D66 wil dat hij de plek overneemt van Robert van Asten, die lid van de Tweede Kamer wordt.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het probleem om te komen tot een mogelijke nieuwe coalitie ligt volgens Henri Bontenbal niet bij het CDA. Dat zegt hij voorafgaand aan zijn gesprek met verkenner Wouter Koolmees. De christendemocraten hebben nog altijd geen uitgesproken voorkeur voor een mogelijke coalitie. Bontenbal herhaalt dat hij "constructief in de wedstrijd zit".
9 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Verkenner Wouter Koolmees spreekt maandag met Henri Bontenbal (CDA), Dilan Yeşilgöz (VVD), Rob Jetten (D66) en senaatsvoorzitter Mei Li Vos. Het is gebruikelijk om de voorzitter van de Eerste Kamer te spreken, licht een woordvoerder van de kabinetsformatie toe.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP) - Wybren van Haga stopt als partijleider van BVNL. Dat heeft hij bekendgemaakt in een videoboodschap. Zijn partij haalde bij de Tweede Kamerverkiezingen opnieuw geen zetel. "Blijkbaar ben ik niet degene die door werkend Nederland en door onze mkb-ondernemers wordt gezien als de man die Nederland van het slot gaat halen."
1 dag geleden