Twee lichamen vissersboot zijn de vermisten
DEN HELDER (ANP) - De twee lichamen die zijn gevonden in de gezonken viskotter vlakbij Texel, zijn de twee vermiste bemanningsleden van 27 en 41 jaar. Dat heeft de politie bekendgemaakt.
De lichamen werden zondag aangetroffen in de stuurhut van de viskotter UK165 Lummetje door duikers van de marine. Uit identificatie moest nog zeker gesteld worden dat het om de vermiste personen ging.
De vissersboot zonk donderdagochtend vroeg. Het vaartuig werd donderdag al gelokaliseerd op de zeebodem, maar er kon niet worden gedoken vanwege onstuimig weer. Zaterdag konden marineduikers voor het eerst naar het schip duiken, zondag konden ze er voor het eerst ook naar binnen.
Met de vondst van de twee lichamen is een einde gekomen aan de 'knagende onzekerheid' voor de familie, zei waarnemend burgemeester van Urk Ineke Bakker zondag. Afgelopen donderdag zei ze dat de gebeurtenis een drama is voor de hechte gemeenschap in Urk.
Meer uit Binnenland
ROTTERDAM (ANP) - De brand bij Brutus Art Space in Rotterdam is onder controle. "De brandweer is momenteel bezig met het ventileren van het pand en controleert het gebouw op eventuele resterende brandhaarden en smeulende delen", meldt de veiligheidsregio.
32 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Bij Brutus Art Space in Rotterdam zijn hulpdiensten bezig aanwezigen veilig uit het gebouw te krijgen, meldt de veiligheidsregio. In het pand woedt een grote brand.
49 minuten geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft zaterdagmiddag zo'n honderd demonstranten aangehouden in verband met de snelwegblokkade van Extinction Rebellion bij Zevenaar. Tientallen mensen wisten de A12 bij de Gelderse plaats op te gaan, wat niet is toegestaan. Allen zijn aangehouden voor overtreding van de Wet Openbare Manifestaties.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De A12 bij Zevenaar is na de blokkade van Extinction Rebellion (XR) weer vrij in de richting van de Duitse grens. Tientallen activisten van de klimaatactiegroep betraden rond het middaguur de snelweg om aandacht te vragen voor het klimaat en het kabinet op te roepen te stoppen met subsidiëring van fossiele brandstoffen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De politie zegt dat de rust in het centrum van Den Haag rond 15.00 uur op zaterdag is wedergekeerd. Agenten zijn volgens een woordvoerder op diverse plekken in de stad nog wel alert op eventuele verstoringen.
1 uur geledenZEVENAAR (ANP) - De politie heeft naar schatting honderd demonstranten van Extinction Rebellion (XR) in Zevenaar weggehaald in de omgeving van de oprit naar de A12, meldt een verslaggever van het ANP. De demonstranten worden weggevoerd in bussen.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vanwege aanhoudend geweld op het Malieveld heeft de gemeente een noodbevel uitgevaardigd voor een deel van Den Haag. Dat betekent dat de politie mensen die "bijdragen aan wanordelijkheden" uit dat gebied mag verwijderen.
3 uur geleden