Twee landingsbanen luchthaven Parijs dicht door staking
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Door de staking op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle zijn twee landingsbanen gesloten. Een kwart van de vluchten die donderdag gepland stonden vanaf de luchthaven is vanwege de actie geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven zal de staking naar verwachting ook voor vertragingen zorgen, voor vluchten die niet zijn geschrapt. Ook op de luchthaven Parijs-Orly, waar donderdag niet wordt gestaakt, zullen de acties waarschijnlijk gevolgen hebben.
De werknemers op de grootste luchthaven van Frankrijk staken in een roep om betere arbeidsvoorwaarden. Air France liet al weten donderdag tussen 07.00 en 14.00 uur 85 korte- en middellangeafstandsvluchten te schrappen. De langeafstandsvluchten gaan wel door, zij het met aangepaste dienstregelingen.
Franse vakbonden en hun leden protesteren bij Terminal 2 van de luchthaven en eisen een onmiddellijke loonsverhoging. "Ondanks dat het luchtvaartverkeer is teruggekeerd en de maatschappijen weer winst maken, worden de werknemers niet genoeg gecompenseerd", aldus de vakbonden. "Dit is een kwestie van sociale rechtvaardigheid."
Reeks problemen
Het arbeidsconflict bij een van de grootste internationale luchthavens van Europa komt na een reeks van problemen bij andere grote luchthavens zoals Schiphol en Londen Heathrow, die kampen met personeelstekorten en een hoge werkdruk. Een staking van de verkeersleiding in Italië zorgde woensdag verspreid over heel Europa al voor annuleringen van vluchten.
Ook onder het personeel van de luchtvaartmaatschappijen zelf heerst onvrede. Zo dreigt het cabinepersoneel van de Ierse budgetmaatschappij Ryanair deze zomer te gaan actievoeren door heel Europa om een hoger loon af te dwingen.
Meer uit Buitenland
ASJKELON (ANP/AFP) - Twee activisten van de Global Sumud Flotilla zijn voorgeleid in Israël. De rechter heeft hun detentie met twee dagen verlengd.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio reist komende week naar Italië en Vaticaanstad. Volgens Italiaanse media komt hij om de relatieschade te herstellen die vorige maand is ontstaan toen president Donald Trump meerdere malen de paus schoffeerde.
3 uur geledenBEIROET (ANP/RTR) - De Israëlische krijgsmacht (IDF) heeft zogenoemde evacuatiebevelen uitgevaardigd voor elf dorpen in Zuid-Libanon. Alle inwoners moeten vertrekken, omdat het leger zegt aanvallen uit te voeren op doelen van Hezbollah.
5 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP) - De Verenigde Staten gaan "fors meer" dan 5000 militairen terugtrekken uit Duitsland, zei de Amerikaanse president Donald Trump zaterdag tegen verslaggevers in Florida. "We gaan het fors terugbrengen, en we gaan veel verder dan 5000," zei Trump over het besluit van Washington om troepen terug te trekken uit Duitsland, dat vrijdag werd aangekondigd.
12 uur geledenWEST PALM BEACH (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zaterdag gezegd dat er een mogelijkheid is dat de Verenigde Staten de luchtaanvallen op Iran zullen hervatten. Trumps uitspraak was een reactie op een vraag van een verslaggever in West Palm Beach.
12 uur geledenDAMASCUS (ANP) - De Syrische staatstelevisie meldt dat Jordanië luchtaanvallen heeft uitgevoerd op een opslagplaats voor wapens en drugs in de zuidelijke provincie Sweida. Lokale bronnen melden aan de staatstelevisie dat het Jordaanse leger "waarschijnlijk" een hoofdkwartier heeft getroffen dat onder controle stond van rebellengroepen in het dorp Shahba. Het Jordaanse leger meldt een "afschrikkingsoperatie" gericht op verschillende plekken langs de noordgrens van Jordanië, die door wapen- en drugshandelaren gebruikt zouden worden.
12 uur geledenBOURGES (ANP/AFP) - Een illegale rave op een militair terrein in Zuid-Frankrijk heeft tot zo'n 40.000 feestgangers bijeengebracht. De autoriteiten waarschuwden voorafgaand aan de rave voor gevaren in de vorm van onontplofte munitie uit de Tweede Wereldoorlog.
15 uur geleden