Twee landingsbanen luchthaven Parijs dicht door staking
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Door de staking op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle zijn twee landingsbanen gesloten. Een kwart van de vluchten die donderdag gepland stonden vanaf de luchthaven is vanwege de actie geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven zal de staking naar verwachting ook voor vertragingen zorgen, voor vluchten die niet zijn geschrapt. Ook op de luchthaven Parijs-Orly, waar donderdag niet wordt gestaakt, zullen de acties waarschijnlijk gevolgen hebben.
De werknemers op de grootste luchthaven van Frankrijk staken in een roep om betere arbeidsvoorwaarden. Air France liet al weten donderdag tussen 07.00 en 14.00 uur 85 korte- en middellangeafstandsvluchten te schrappen. De langeafstandsvluchten gaan wel door, zij het met aangepaste dienstregelingen.
Franse vakbonden en hun leden protesteren bij Terminal 2 van de luchthaven en eisen een onmiddellijke loonsverhoging. "Ondanks dat het luchtvaartverkeer is teruggekeerd en de maatschappijen weer winst maken, worden de werknemers niet genoeg gecompenseerd", aldus de vakbonden. "Dit is een kwestie van sociale rechtvaardigheid."
Reeks problemen
Het arbeidsconflict bij een van de grootste internationale luchthavens van Europa komt na een reeks van problemen bij andere grote luchthavens zoals Schiphol en Londen Heathrow, die kampen met personeelstekorten en een hoge werkdruk. Een staking van de verkeersleiding in Italië zorgde woensdag verspreid over heel Europa al voor annuleringen van vluchten.
Ook onder het personeel van de luchtvaartmaatschappijen zelf heerst onvrede. Zo dreigt het cabinepersoneel van de Ierse budgetmaatschappij Ryanair deze zomer te gaan actievoeren door heel Europa om een hoger loon af te dwingen.
Meer uit Buitenland
TEHERAN (ANP/RTR) - Iran zegt nu ook financiële instellingen die banden hebben met de VS en Israël als doelwit te beschouwen. Dat zegt een woordvoerder van het Iraanse leger. Volgens Teheran zouden de landen waarmee het in oorlog is eerder een Iraanse bank hebben aangevallen. Ook techbedrijven zouden mogelijk doelwit zijn.
10 minuten geledenWASHINGTON (ANP) - Volgens de zoon van de laatste sjah van Iran, Reza Pahlavi, zit het land in de beslissende fase van "onze laatste strijd". Hij roept inwoners in een videoboodschap op X op van de straat te gaan en thuis te blijven. "Wacht mijn uiteindelijke oproep af."
23 minuten geledenBOEDAPEST (ANP) - Het Kremlin is een campagne begonnen om premier Viktor Orbán herverkozen te krijgen bij de Hongaarse parlementsverkiezingen komende maand. Dat schrijft de Financial Times, die het plan heeft ingezien.
1 uur geledenKERZERS (ANP/AFP) - De Zwitserse politie sluit terrorisme uit als motief bij de dodelijke brand in een bus in de stad Kerzers, meldt de Zwitserse krant Le Temps. Hierbij kwamen dinsdagavond zes mensen om het leven, drie mensen raakten gewond. Er zijn geen aanwijzingen voor een terreuraanslag, maar de politie gaat wel uit van een opzettelijke daad.
1 uur geledenDUBAI (ANP) - Twee drones zijn woensdag neergekomen in de buurt van het vliegveld van Dubai. Bij het incident vielen volgens de lokale overheid vier gewonden: twee Ghanezen, een Bengaal en een Indiër. Het luchtverkeer verloopt normaal.
1 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Een aantal Belgische organisaties houdt op dinsdag 12 mei in eigen land een alternatief songfestival als reactie op de deelname van Israël aan het Eurovisie Songfestival. Het evenement heet United for Palestine en heeft enkele oud-songfestivaldeelnemers op het affiche staan, melden Belgische media.
1 uur geledenTEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De nieuwe Iraanse leider Mojtaba Khamenei is "veilig en wel". Dat laat de zoon van de Iraanse president en regeringsadviseur Yousef Pezeshkian weten op Telegram. Er gaan geruchten dat Khamenei gewond zou zijn geraakt in de oorlog tussen de VS, Israël en Iran. Staatsmedia noemden hem een "gewonde veteraan", maar het werd niet duidelijk of dat om een nieuwe verwonding ging of om een oudere.
2 uur geleden