Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Twee landingsbanen luchthaven Parijs dicht door staking

Twee landingsbanen luchthaven Parijs dicht door staking

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Door de staking op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle zijn twee landingsbanen gesloten. Een kwart van de vluchten die donderdag gepland stonden vanaf de luchthaven is vanwege de actie geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven zal de staking naar verwachting ook voor vertragingen zorgen, voor vluchten die niet zijn geschrapt. Ook op de luchthaven Parijs-Orly, waar donderdag niet wordt gestaakt, zullen de acties waarschijnlijk gevolgen hebben.

De werknemers op de grootste luchthaven van Frankrijk staken in een roep om betere arbeidsvoorwaarden. Air France liet al weten donderdag tussen 07.00 en 14.00 uur 85 korte- en middellangeafstandsvluchten te schrappen. De langeafstandsvluchten gaan wel door, zij het met aangepaste dienstregelingen.

Franse vakbonden en hun leden protesteren bij Terminal 2 van de luchthaven en eisen een onmiddellijke loonsverhoging. "Ondanks dat het luchtvaartverkeer is teruggekeerd en de maatschappijen weer winst maken, worden de werknemers niet genoeg gecompenseerd", aldus de vakbonden. "Dit is een kwestie van sociale rechtvaardigheid."

Reeks problemen

Het arbeidsconflict bij een van de grootste internationale luchthavens van Europa komt na een reeks van problemen bij andere grote luchthavens zoals Schiphol en Londen Heathrow, die kampen met personeelstekorten en een hoge werkdruk. Een staking van de verkeersleiding in Italië zorgde woensdag verspreid over heel Europa al voor annuleringen van vluchten.

Ook onder het personeel van de luchtvaartmaatschappijen zelf heerst onvrede. Zo dreigt het cabinepersoneel van de Ierse budgetmaatschappij Ryanair deze zomer te gaan actievoeren door heel Europa om een hoger loon af te dwingen.

Meer uit Buitenland

Ambassadeur Libanon: opgeroepen tot bestand in gesprek met Israël

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Libanese ambassadeur in Washington zegt in het gesprek met de Israëlische ambassadeur in de VS te hebben opgeroepen tot een staakt-het-vuren in Libanon. Het eerdere bestand dat in 2024 werd gesloten tussen Israël en Libanon moet volledig worden nageleefd, zei zij.

1 uur geleden
Israël na overleg: Libanon wil zich ook bevrijden van Hezbollah

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het gesprek tussen de Libanese en Israëlische ambassadeurs in Washington is na ongeveer twee uur afgelopen, meldt het Libanese staatspersbureau NNA. Volgens de Israëlische ambassadeur zijn Israël en Libanon het erover eens dat Libanon "niet langer bezet zal worden door Hezbollah".

2 uur geleden
Rechtszaak erfgenamen 8-decemberdoden Suriname kent vlotte start

PARAMARIBO (ANP) - Bij het kantongerecht in Paramaribo is dinsdag de behandeling begonnen van de rechtszaak die zestig erfgenamen van slachtoffers van de Decembermoorden van 1982 hebben aangespannen tegen de staat Suriname. Hun advocaat Hugo Essed spreekt van "een goed begin": de staat gaf, best uitzonderlijk, direct een eerste reactie op de eis. Toch wil Essed niet te optimistisch zijn. "Het kan alles bij elkaar toch wel een jaar duren."

4 uur geleden
VN-experts: Frans antisemitismewetsvoorstel beperkt meningsuiting

GENÈVE (ANP) - Een Frans voorstel voor een strenge wet tegen antisemitisme zou "de vrijheid van meningsuiting ernstig ondermijnen", waarschuwen speciaal rapporteurs van de Verenigde Naties. De onafhankelijke experts zeggen dat het voorstel van parlementslid Caroline Yadan meerdere mensenrechten zou schenden.

4 uur geleden
UNHCR: boot met 250 vluchtelingen uit Bangladesh omgeslagen

TEKNAF (ANP/AFP) - Een boot met daarin ongeveer 250 vluchtelingen is gekapseisd tijdens een reis van Bangladesh naar Maleisië, meldt vluchtelingenorganisatie UNHCR. Aan boord zouden Rohingya-vluchtelingen en mensen met de Bengaalse nationaliteit zijn geweest, onder wie ook kinderen.

4 uur geleden
Israël en Libanon houden zeldzaam direct overleg in VS

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Israël en Libanon zijn begonnen aan hun eerste directe topoverleg sinds 1993. Ambassadeurs van de landen zijn samengekomen op het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken in Washington.

5 uur geleden
Buitenlandministers: oplossing in Libanon zou hele regio helpen

LONDEN (ANP) - De ministers van Buitenlandse Zaken van zeventien landen, waaronder Nederland, roepen Libanon en Israël op om "de kans die het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran biedt" aan te grijpen. Het aanhouden van de oorlog in Libanon brengt "de huidige de-escalatie in de regio" in gevaar, stellen de Europese landen en Australië in een verklaring.

6 uur geleden