Twee landingsbanen luchthaven Parijs dicht door staking
PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Door de staking op de Parijse luchthaven Charles de Gaulle zijn twee landingsbanen gesloten. Een kwart van de vluchten die donderdag gepland stonden vanaf de luchthaven is vanwege de actie geannuleerd. Volgens een woordvoerster van de luchthaven zal de staking naar verwachting ook voor vertragingen zorgen, voor vluchten die niet zijn geschrapt. Ook op de luchthaven Parijs-Orly, waar donderdag niet wordt gestaakt, zullen de acties waarschijnlijk gevolgen hebben.
De werknemers op de grootste luchthaven van Frankrijk staken in een roep om betere arbeidsvoorwaarden. Air France liet al weten donderdag tussen 07.00 en 14.00 uur 85 korte- en middellangeafstandsvluchten te schrappen. De langeafstandsvluchten gaan wel door, zij het met aangepaste dienstregelingen.
Franse vakbonden en hun leden protesteren bij Terminal 2 van de luchthaven en eisen een onmiddellijke loonsverhoging. "Ondanks dat het luchtvaartverkeer is teruggekeerd en de maatschappijen weer winst maken, worden de werknemers niet genoeg gecompenseerd", aldus de vakbonden. "Dit is een kwestie van sociale rechtvaardigheid."
Reeks problemen
Het arbeidsconflict bij een van de grootste internationale luchthavens van Europa komt na een reeks van problemen bij andere grote luchthavens zoals Schiphol en Londen Heathrow, die kampen met personeelstekorten en een hoge werkdruk. Een staking van de verkeersleiding in Italië zorgde woensdag verspreid over heel Europa al voor annuleringen van vluchten.
Ook onder het personeel van de luchtvaartmaatschappijen zelf heerst onvrede. Zo dreigt het cabinepersoneel van de Ierse budgetmaatschappij Ryanair deze zomer te gaan actievoeren door heel Europa om een hoger loon af te dwingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft naar eigen zeggen inderdaad een verhit gesprek gevoerd met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu. "Ik zou niet zeggen boos, ik was een beetje ontsteld over zijn voortdurende gevecht met Libanon", aldus de president in een interview met de podcast Pod Force One. Hij zegt wel graag samen te werken met Netanyahu.
28 minuten geledenNEW DELHI (ANP/AFP) - Bij een grote brand in een hotel aan de zuidrand van New Delhi in India zijn volgens de politie 21 mensen om het leven gekomen en raakten tientallen mensen gewond. Onder de slachtoffers zijn buitenlanders. Veel gasten van het hotel waren volgens media uit Afrika gekomen voor een medische behandeling in de Indiase hoofdstad.
1 uur geledenBEIROET/JERUZALEM (ANP/AFP) - De Israëlische aanvallen op Libanon zijn voortgezet met onder meer luchtaanvallen op Tyrus, waarbij zes mensen zijn gedood volgens het Libanese nieuwsagentschap NNA. Ook is er een Israëlische droneaanval geweest op een auto bij Beiroet.
1 uur geledenKYIV (ANP) - NAVO-topman Mark Rutte bezoekt woensdag Oekraïne met de ambassadeurs van alle 32 NAVO-landen. Ze beleggen in Kyiv voor het eerst een vergadering van de NAVO-Oekraïne-raad, waarin het bondgenootschap en Oekraïne overleggen, zeggen NAVO-diplomaten.
3 uur geledenSINT-PETERSBURG (ANP/AFP) - Oekraïne heeft in de Russische regio Sint-Petersburg een olieterminal en een militaire basis aangevallen, zegt president Volodymyr Zelensky. Volgens hem is ook een wapenproducent in de regio Tambov, ten zuidoosten van Moskou, getroffen. Die plekken liggen honderden kilometers van de Oekraïense grens. In Sint-Petersburg begint deze woensdag een economisch forum, georganiseerd door de Russische president Vladimir Poetin.
4 uur geledenKOEWEIT (ANP/RTR) - De luchthaven van Koeweit is tot nader order gesloten door een Iraanse aanval met drones en raketten. Er zijn volgens het leger gewonden gevallen en er is veel schade aangericht aan terminal 1 van de luchthaven.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft zijn "volledige en absolute" steun uitgesproken voor de uiterst rechtse presidentskandidaat in Colombia, Abelardo de la Espriella. Die zakenman neemt het op 21 juni in de tweede ronde van de presidentsverkiezingen op tegen de linkse kandidaat Iván Cepeda, een mensenrechtenactivist.
9 uur geleden