Twee keer zilver is voor zwemmer Kamminga pas het begin
TOKIO (ANP) - Zodra 's ochtends de wekker rinkelt, gaat bij Arno Kamminga de borst vooruit. De zwemmer uit Katwijk wil in alles uitstralen dat hij een winnaar is, iemand die met lef durft te racen. Die houding leverde hem op de Olympische Spelen in Tokio weliswaar geen goud op, maar met twee zilveren medailles op de schoolslag was Kamminga ook "extreem blij".
"Ik ben pas vijf jaar bezig in het topzwemmen en heb een ongelooflijke opmars gemaakt. Als ik op dit niveau en zelfs hoger kan blijven doortrainen, en het in races nog langer kan volhouden, dan ga ik straks echt héél hard", aldus de 25-jarige Katwijker. "Ik heb mijn plafond nog lang niet bereikt."
Kamminga houdt wel van psychologische spelletjes. Hij straalt uit dat hij voor niemand bang is. Kort voor de start slaat Kamminga altijd een paar keer hard op zijn borstspieren en bovenarmen. Bij de finale van de 100 school keek hij recht in het gezicht van de naast hem startende topfavoriet Adam Peaty toen ze beiden het startblok op stapten. De Brit prolongeerde zijn olympische titel, maar weet dat de enorme marge die hij de afgelopen jaren had ten opzichte van al zijn concurrenten behoorlijk is afgebrokkeld door de opmars van Kamminga. Op de 200 meter koos de Nederlander met snelle, machtige slagen vol voor de aanval. Pas in de laatste meters kwam de Australiër Izaac Stubblety-Cook hem voorbij in de strijd om het goud.
Gameface
"Ik heb hier op deze Spelen geleerd dat ik dicht bij mezelf moet blijven, mijn eigen raceplan moet uitvoeren. En vooral: vertrouwen hebben. Rondlopen als een winnaar, zwemmen als een winnaar. Vanaf het moment dat 's ochtends de wekker af gaat, staat de 'gameface' op. Je moet je gedragen alsof je gaat winnen, anders lukt het niet. En op weg daar naartoe nergens de makkelijke weg nemen, altijd overal alles in stoppen."
Al die trainingsarbeid leverde Kamminga twee keer zilver op. "Ik ben pas net begonnen, er zit nog veel meer in. Dit zijn mijn eerste Spelen en ik ga met twee zilveren plakken naar huis. De laatste die twee medailles pakte op de 100 en 200 meter was Kosuke Kitajima. Nou, dat was er wel eentje." De Japanner won op beide afstanden goud in 2004 en 2008.
Over drie jaar, op de Spelen van Parijs, wil Kamminga dat ook presteren. "Mijn coach Mark Faber en ik zijn altijd bezig met de volgende stap. Gisteren zeiden we tegen elkaar dat we alweer uitkijken naar het volgende trainingsblok, om daarin veel werk te investeren om nóg sneller te gaan. We moesten elkaar toen even afremmen. Eerst hier genieten en oogsten na al het werk dat we erin hebben gestopt. Maar we kijken er ook heel erg naar uit om weer door te gaan. Dit is pas het begin."
Meer uit Sport
NOTTINGHAM (ANP) - Michael van Gerwen en Gian van Veen zijn opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld in de Premier League Darts. In Nottingham kwamen de Nederlanders, net als vorige week in Cardiff, niet verder dan de kwartfinales.
3 uur geledenUPPSALA (ANP) - De Zweedse polsstokhoogspringer Armand Duplantis heeft voor de vijftiende keer het wereldrecord verbroken. Dit keer deed hij dat op de 'Mondo Classic', een wedstrijd die naar hem vernoemd is in zijn thuisbasis Uppsala.
3 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleybalster Maret Grothues heeft haar carrière na 22 jaar beëindigd. Dat meldt de 37-jarige voormalige international op Instagram. In totaal speelde Grothues 392 duels in Oranje. Ook was ze jarenlang aanvoerder van Nederland.
3 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Een groep van ruim tweehonderd Iraanse sporters heeft Kirsty Coventry, de voorzitter van het Internationaal Olympisch Comité (IOC), opgeroepen het lidmaatschap van het olympisch comité van Iran in te trekken. Dat is te lezen in een open brief van de sporters aan Coventry, die belangenorganisatie Global Athlete op X heeft gedeeld.
4 uur geledenARNHEM (ANP) - De wereldtitel heeft rust in het leven van kogelstootster Jessica Schilder gebracht. "Ik ben veel relaxter en zit beter in mijn vel door die gouden medaille die op mijn nachtkastje ligt. Ik ken geen twijfels meer", zei de Volendamse Sportvrouw van het Jaar op sportcentrum Papendal bij de presentatie van de atletiekploeg voor de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun.
6 uur geledenCOLOMBIER-LE-VIEUX (ANP) - Jonas Vingegaard heeft zijn tweede ritzege behaald in Parijs-Nice. De Deense kopman van Visma - Lease a Bike won na de vierde etappe ook de vijfde rit over 206,3 kilometer naar Colombier-le-Vieux. Hij arriveerde solo. De Fransman Valentin Paret-Peintre eindigde op 2 minuten als tweede.
8 uur geledenARNHEM (ANP) - Technisch directeur Chiel Warners van de Atletiekunie spreekt niet uit hoeveel medailles de Nederlandse equipe moet halen op de komende WK indooratletiek in het Poolse Torun. Hij verwacht er wel een aantal. "Want iedere atleet die wij sturen, is finalewaardig", zei de nieuwe technische baas donderdag bij de teampresentatie op sportcentrum Papendal.
8 uur geleden